pokles vykonu motora

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
paress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 15.10.2007 08:35
Bydliště: Vychod

pokles vykonu motora

Příspěvek od paress »

mam 81kw TDi GIV cerpadlo a prave idem do prace obehujem kamion pridavam a zrazu ma to trocha pribrzdi vykon motora rapidne klesol podratim a ako keby som siel na SDI stratil sa mi vykon rozbehnem to na 4kualt dam 5kualta ide to max. 130km/h viac zneho nevytlacim zastavil som volam kamosovy mal ten isty problem povedal nech vymenim vzduchovy fulter tak idem do obchodu a auto uz funguje ma dobry tah ako predtym stalo sa mi to uz par x predtym ze na sekundu to ako keby pribrzdilo motor ubral otacky a potom islo co to moze byt?
VW Golf V 2.0 TDi 4Motion

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od alean »

možná chyba v ovládání turba...spadlo to do nouzáku...po vypnutí a nastartování je to zase ok.

Uživatelský avatar
paress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 15.10.2007 08:35
Bydliště: Vychod

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od paress »

ak to bude pretrvavat da sa to aj niekde nastavit ? ci to odchadza turbo ?
VW Golf V 2.0 TDi 4Motion

kluknemcu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.11.2007 11:22

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od kluknemcu »

zdravím, mám uplně stejny problem, mam golfa 66kw a dělá mi uplne to samy jak si popisoval, byl sem s tim ve škodovce na diagnostice a tam nezjistili vůbec nic, řekli ze je to vsechno v poho, byl to i projet a nic to zrovna nedelalo, takze sem se nedozvedel nic, říkal že to může byt třeba v naftě, ale nevím, ted mam třeba natankováno na OMW a dělá to taky

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od TDIfun »

kluknemcu píše:zdravím, mám uplně stejny problem, mam golfa 66kw a dělá mi uplne to samy jak si popisoval, byl sem s tim ve škodovce na diagnostice a tam nezjistili vůbec nic, řekli ze je to vsechno v poho, byl to i projet a nic to zrovna nedelalo, takze sem se nedozvedel nic, říkal že to může byt třeba v naftě, ale nevím, ted mam třeba natankováno na OMW a dělá to taky
spadne do nouzaku nebo to chcipne?

kluknemcu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.11.2007 11:22

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od kluknemcu »

cau, nevim co to je nouzak, nechcipne to, proste to strati na chvilku vykon a nezrychluje, dvojku vytočím normalne na max, i trojku, ale problem nastane u ctyrky a petky, kdy kolem 2500 - 2800 to uplne ztrati odezvu jako kdyby to nemelo turbo, kdyz to vytáčeli v servisu na diagnostice na neutral tak bez problemu na maximalní otačky šel

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od Tomm »

To muze byt vic veci, pocinaje spatnou vahou vzduchu pres zaneseny lopatky turba az po spatnou regulaci turba (N75, hadicky). Chtelo by to poradnej log a podle toho postupovat.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

kluknemcu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.11.2007 11:22

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od kluknemcu »

aha, vahu vzduchu tam zkoušeli davat novou na zkoužku v servisu škoda na diagnostice a nic prevratnyho za zmeny v tom grafu nezjistili, tak mi tam vratili tu starou vahu vzduchu, a ty lopatky turba muzu zkouknout doma nebo musim do servisu, nejsem zadnej extra mechanik 8O

kluknemcu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.11.2007 11:22

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od kluknemcu »

zdravim, vrtal sem se v motoru a videl sem tam upadlou hadicku, po chvili dedukce sem zjistil ze je odpadla od vzduchovyho filtru, je to takova tlusta cerna hadicka a vede ke kastli do nejakyho zarizení kde jsou taky gumovy hadicky ale tenci. Nemuze to delat ten problem s tim vykonem???

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od Tomm »

kluknemcu píše:zdravim, vrtal sem se v motoru a videl sem tam upadlou hadicku, po chvili dedukce sem zjistil ze je odpadla od vzduchovyho filtru, je to takova tlusta cerna hadicka a vede ke kastli do nejakyho zarizení kde jsou taky gumovy hadicky ale tenci. Nemuze to delat ten problem s tim vykonem???
Jasne ze jo, jsou tam 2 ridici ventily, jeden pro EGR a jeden pro turbo (to je ten N75)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od TDIfun »

kluknemcu píše:zdravim, vrtal sem se v motoru a videl sem tam upadlou hadicku, po chvili dedukce sem zjistil ze je odpadla od vzduchovyho filtru, je to takova tlusta cerna hadicka a vede ke kastli do nejakyho zarizení kde jsou taky gumovy hadicky ale tenci. Nemuze to delat ten problem s tim vykonem???
Ne nemuze.je to jen odvetrani N75,vede to do filtru.Pokud by ti to padalo do nouzaku tak se ti napise v motorovce zavada a proc to spadlo.treba regulacni odchylka,nebo povolena mez prekrocana.

kluknemcu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.11.2007 11:22

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od kluknemcu »

no nic mi to nepise, jen stratim vykon, zejtra s tim jedu do prace tak uvidim jestli ta hadicka byla ta zahada, jinak uz me nic nenapada, zajimavy ale je ze to turbo slo jen do tech otacek 2500 -2800 a pak nic a to jen na ctyrku a petku, na dvojku slo na max

Uživatelský avatar
kubicek106
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 25.09.2007 10:58
Bydliště: vesnice u Jablonce nad Nisou

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od kubicek106 »

Včera po návratu z koncertu se my taky zdálo že na vyšší stupeň 4,5 to nechtělo moc jed! Tak uvidím dneska.
Nejspíš preventivně kouknu jak vypadá vzduchový filtr.
Už se někdo ptal, jdá se doma vyčistit lopatky na turbu??

Uživatelský avatar
Ghostface
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od Ghostface »

paress píše:mam 81kw TDi GIV cerpadlo a prave idem do prace obehujem kamion pridavam a zrazu ma to trocha pribrzdi vykon motora rapidne klesol podratim a ako keby som siel na SDI stratil sa mi vykon rozbehnem to na 4kualt dam 5kualta ide to max. 130km/h viac zneho nevytlacim zastavil som volam kamosovy mal ten isty problem povedal nech vymenim vzduchovy fulter tak idem do obchodu a auto uz funguje ma dobry tah ako predtym stalo sa mi to uz par x predtym ze na sekundu to ako keby pribrzdilo motor ubral otacky a potom islo co to moze byt?

mel jsme neco podobneho, zasekle lopatky u turba, auto nejelo - propady vykonu, nouzak atd. Pres VAG nic nenacteno,vaha vzduchu byla na zkosku vymenena, ale nic. Postupne se to vsak zlepsovalo, turbo zaclo chodit ale padalo furt do nouzak(na dalnici pri rychlejsi jizde). Kdyz uz jsme se chystal vyndat turbo a dat ho k vycisteni, zjistil jsem ze jiz funguje normalne. Lopaky se rozchodily do idelaniho stavu a nyni zadnej problem. Jinak doma bych turbo asi necistil!!!??? Mel jsme proste stesti :D

Uživatelský avatar
paress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 15.10.2007 08:35
Bydliště: Vychod

Re: pokles vykonu motora

Příspěvek od paress »

prisiel kamos hovori mi pozrieme filter otvoril som a som myslel ze ma slak trafi za hrst listia bodelu a filter totalne spinavy ;) kupil som novy a zatial mashinka bezi .. keby sa stratil vykon tak napisem.. filter robi svoje..
VW Golf V 2.0 TDi 4Motion

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“