Voda v chladiči

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

Tomm píše:
Paja_GIV píše:Takže sem si přeložil návod a jak tam píší: buďto vysoká či nízká teplota vody, nebo to hlásí, že nefunguje ventilátor, nebo pojistky k ventilátoru. Vzhledem k tomu, že ventilátor mi funguje a že mi to už jednou udělalo, taktéž kolem 1 stupně. Věřím, že je voda bez příměsi antifrezu 8O takže vyměním celou chladící kapalinu. Je samozřejmý, že při -20 voda nabývá na objemu, ale například jen při -7 nemá dostatek objemu aby něco roztrhala. Ale nestačí se třeba rozehřát a mezi tím se může zadřít motor. Tak proto to podle mého názoru hlásí tu teplotu, alespoň mi to logicky vyplívá z návodu.
Nechapu jak to myslis. Proste voda ma teplotu okoli pri startu a pri zahrati motoru se logicky zahriva. To jestli ma dostatecnou hustotu aby nezamrzla s tim nema nic spolecnyho 8O :lol: Proste pri -20°C budto bude zmrzla nebo bude kapalna, ale porad bude mit -20°C a cidlo bude ukazovat -20°C. Ovsem neco jinyho je pokud je cidlo v haji a ukazuje -150°C :idea:
Jasný, že voda má -20 když je venku -20, ale když tam nemáš antifrezze, tak je z ní logicky led a než se led rozpustí, můsí se chvilku ohřívat, jenže mezitím co mi běží motor a ohřívá vodu, může se třeba zadřít. I když jak by to poznalo, že je to led nebo voda která má -20. Možná to čidlo.
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

Paja_GIV píše:
Tomm píše: Nechapu jak to myslis. Proste voda ma teplotu okoli pri startu a pri zahrati motoru se logicky zahriva. To jestli ma dostatecnou hustotu aby nezamrzla s tim nema nic spolecnyho 8O :lol: Proste pri -20°C budto bude zmrzla nebo bude kapalna, ale porad bude mit -20°C a cidlo bude ukazovat -20°C. Ovsem neco jinyho je pokud je cidlo v haji a ukazuje -150°C :idea:
Jasný, že voda má -20 když je venku -20, ale když tam nemáš antifrezze, tak je z ní logicky led a než se led rozpustí, můsí se chvilku ohřívat, jenže mezitím co mi běží motor a ohřívá vodu, může se třeba zadřít.
No jasny, ale jak to tedy pozna cidlo teploty? Jestli je voda tekuta nebo je tam led :?: (myslim ted jak to pozna v minusovych teplotach)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

Paja_GIV píše:... Možná to čidlo.
Uff, docela jsem se zapotil, ale dobre to dopadlo :wink: :lol:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od matiass »

No jestli chceš utrácet za výměnu chladící kapaliny tak proč ne... Sám si tu řek že to může bejt víc věcí a to že vylučuješ jednu po druhý s tim že to určitě funguje to podle mě neni dobrý řešení... DEJ TO NA VAG A MÁŠ JISTOTU
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

matiass píše:No jestli chceš utrácet za výměnu chladící kapaliny tak proč ne... Sám si tu řek že to může bejt víc věcí a to že vylučuješ jednu po druhý s tim že to určitě funguje to podle mě neni dobrý řešení... DEJ TO NA VAG A MÁŠ JISTOTU
Výměna není zas tak drahá něco kolem 400,- a Vag u nás kolem 800,- takže bych ještě ušetřil :) ale pak záleží na tom jestli by to dělalo pořád, to už bych byl 400,- v mínusu :lol: Ale stejně sem tu vodu chtěl celou vyměnit, jestě se rozhodnu podle toho co to bude dělat zítra. A nebo mrknu jak píšou v manuálu na pojistky. Ale po jízdě to zase nehlásí, je to divný, pitomá elektronika :) zlatý karburátory a všechno mechanický věci 8)
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od matiass »

NJN tak to vyměň no ale takhle můžeš pokračovat i dál... pak budeš měnit čidlo třeba a pak třba zas něco jinýho... 800 za diagnostiku 8O to je teda hustý... ještě že mám VAG doma :lol:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

A kolik u vás ostatní stojí diagnostika???Za 800,- je to drahý? V cenách se vůbec nevyznám :?
Naposledy upravil(a) Paja_GIV dne 10.11.2007 23:02, celkem upraveno 2 x.
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

Paja_GIV píše:A kolik u vás ostatní stojí diagnostika???Za 800,- je to drahý? V cenách se vůbec nevyznám :?
V oficialnim vw servisu kolem 1000,-
V beznem servisu kolem 500,-
U jednoho znameho 200,-
U druheho znameho 100,-
U tretiho znameho za 0,-
A pak jeste mam kabel doma, takze taky 0,-

:lol: :wink:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od matiass »

asi stejně jako u vás ve VW... jási kabel radši koupil a diagnostiku si dělám doma a už se mi mnohonásobně investice do kabelu vrátila :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

Tomm píše:
Paja_GIV píše:A kolik u vás ostatní stojí diagnostika???Za 800,- je to drahý? V cenách se vůbec nevyznám :?
V oficialnim vw servisu kolem 1000,-
V beznem servisu kolem 500,-
U jednoho znameho 200,-
U druheho znameho 100,-
U tretiho znameho za 0,-
A pak jeste mam kabel doma, takze taky 0,-

:lol:
Teď sem našel za 320/hodinu. Mě tyhle nízký ceny jsou podezřelý, ale koukám, že je to normal. Stejně je divný, že mi tu chybu ukazuje jen když se teplota blíží k nule. No uvidíme na VAGu
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od matiass »

Tomm píše:
Paja_GIV píše:A kolik u vás ostatní stojí diagnostika???Za 800,- je to drahý? V cenách se vůbec nevyznám :?
V oficialnim vw servisu kolem 1000,-
V beznem servisu kolem 500,-
U jednoho znameho 200,-
U druheho znameho 100,-
U tretiho znameho za 0,-
A pak jeste mam kabel doma, takze taky 0,-

:lol: :wink:
Předpokládám že já sem ten třetí známej :lol:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Paja_GIV »

matiass píše:asi stejně jako u vás ve VW... jási kabel radši koupil a diagnostiku si dělám doma a už se mi mnohonásobně investice do kabelu vrátila :wink:
Taky sem si chtěl koupit kabel, ale to bych si musel k tomu koupit i noťase. A to by se mi vracelo asi hodně dlouho :lol:
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od Tomm »

matiass píše:
Tomm píše: V oficialnim vw servisu kolem 1000,-
V beznem servisu kolem 500,-
U jednoho znameho 200,-
U druheho znameho 100,-
U tretiho znameho za 0,-
A pak jeste mam kabel doma, takze taky 0,-

:lol: :wink:
Předpokládám že já sem ten třetí známej :lol:
Jo, ale pssssst :wink: :D :oops:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Voda v chladiči

Příspěvek od matiass »

Paja_GIV píše:
matiass píše:asi stejně jako u vás ve VW... jási kabel radši koupil a diagnostiku si dělám doma a už se mi mnohonásobně investice do kabelu vrátila :wink:
Taky sem si chtěl koupit kabel, ale to bych si musel k tomu koupit i noťase. A to by se mi vracelo asi hodně dlouho :lol:
na diagnostiku nepotřebuješ nijak zázračně výkonej notebook...
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“