Chladici kapaliny na zimu

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Drak_One
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín (Libun)
Kontaktovat uživatele:

Chladici kapaliny na zimu

Příspěvek od Drak_One »

Ahoj lidi, takove ted uzitecne tema :-) ne? zrovna jsem si koupil hustomer na chladici kapalinu a namerilo mi to okolo -7°C, potreboval bych to trochu zredit zimni smeskou, nevi nekdo kde je nejaky kohoutek na odpusteni kapaliny? :-) nechce se mi znova rozdelavat spodni kryt motoru :(je tam venkui uz zima na valeni pod autem...a co tam lejete, jake upravy na zimu, povidejte radte ;) diky moc...

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladici kapaliny na zimu

Příspěvek od Toxyz »

nejlépe originál G12....já tam mám G12plus, ale nevím jaký je v tom rozdíl, jen že je to na celoroční použití

....ale máme tu an tuto problematiku větší odborníky, tak nám rozdíl možná osvětlí
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chladici kapaliny na zimu

Příspěvek od Deivid »

To odsaj stříkačkou s hadičkou,nebo jenom hadičkou a máš to.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Chladici kapaliny na zimu

Příspěvek od Tomm »

Ja bych mel jinej dotaz. Tekla mi jedna hadice a nez jsem to nechal opravit, tak jsem dolil asi 1l-1,5l ciste G12. Vodu jsem tam vubec nedaval. Na obalu te G12 ale pisou, ze PO SMISENI s vodu vytvori ucinnou chladici kapalinu. Mam tam dat tedy trochu vody?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Petr98
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Řepiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladici kapaliny na zimu

Příspěvek od Petr98 »

jo. Pro laika je divné, že když tam nedáš vodu, tak je to lepší a vydrží to větší mráz. Ale opak je pravdou. Pokud to nezředíš, tak kapalina má úplně jiné chladící vlastnosti a navíc ani nedosáhne kvality(co se týče bodu tuhnutí) prostě nenaředěná zmrzne dříve.
VW GOLFAJN

Uživatelský avatar
Drak_One
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín (Libun)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladici kapaliny na zimu

Příspěvek od Drak_One »

wau, no, ja jsem mel v chorvatsku prasklou hadicku, co vede hned vedle bloku motoru, na pravo u ridice, jako by ;) je to tam blbe umisteny...tak mi to tam typek opravoval, udelal mi tam bajpas :-) uriznul a vsadil jinou, jde to pak do kabiny, asi topeni :) tak tam nalil par litru destilky... meril jsem to a je to asi do tech -7°C, jinak ja mam v garazi nejakej antifreez, mam toho asi 10 litru a nechce se mi nic kupovat, kdyz mam tohle, pisou tam po zredeni 1:2 do 20°C, tak nevim, jinak diky za radu , odsati je opravdu nejjednodussi :) ted uz jenom, co tam :-) to by nemelo vadit , ne? :-) to co mam koupene..nebo jo?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Chladici kapaliny na zimu

Příspěvek od Tomm »

2Drak_One: Hlavne si zkontroluj jestli je kompatibilni s G12 nebo nejlip s tou kapalinou co tam ted mas.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Drak_One
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín (Libun)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladici kapaliny na zimu

Příspěvek od Drak_One »

Tomm píše:2Drak_One: Hlavne si zkontroluj jestli je kompatibilni s G12 nebo nejlip s tou kapalinou co tam ted mas.
mojo, ale ja nevim, c otam ted mam :( ale asi tam bude G12, kdyz to tam ma kazdy, tak snad jo....kouknu se po ni, snad to budou mit nekde v Jicine...potreboval bych to tedka udelat, pak letim pryc na 14 dni a to uz asi tady bude zima, tak aby mi drahous nezamrzl ;) diky moc za rady, ja vedel, ze se tohle tema hodi :) jeste neco koupim do ostrikovacu, uz jezdim tyden na sucho :( nejak nemam cas ..:)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“