Pude powerbox pro AHF na ALH?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Petr98
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Řepiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od Petr98 »

Lépe jednotku jednotku kvalitně upravit než oblbovat nějakým odporem!!! :!: :!: :!:
VW GOLFAJN

Uživatelský avatar
Laadizz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.11.2007 11:29
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od Laadizz »

crossic píše:Můj nápad je takový nedávat tam raději nic než powerbox...mohl bys špatně dopadnout...
V powerboxu je zapajeny pouze odpor, ktery oblbne vahu vzduchu a ta pak dava vic a taky za chvilku odejde bud vaha, nebo turbo.. Nedaval bych do auta nikdy powerbox!!

Laadizz

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od Tomm »

Laadizz píše:
crossic píše:Můj nápad je takový nedávat tam raději nic než powerbox...mohl bys špatně dopadnout...
V powerboxu je zapajeny pouze odpor, ktery oblbne vahu vzduchu a ta pak dava vic a taky za chvilku odejde bud vaha, nebo turbo.. Nedaval bych do auta nikdy powerbox!!

Laadizz
Neni to az tak pravda, zalezi na typu powerboxu. Co treba zkusit vahu z 2.0 (benzin) :twisted:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od barbarez »

No de o to, že ten PSI powerbox je už odzkoušenej, a když mu nebudu dávat kopr za studena tak by mi to mohlo vydržet. Za ty peníze je to dobrý, než dát jednou tolik za čip a pak ještě vstřiky a pod....

Uživatelský avatar
POWER
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od POWER »

barbarez píše:No de o to, že ten PSI powerbox je už odzkoušenej, a když mu nebudu dávat kopr za studena tak by mi to mohlo vydržet. Za ty peníze je to dobrý, než dát jednou tolik za čip a pak ještě vstřiky a pod....
Tak hele, já jsem ten s tím 210koňovým tdi.. :wink:
Rád bych se k tomu trochu vyjádřil...nějak moc jsem se z místní komunikace nedověděl. Takže:
1) Měl jsem v autě RacingBOX. Mělo by být fuk, jestli jde o 81 nebo 66kW motor. Prostě odporem oblbne ŘJ, a ta pak dá více paliva. Toť vše. Zkoušel jsem to v 66 i 81kW.
2) Oblbneš jenom naftu, a nejhorší na tom je, že nekontrolovatelným způsobem (narozdíl od chipu)
3) Pokud nechceš odepsat motor, raději vyměň trysky, než PowerBox. Zaplatíš sice víc, ale uděláš motoru VELKOU službu a údržbu. Prakticky taky přidáš jen palivo - stejně jako PowerBoxem...ale aspoň víš o kolik. Hlavní rozdíl je v tom, že tryskama neprodlužuješ dobu vstřiku!
4) Chipem neupravuješ pouze naftu, ale 1000 dalších věcí. S PowerBoxem to vůbec nesrovnávej! To je nebe a dudy!

Takže jak chceš. Říkáš powerbox 3000 a pak 16000 motor. Je to trochu škoda, no. Ale je to tvoje volba. Doufám, že jsem mluvil k věci....

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od Tomm »

Uprednostnovat PB pred vymenou trysek (vetsich) mi prijde jako nesmysl!
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
POWER
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od POWER »

Tomm píše:Uprednostnovat PB pred vymenou trysek (vetsich) mi prijde jako nesmysl!
Je to přesmě jak píšeš. PowerBox je nejhorší forma zvyšování výkonu. A tím se nechci nikoho dotknout. Taky jsem s ním začínal, než jsem pochopil, že je to o něčem úúúúúplně jiném.....

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od barbarez »

Díky za info. U mě je rozhodující cena... Zase se mi nezdá, že by ten box stál jen tak 400 liber, to je trochu moc za přidání odporu ne? Můžu ho mít za 3ku. Taky mi de o to že to můžu kdykoliv vyndat, a kámoš s tím jezdí už 2 roky bez jediného problému... Když bude čip za stejnou cenu, se stejným účinkem....tak proč ne

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od Tomm »

barbarez píše:Díky za info. U mě je rozhodující cena... Zase se mi nezdá, že by ten box stál jen tak 400 liber, to je trochu moc za přidání odporu ne? Můžu ho mít za 3ku. Taky mi de o to že to můžu kdykoliv vyndat, a kámoš s tím jezdí už 2 roky bez jediného problému... Když bude čip za stejnou cenu, se stejným účinkem....tak proč ne
Dobre, tohle je chip vs. PB, ale co rikas na PB vs. trysky?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od barbarez »

No co se týče PB vs vstřiky... tak si nejsem jist že to bude mít stejnej efekt jako PB, a bojim se větší spotřeby :-( Mam pocit,že jsou i dražší ne? jako fakt nemam 13 tácu na chip a vstřiky... :-( :cry:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od Tomm »

barbarez píše:No co se týče PB vs vstřiky... tak si nejsem jist že to bude mít stejnej efekt jako PB, a bojim se větší spotřeby :-( Mam pocit,že jsou i dražší ne? jako fakt nemam 13 tácu na chip a vstřiky... :-( :cry:
Novy vystriky se daji sehnat za polovinu te castky co jsi napsal a efekt na spotrebu to ma - kdyz pojedes pomalu, bude spotreba mensi/stejna, kdyz budes prasit, tak bude logicky vetsi :lol:

Chip nemusis davat zaroven se vstrikama, staci samotny vstriky.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
POWER
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od POWER »

barbarez píše:Díky za info. U mě je rozhodující cena... Zase se mi nezdá, že by ten box stál jen tak 400 liber, to je trochu moc za přidání odporu ne? Můžu ho mít za 3ku. Taky mi de o to že to můžu kdykoliv vyndat, a kámoš s tím jezdí už 2 roky bez jediného problému... Když bude čip za stejnou cenu, se stejným účinkem....tak proč ne

400liber!!!!????????!!!!!!!! :lol: Tak to je MASAKR....myslím, že někde bylo schéma....součástky v ceně do 50Kč!!!
Hele, jestli je pro tebe nejdůležitější cena, tak do toho jdi! Komu není rady..... Ale s řízením motoru to nemá NIC společného. Jen oblbne signál teploty paliva a ŘJ přidá. NEKONTROLOVANĚ! Ale neříkám, že ti to zničí motor, to ne. Ale poměr cena / přínos je NEJHORŠÍ co může být! Trysky ti aspoň udělají službu a ulevíš motoru...ale to už jsem psal. HAWK

Jo...měl jsem to rozebrané....všechy piny jsou jen propojené. Z jednoho pinu je paralelně vyveden drát a je tam pár součástek na změnu signálu. 1 DRÁT!!! Já jsem tam měl ještě potenciometr, aby šlo té nafty přidávat nebo ubírat.

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od barbarez »

OK. Tak mi řeknete cenu vstřiků. Cenu čipu. To je ono ... neci dávat prostě 6ku za vstřiky... dam 3ku za box a je to.... A zajímalo by mi jestli si viděl rozebranej ten PSI powerbox...protože tu jejich cenu fakt nechapu.... Nehledě na to že se mi prostě nece rozebírat auto kvůli té vyměně vstřiků...to je asi spíš na servis ne? Prostě mi přide, že je s tim hrozně sr*ní okolo. Tam vemu box. Plesknu a jedu.

Možná zvolim PB jako dočasné řešení...cca půl roku.

Uživatelský avatar
POWER
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od POWER »

barbarez píše:OK. Tak mi řeknete cenu vstřiků. Cenu čipu. To je ono ... neci dávat prostě 6ku za vstřiky... dam 3ku za box a je to.... A zajímalo by mi jestli si viděl rozebranej ten PSI powerbox...protože tu jejich cenu fakt nechapu.... Nehledě na to že se mi prostě nece rozebírat auto kvůli té vyměně vstřiků...to je asi spíš na servis ne? Prostě mi přide, že je s tim hrozně sr*ní okolo. Tam vemu box. Plesknu a jedu.

Možná zvolim PB jako dočasné řešení...cca půl roku.
Tak vyhodit 3000 na půl roku...moc ekonomicky neuvažuješ....za půl roku se toho budeš snažit zbavit, ale jak vidíš, moc zastánců a tudíš zájemců nenajdeš....Radši to odlož a došetři na trysky!
Dělám výměnu trysek za 6000 (akce do 18.11.2007) Pro tebe jsou vhodné 150P502. Výhoda je ta, že máš super základ pro další zvyšování a motor má na dalších 150 000km provedenou údržbu jedné z nejzatěžovanějších částí, a bude ti dobře sloužit. Samozřejmě na cenu odporu se nedostaneš! Výměna obsahuje nové trysky, diagnostiku, výměnu přepadových hadiček, podložek, seřízení předvstřiku popř.drobné úpravy základního nastavení. Možná je i úprava softwaru. Pokud bys měl zájem, nebo i ostatní, ptejte se na tdi.upravy@email.cz. Cenu kompletní úpravy nejsem schopen říct paušálně. Děláme lazení na míru a tudíž cena se vždy liší. Zvedáme výkon od malých změn (jen trysky do 66kw na cca 120koní) postupně až po extrémní výkony přes 200koní (výměna trysek, turb, spojek, IC, software...) Jak říkám....ceny dle rozsahu úpravy a typu motoru na tdi.upravy@email.cz

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Pude powerbox pro AHF na ALH?

Příspěvek od DMS »

PB stojí za prd, dá ti jen 25 ps, proto ti ho prodám za 2 tis. :wink: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“