olej Shell

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Onky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.10.2007 20:07
Bydliště: Příbram

olej Shell

Příspěvek od Onky »

Ahoj,

mám dotaz ohledně použití oleje pro vůz VW GOLF IV r.v03 1,9TDI 96KW PD. Mechanik mi radí olej Shell Helix ultra Diesel 5W-30 ktery ma normu VW 505.00 Zajímá mne jestli tento olej je možné použít jestli není pro tento motor nebezpečný Děkuji

Uživatelský avatar
tazi
Profík
Profík
Příspěvky: 1075
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: olej Shell

Příspěvek od tazi »

mrkni do FAQ pod GIV, dal jsem tam ted vsechny specifikace a normy oleju.
Stěrače BOSCH AEROTWIN - Sportovní filtry KN - Brzdové kotouče za nejlepší ceny
http://www.tuningstyle.cz E-shop s tuningovými díly a autodoplňky
TUNING a NÁHRADNÍ DÍLY na všechny vozy

Uživatelský avatar
MartinV12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: olej Shell

Příspěvek od MartinV12 »

Asi bych vyměnil olej....i mechanika :D
http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=73&t= ... &sk=t&sd=a

Uživatelský avatar
Onky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.10.2007 20:07
Bydliště: Příbram

Re: olej Shell

Příspěvek od Onky »

:D tak
MartinV12 píše:Asi bych vyměnil olej....i mechanika :D
http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=73&t= ... &sk=t&sd=a

Uživatelský avatar
Laadizz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.11.2007 11:29
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: olej Shell

Příspěvek od Laadizz »

Nazdarek, rozhodne doporucuju Liqui molly. Je to jeden z nejlepsich oleju na svete. K vyrobe je pouzivana ropa ze severniho more, ktera je nejkvalitnejsi. Tento olej je schvalen Porsche, VW, BMW atd.. Cenove dostupny 8)

Lada

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: olej Shell

Příspěvek od barbarez »

Když sem já kupoval GIV byl tam Shell Helix. Ted tam leju Motorex. Je to švýcarský olej... ale kámoš má zadáčo od Schellu v barelech...takže pomalu přechazim zpět....

Jinak v prodejně mi podle tabulek vyhledali 15w40. Ten kámoš leje ten samej do transporteru....takže asi takhle.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: olej Shell

Příspěvek od molczik »

barbarez píše:Když sem já kupoval GIV byl tam Shell Helix. Ted tam leju Motorex. Je to švýcarský olej... ale kámoš má zadáčo od Schellu v barelech...takže pomalu přechazim zpět....

Jinak v prodejně mi podle tabulek vyhledali 15w40. Ten kámoš leje ten samej do transporteru....takže asi takhle.
Ty do toho leješ minerál? 8O
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Laadizz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.11.2007 11:29
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: olej Shell

Příspěvek od Laadizz »

Onky píše:Ahoj,

mám dotaz ohledně použití oleje pro vůz VW GOLF IV r.v03 1,9TDI 96KW PD. Mechanik mi radí olej Shell Helix ultra Diesel 5W-30 ktery ma normu VW 505.00 Zajímá mne jestli tento olej je možné použít jestli není pro tento motor nebezpečný Děkuji
Nazdarek, jeste jsem zapomnel. Pro PD doporucuji 0W-30 (keramika) od liqui molli.. Po 100 km budes zirat, jak se motor utisi a klesne ti i spotreba:) Je to sice long time, ale doporucuji beznou vymenu..

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: olej Shell

Příspěvek od barbarez »

molczik píše:
barbarez píše:Když sem já kupoval GIV byl tam Shell Helix. Ted tam leju Motorex. Je to švýcarský olej... ale kámoš má zadáčo od Schellu v barelech...takže pomalu přechazim zpět....

Jinak v prodejně mi podle tabulek vyhledali 15w40. Ten kámoš leje ten samej do transporteru....takže asi takhle.
Ty do toho leješ minerál? 8O

Nějak nepobíram....jakej minerál? :roll: :158:

Uživatelský avatar
MartinV12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: olej Shell

Příspěvek od MartinV12 »

:mrgreen: Chlapci chlapci.....co to tu píšete za hovadiny.....stačí jen umět číst a přečíst si to, co se na tohle téma tady už nejednou napsalo...odkaz jsem o kousek výš už jednou dával...ale nakonec, dejte si tam co chcete..třeba minerál :D :D olej jako olej :D :D

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: olej Shell

Příspěvek od barbarez »

No tak jako 15w40 tam už byl. Řekli mi to i ve značkové prodejně. Kámoš ho leje do fungl novýho Transportera. Druhej zase do svýho golfa (ten samej co mam já). Taky se někde dá dočíst že i plná syntetika je dobrá pro GIV... to máte různý všude. Protože je řidčí a hned vyletí nahoru při startu ... U každýho je něco pro a něco proti....

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: olej Shell

Příspěvek od barbarez »

ehm...
Docela asi problém. Mam v motoru motorex topaz 15w/40. všichni se divili že tam leju mineral. Jenže na stránkách výrobce je to polosyntetika...
Problém je ten, že jsem nedávno kuchnul vanu. Sice jsem jí trochu zapatlal nějakou sračkou ale teče to pořád. A jako debílek sem to dolejval shelláckým olejem 15w/40... takže ted tam je kus polosyntetiky a minerál.... kdypa pude motor do kopru?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: olej Shell

Příspěvek od molczik »

barbarez píše:ehm...
Docela asi problém. Mam v motoru motorex topaz 15w/40. všichni se divili že tam leju mineral. Jenže na stránkách výrobce je to polosyntetika...
Problém je ten, že jsem nedávno kuchnul vanu. Sice jsem jí trochu zapatlal nějakou sračkou ale teče to pořád. A jako debílek sem to dolejval shelláckým olejem 15w/40... takže ted tam je kus polosyntetiky a minerál.... kdypa pude motor do kopru?
Vyměnit tu vanu, vypustit olej, dát novej filtr, novej olej 10W-40 a on se s tim popere.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
barbarez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: olej Shell

Příspěvek od barbarez »

to bych plakal.... ted na tu vanu nemam :-(

Uživatelský avatar
golfmanik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 16.12.2007 15:59
Bydliště: Kosice, Slovakia

Re: olej Shell

Příspěvek od golfmanik »

Laadizz píše:Nazdarek, rozhodne doporucuju Liqui molly. Je to jeden z nejlepsich oleju na svete. K vyrobe je pouzivana ropa ze severniho more, ktera je nejkvalitnejsi. Tento olej je schvalen Porsche, VW, BMW atd.. Cenove dostupny 8)

Lada
o tom oleji som este nepocul.. vsade citam ze top oleje su mobil 1, shell a castrol
fakt je tak dobry ?
96kW + something more, KAT+EGR off, powered by BH MOTOR!

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“