TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

davidvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.11.2007 06:55
Kontaktovat uživatele:

TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od davidvw »

Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl v údržbě mezi těmito motory. Mám v plánu na jaře koupit nějakého golfa 4 varianta 66kw (2000) nebo boru kombi 85 kw (2000). Víc se mě líbí ta Bora, ale mám trochu strach z toho, že motory PD jsou více poruchové. Můžete mi prosím říct jaký bude rozdíl v nákladech když budu tyto auta používat cca 7 let? Děkuji za info :wink:

Uživatelský avatar
maros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JM

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od maros »

Ahoj,obecně panuje názor,že Tdi je spolehlivější,ale já mám PD a už nalítané přes 200t km a motorově bez opravy(kámoš má tdi a už měnil dvakrát váhu,asi smůla) :) já bych šel raději do PD,já mám origo 85kw6k a jede přes 200km/h a spotřeba 6-super motor.

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od matiass »

To máš těžký ten co má PD ti bude řikat že PDčka sou lepší a ten co má kalsický TDI tak bude zase o TDI řikat že je to lepší... Já mám TDI motor ASV 81kW a v pohodě bez problémů... Táta má TDI PD 96kW a zatim taky bez problémů... Ono záleží kdo s tim jak jezdí a jak se k autu chová... Můžeš natrefit na zňuch TDI co se bude furt sr*t ale to samý se může stát když koupíš PD... Jinak co se dílů týče tak o něco hůř je na tom PD tam sou ty díly dražší a taky je tam víc věcí co se může posr*t... :wink: Jo jinak dlouhodobá u mě je 5l/100km
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od zachy »

tak asi bych vzal tu 85Kw.
mam ji v G4 a musim rict ze jede pekne.
sestikvalt ti na dalnici usetri par korun.
zalezi proc to auto kupujes. ja chtel trochu silnejsi motor,aby me nepredjizdeli Favority.
samozrejme ze je ten motor trochu slozitejsi a zalezi po kom ho koupis.
ja ho koupil po nejaky pani a hned po koupi sem resil spatny startovani za studena,coz jí asi divny neprislo,ale me jo ;-)
Right foot fanatic

Uživatelský avatar
mathew08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia, CA,BA,TO obcas
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od mathew08 »

Tak ja mam ten 66kw, mam uz 180tis. a ide super menil som iba rozvody. Startuje super, no pri predbiehani ho musis trosku vytocit, zalezi ci budes jazdit sam alebo plne auto, ak plne kup silnejsie. Dlhodoby priemer mam tiez 5 l, a to fungujem v BA. Je to nahoda,ak kupis stastne auto sr....t sa nebude. Prajem stastnu ruku pri vybere.
Ja som ju myslim mal
:lol:

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od zachy »

doprdele.
reagoval sem na prispevek a kdyz sem tu esej napsal a dal odeslat tak mi to napsalo ze prispevek neexistuje.
uz to znova vymejslet nebudu.
:-(
Right foot fanatic

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od matiass »

No já bych ti zase osobně doporučil TDI 81kW ASV je to jedno z posledních klasickejch TDI co ve VW dělali a je asi nejvychytanější... Nutno dodat že co se náhradních dílů týče spousta věcí je stejnejch s motorem 66kW ALH... Dál by si mohl ušetřit na dílech pro škodovky neni tam ta cena tak vysoká jako u VW a díly sou přitom stejný... 1,9TDI 81kW ASV má srovnatelnej výkon jako to 85kw PD 4 kW rozdílu na výkonu už neni tolik znát... Nevim jaká je u toho PD spotřeba nikdy sem s nim nejezdil ale já mám těch 5l/100km dlouhodobou a to nejezdim jako důchodce. Každej den s tim dojíždim do práce 35km a zpět tak že denně namotá 70km jako prd a bez problémů... Zatim sem repasovla sartér, měnil žhavičky, rozvody a ložiska nutno dodat že auto už má najetejch poctivejch 220 000km... :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od matiass »

zachy píše:doprdele.
reagoval sem na prispevek a kdyz sem tu esej napsal a dal odeslat tak mi to napsalo ze prispevek neexistuje.
uz to znova vymejslet nebudu.
:-(
To byl asi ten můj původní co? :oops: sorry blbě sem si přečet nadpis tak sem to trošku pozměnil...
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od zachy »

matiass píše:No já bych ti zase osobně doporučil TDI 81kW ASV je to jedno z posledních klasickejch TDI co ve VW dělali a je asi nejvychytanější... Nutno dodat že co se náhradních dílů týče spousta věcí je stejnejch s motorem 66kW ALH... Dál by si mohl ušetřit na dílech pro škodovky neni tam ta cena tak vysoká jako u VW a díly sou přitom stejný... 1,9TDI 81kW ASV má srovnatelnej výkon jako to 85kw PD 4 kW rozdílu na výkonu už neni tolik znát... Nevim jaká je u toho PD spotřeba nikdy sem s nim nejezdil ale já mám těch 5l/100km dlouhodobou a to nejezdim jako důchodce. Každej den s tim dojíždim do práce 35km a zpět tak že denně namotá 70km jako prd a bez problémů... Zatim sem repasovla sartér, měnil žhavičky, rozvody a ložiska nutno dodat že auto už má najetejch poctivejch 220 000km... :wink:
no na ten tvuj sem reagoval a tys ho smazal.
Right foot fanatic

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od matiass »

zachy píše:
matiass píše:No já bych ti zase osobně doporučil TDI 81kW ASV je to jedno z posledních klasickejch TDI co ve VW dělali a je asi nejvychytanější... Nutno dodat že co se náhradních dílů týče spousta věcí je stejnejch s motorem 66kW ALH... Dál by si mohl ušetřit na dílech pro škodovky neni tam ta cena tak vysoká jako u VW a díly sou přitom stejný... 1,9TDI 81kW ASV má srovnatelnej výkon jako to 85kw PD 4 kW rozdílu na výkonu už neni tolik znát... Nevim jaká je u toho PD spotřeba nikdy sem s nim nejezdil ale já mám těch 5l/100km dlouhodobou a to nejezdim jako důchodce. Každej den s tim dojíždim do práce 35km a zpět tak že denně namotá 70km jako prd a bez problémů... Zatim sem repasovla sartér, měnil žhavičky, rozvody a ložiska nutno dodat že auto už má najetejch poctivejch 220 000km... :wink:
no na ten tvuj sem reagoval a tys ho smazal.
Protože autor se ptá na 66kw TDI a 85kw TDI PD a já tam srovnával 81kW TDI a 85kW TDI PD tudíž to bylo mimo mísu :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od zachy »

no tak ja to zkusim znova dat dohromady :-)
PD zerou vic, to je pravda.
rozdil mezi 81 a 85 uz asi vazne velkej nebude.
a myslim si ze se stejne rozhodnes podle toho co bude na trhu a co to bude mit za vybavu.
zaklad je TDI a pak pomer cena/vykon(vybava,stav,najete KM)
zjisti si chronicky poruchy TDI a zeptej se jestli uz byly opravovany.
jestli ne,je to podezrely a asi je budes muset opravit ty casem.
Right foot fanatic

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od matiass »

zachy píše:no tak ja to zkusim znova dat dohromady :-)
PD zerou vic, to je pravda.
rozdil mezi 81 a 85 uz asi vazne velkej nebude.
a myslim si ze se stejne rozhodnes podle toho co bude na trhu a co to bude mit za vybavu.
zaklad je TDI a pak pomer cena/vykon
Nemohu než souhlasit jen dodám že z 66kW ALH se dá v celku snadno udělat 81kW výměnou vstřiků a úpravou řídící jednotky (u tej jednotky si tim nejsem jistej) :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 66 kw nebo 85 kw TDI PD?

Příspěvek od zachy »

ZbynaK píše:
zachy píše:tak asi bych vzal tu 85Kw.
mam ji v G4 a musim rict ze jede pekne.
sestikvalt ti na dalnici usetri par korun.
zalezi proc to auto kupujes. ja chtel trochu silnejsi motor,aby me nepredjizdeli Favority.
samozrejme ze je ten motor trochu slozitejsi a zalezi po kom ho koupis.
ja ho koupil po nejaky pani a hned po koupi sem resil spatny startovani za studena,coz jí asi divny neprislo,ale me jo ;-)
Cau prosim te jak si vyresil ty spatny starty za studena? Mam podobny problem akorat ze me to nechce chytat za tepla. Diky za radu.
no me padala nafta takze sem musel vymenit tesnící krouzky pod vstrikama.takze kdyz sem prisel k autu tak to muselo cerpadlo zase tahat a ja musel vic tocit.
ale za tepla je to necim jinym.
je to reseny v FAQ,tak tam mrkni.
Right foot fanatic

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“