Voda v chladiči

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

Ahojte lidi, dnes když sem nakopl auto při 1 stupni Celsia, tak mi počítač vyhodil chybu v chlazení a napsal krásný nápis STOP. Je možné, že pakliže naměří, že voda už začíná zamrzávat, že toto ukáže???Vody tam bylo normálně mezi min. a max. Když sem zkoušel hustotu vody ukázalo se mi do -30. Je taky možnost sem sem tu hustotu naměřil špatně (máme doma takovej komunistickej měřák :? ). Pořaďte jestli GIV má takovou vymoženst a dokáže takhle varovat. Díky za rady
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

Paja_GIV píše:Ahojte lidi, dnes když sem nakopl auto při 1 stupni Celsia, tak mi počítač vyhodil chybu v chlazení a napsal krásný nápis STOP. Je možné, že pakliže naměří, že voda už začíná zamrzávat, že toto ukáže???Vody tam bylo normálně mezi min. a max. Když sem zkoušel hustotu vody ukázalo se mi do -30. Je taky možnost sem sem tu hustotu naměřil špatně (máme doma takovej komunistickej měřák :? ). Pořaďte jestli GIV má takovou vymoženst a dokáže takhle varovat. Díky za rady
To snad nema zadny auto, natoz GIV 8O Mereni hustoty kapaliny :lol: :wink:

Chtelo by to na vag a pak se uvidi. Muze to byt treba sahara, jednotka dochlazovani atd.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

Tomm píše:
Paja_GIV píše:Ahojte lidi, dnes když sem nakopl auto při 1 stupni Celsia, tak mi počítač vyhodil chybu v chlazení a napsal krásný nápis STOP. Je možné, že pakliže naměří, že voda už začíná zamrzávat, že toto ukáže???Vody tam bylo normálně mezi min. a max. Když sem zkoušel hustotu vody ukázalo se mi do -30. Je taky možnost sem sem tu hustotu naměřil špatně (máme doma takovej komunistickej měřák :? ). Pořaďte jestli GIV má takovou vymoženst a dokáže takhle varovat. Díky za rady
To snad nema zadny auto, natoz GIV 8O Mereni hustoty kapaliny :lol: :wink:

Chtelo by to na vag a pak se uvidi. Muze to byt treba sahara, jednotka dochlazovani atd.
Nemyslel sem, jestli to má měření hustoty, ale teploty.
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

Paja_GIV píše:
Tomm píše: To snad nema zadny auto, natoz GIV 8O Mereni hustoty kapaliny :lol: :wink:

Chtelo by to na vag a pak se uvidi. Muze to byt treba sahara, jednotka dochlazovani atd.
Nemyslel sem, jestli to má měření hustoty, ale teploty.
A jak by to fungovalo? Kdyz nastartujes v -20°C, tak voda v chladici bude mit nejakou chvili tech -20°C, voda v okruhu taky, ale kratsi dobu.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

Tomm píše:
Paja_GIV píše: Nemyslel sem, jestli to má měření hustoty, ale teploty.
A jak by to fungovalo? Kdyz nastartujes v -20°C, tak voda v chladici bude mit nejakou chvili tech -20°C, voda v okruhu taky, ale kratsi dobu.
Má na mysli, jestli právě když je ta voda zmrlá, tak jestli to nepíše z toho důvodu, že by se mohl zadřít motor, než voda roztaje a začne cirkulovat. Tak právě proto jestli to nepíše
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

Paja_GIV píše:
Tomm píše: A jak by to fungovalo? Kdyz nastartujes v -20°C, tak voda v chladici bude mit nejakou chvili tech -20°C, voda v okruhu taky, ale kratsi dobu.
Má na mysli, jestli právě když je ta voda zmrlá, tak jestli to nepíše z toho důvodu, že by se mohl zadřít motor, než voda roztaje a začne cirkulovat. Tak právě proto jestli to nepíše
Dobre, tak jinak: jak cidlo teploty pozna jestli je kapalina zmrzla nebo ne? Predpokladejme opet start v -20°C...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

Tomm píše:
Paja_GIV píše: Má na mysli, jestli právě když je ta voda zmrlá, tak jestli to nepíše z toho důvodu, že by se mohl zadřít motor, než voda roztaje a začne cirkulovat. Tak právě proto jestli to nepíše
Dobre, tak jinak: jak cidlo teploty pozna jestli je kapalina zmrzla nebo ne? Predpokladejme opet start v -20°C...
V expanzní nádobce jsou dva drátky, které jsou ponořené v kapalině, tak si myslím jestli ty dráty nefungujou jako "teploměr"
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

Paja_GIV píše:V expanzní nádobce jsou dva drátky, které jsou ponořené v kapalině, tak si myslím jestli ty dráty nefungujou jako "teploměr"
Ne, nefunguji jako teplomer, ale i kdyby, tak jak to prispeje k "zjisteni" zda je kapalina zamrzla? Opet opakuji, v momente startu maji vsechny provozni naplne priblizne stejnou teplotu.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

Tomm píše:
Paja_GIV píše:V expanzní nádobce jsou dva drátky, které jsou ponořené v kapalině, tak si myslím jestli ty dráty nefungujou jako "teploměr"
Ne, nefunguji jako teplomer, ale i kdyby, tak jak to prispeje k "zjisteni" zda je kapalina zamrzla? Opet opakuji, v momente startu maji vsechny provozni naplne priblizne stejnou teplotu.
Zatím přelouskávám návod z překladači na internetu a píše se zde, že tento nápis se objeví v případě, že teplota chladící kapaliny je buď příliš vysoká či NÍZKÁ, takže to možná bude ono. Ještě mi chybí asi půlka odstavce, tak pak napíšu co jsem se dozvěděl.
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

Paja_GIV píše:
Tomm píše: Ne, nefunguji jako teplomer, ale i kdyby, tak jak to prispeje k "zjisteni" zda je kapalina zamrzla? Opet opakuji, v momente startu maji vsechny provozni naplne priblizne stejnou teplotu.
Zatím přelouskávám návod z překladači na internetu a píše se zde, že tento nápis se objeví v případě, že teplota chladící kapaliny je buď příliš vysoká či NÍZKÁ, takže to možná bude ono. Ještě mi chybí asi půlka odstavce, tak pak napíšu co jsem se dozvěděl.
Dobre, to by znamenalo spatny cidlo teploty vody (tedy u naftaka dyl zhavi), treba to muze r.j. poznat porovnanim teploty vody a nafty pri startu, nevim.. ale s hustotou vody to nema nic spolecnyho.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od matiass »

Tak že pánové trochu se vám do toho vložim v expanzní nádobce je hlídání hladiny chladící kapaliny tudíž žádnej hustoměr ani teploměr :wink: čidlo teploty je po pravý strane motoru nad převodovkou u některých naftových motorů sou u tohodle čidla tři žhavičky který ohřívaji kapalinu na provozní teplotu při vyšších mrazech... A poslední věc i když má chladící kapalina -20 tak nesmí zamrznout pokud ano tak by to roztrhalo chladič a potrubí... No a poslední věc nemá cenu tu zkoušet čim by to asi mohlo bejt dej to na VAG a budeš mít jistotu... :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

matiass píše:Tak že pánové trochu se vám do toho vložim v expanzní nádobce je hlídání hladiny chladící kapaliny tudíž žádnej hustoměr ani teploměr :wink: čidlo teploty je po pravý strane motoru nad převodovkou u některých naftových motorů sou u tohodle čidla tři žhavičky který ohřívaji kapalinu na provozní teplotu při vyšších mrazech... A poslední věc i když má chladící kapalina -20 tak nesmí zamrznout pokud ano tak by to roztrhalo chladič a potrubí... No a poslední věc nemá cenu tu zkoušet čim by to asi mohlo bejt dej to na VAG a budeš mít jistotu... :wink:
Diky za souhrn :wink:

Jen dodam ze zhavky na prihrev vody tam byt nemusi. Proste napichnout na vag a vis zavadu hned 8)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od matiass »

Tomm píše:
matiass píše:Tak že pánové trochu se vám do toho vložim v expanzní nádobce je hlídání hladiny chladící kapaliny tudíž žádnej hustoměr ani teploměr :wink: čidlo teploty je po pravý strane motoru nad převodovkou u některých naftových motorů sou u tohodle čidla tři žhavičky který ohřívaji kapalinu na provozní teplotu při vyšších mrazech... A poslední věc i když má chladící kapalina -20 tak nesmí zamrznout pokud ano tak by to roztrhalo chladič a potrubí... No a poslední věc nemá cenu tu zkoušet čim by to asi mohlo bejt dej to na VAG a budeš mít jistotu... :wink:
Diky za souhrn :wink:

Jen dodam ze zhavky na prihrev vody tam byt nemusi. Proste napichnout na vag a vis zavadu hned 8)
Ne nemusí tam bejt vim že je maji motory ALH a ASV u ostatních si nejsem jistej :wink: slouží jen pro rychlejší ohřátí chladící kapaliny motory který je nemaji si museji kapalinu ohřát klasicky...
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

Takže sem si přeložil návod a jak tam píší: buďto vysoká či nízká teplota vody, nebo to hlásí, že nefunguje ventilátor, nebo pojistky k ventilátoru. Vzhledem k tomu, že ventilátor mi funguje a že mi to už jednou udělalo, taktéž kolem 1 stupně. Věřím, že je voda bez příměsi antifrezu 8O takže vyměním celou chladící kapalinu. Je samozřejmý, že při -20 voda nabývá na objemu, ale například jen při -7 nemá dostatek objemu aby něco roztrhala. Ale nestačí se třeba rozehřát a mezi tím se může zadřít motor. Tak proto to podle mého názoru hlásí tu teplotu, alespoň mi to logicky vyplívá z návodu.
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

Paja_GIV píše:Takže sem si přeložil návod a jak tam píší: buďto vysoká či nízká teplota vody, nebo to hlásí, že nefunguje ventilátor, nebo pojistky k ventilátoru. Vzhledem k tomu, že ventilátor mi funguje a že mi to už jednou udělalo, taktéž kolem 1 stupně. Věřím, že je voda bez příměsi antifrezu 8O takže vyměním celou chladící kapalinu. Je samozřejmý, že při -20 voda nabývá na objemu, ale například jen při -7 nemá dostatek objemu aby něco roztrhala. Ale nestačí se třeba rozehřát a mezi tím se může zadřít motor. Tak proto to podle mého názoru hlásí tu teplotu, alespoň mi to logicky vyplívá z návodu.
Nechapu jak to myslis. Proste voda ma teplotu okoli pri startu a pri zahrati motoru se logicky zahriva. To jestli ma dostatecnou hustotu aby nezamrzla s tim nema nic spolecnyho 8O :lol: Proste pri -20°C budto bude zmrzla nebo bude kapalna, ale porad bude mit -20°C a cidlo bude ukazovat -20°C. Ovsem neco jinyho je pokud je cidlo v haji a ukazuje -150°C :idea:

Presne jak jsem uvedl v prvnim postu - pripoj to na vag a dozvis se zavadu hned (uz to pisu po treti :roll: ). Bude to ventilator, cidlo teploty nebo cidlo hladiny (+kabelaz).
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“