Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

skuter.46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.10.2007 18:40

Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od skuter.46 »

Nazdárek lidičky, mám dotaz vlastním Golfa IV 1,9 Tdi PD, 85Kw, když jedu pomalou jízdu kolem 50 – 60 a motor točím kolem 2000 ot., hlavně jedu spořivou nohou a je venku kolem bodu mrazu a níže nebo když sjíždím delší kopec bez plynu a brzdím motorem, tak mi klesne teplota tak o jednu až dvě čárky dolů z devadesáti stupňů. Samozřejmě mám topení zapnuté ale ne na plno. Tak se chci zeptat, jestli je to normální nebo bude špatný termostat. Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od Oník »

skuter.46 píše:Nazdárek lidičky, mám dotaz vlastním Golfa IV 1,9 Tdi PD, 85Kw, když jedu pomalou jízdu kolem 50 – 60 a motor točím kolem 2000 ot., hlavně jedu spořivou nohou a je venku kolem bodu mrazu a níže nebo když sjíždím delší kopec bez plynu a brzdím motorem, tak mi klesne teplota tak o jednu až dvě čárky dolů z devadesáti stupňů. Samozřejmě mám topení zapnuté ale ne na plno. Tak se chci zeptat, jestli je to normální nebo bude špatný termostat. Díky za odpovědi.
máš climatronic?

skuter.46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.10.2007 18:40

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od skuter.46 »

Climatronic mam.

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od Oník »

skuter.46 píše:Climatronic mam.
a jezdíš na ECON?nebo zkus OFF jestli to bude kolísat pořád

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od Oník »

ZbynaK píše:k cemu je dobry ten ECON? Mensi spotreba?
ne ne ECON je že se neroztočí sahary kdež to bez econu to se sepne klima ale ted nevim při jaký teplotě stupnu celsia se neroztočí?? :|

skuter.46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.10.2007 18:40

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od skuter.46 »

Nazdárek, o tom Econ vim a mam ho zapnutej. Co tobě teplota drží? Co máš za motor?

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od danopanci »

skuter.46 píše:Nazdárek lidičky, mám dotaz vlastním Golfa IV 1,9 Tdi PD, 85Kw, když jedu pomalou jízdu kolem 50 – 60 a motor točím kolem 2000 ot., hlavně jedu spořivou nohou a je venku kolem bodu mrazu a níže nebo když sjíždím delší kopec bez plynu a brzdím motorem, tak mi klesne teplota tak o jednu až dvě čárky dolů z devadesáti stupňů. Samozřejmě mám topení zapnuté ale ne na plno. Tak se chci zeptat, jestli je to normální nebo bude špatný termostat. Díky za odpovědi.
Odpoveď je jednoduchá. Účinnosť motora PD je vyššia ako majú čerpadlové verzie a preto sa tie motory zohrievajú na prevádzkovú teplotu celú večnosť v porovnaní s čerpadlovou verziou. Preto sa u motorov PD neodporúča zahrievať motor prí nízkych teplotách na voľnobeh.

Teplota motora klesá aj mne, ale pri teplotách pod - 10 stupňov celzia a musí fúkať silný protivietor. Skús vymeniť termostat a tlakový uzáver nádržky chladiacej kvapaliny a bude to určite v poriadku

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od Deivid »

klasická rada,zakryj cca 30% chladiče kartonem a máš vystaráno.Dřív se to zahřeje a dřív bude i teplo,motor tak netrpí.

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od danopanci »

Deivid píše:klasická rada,zakryj cca 30% chladiče kartonem a máš vystaráno.Dřív se to zahřeje a dřív bude i teplo,motor tak netrpí.
Áno, to je riešenie ale keď funkcia ternostatu je chabá pri teplotách okolo 0, tak mu ten kartón nepomôže. Ja nepoužívam kartón, ale čierny plast, ktorý prichyťím za mrieškou nárazníka pod značkou dvoma sťahovacími páskami. Nie je tom vidno a plocha chladiča je chránená pred náporom vetra a špiny/kamienkov.

Uživatelský avatar
KáMa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 08.10.2007 19:20
Bydliště: okr. Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od KáMa »

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli je teda jízda na ten ECON ekonomičtější a co potom když jedu na AUTO. Jinak mám stejný motor zahřívá se teda fakt docela dlouho ale takových skoků teploty sem si ještě nevšiml.

Uživatelský avatar
mvolesko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 195
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od mvolesko »

KáMa píše:Zdravím chtěl bych se zeptat jestli je teda jízda na ten ECON ekonomičtější a co potom když jedu na AUTO. Jinak mám stejný motor zahřívá se teda fakt docela dlouho ale takových skoků teploty sem si ještě nevšiml.
ECON je ekonomictejsi protoze kdyz mas AUTO tak ti furt bezi kompresor klimi a oba vetraky na chladicich na prvni stupen, takze pokud ti neni vedro tak je lepsi mit furt ECON, jinak pokud je teplota pod 2°C tak se klima nezapina a je jedno co tam mas

Uživatelský avatar
CIKO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od CIKO »

Nazdarek zmrzlíci ja mám ten a samí problém G IV tdi pd se mi strašně dlouho ohřívá mám climatronik a zjistil jsem že mi nefungují ty 3 hžavicky na předehřev vody ty maji za úkol ohřát studený motor no spíš vodu v něm a při jízdě z kopce udržovat stálou teplotu

Uživatelský avatar
Kempes
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: stará dobrá Ostravwa :)

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od Kempes »

Mám stejný motor a žádný takový problem nepociťuju .. akorát, když klesla teďka ta teplota pod nulu, tak mi někdy při studeném startu (zákonitě ráno) začnou kolísat otáčky na volnoběh .. čím to? :-O

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: Prosim o radu u Golfa IV 1.9 TDI PD 85kw, kolísání teploty

Příspěvek od GeorgeTDi »

Kempes píše:Mám stejný motor a žádný takový problem nepociťuju .. akorát, když klesla teďka ta teplota pod nulu, tak mi někdy při studeném startu (zákonitě ráno) začnou kolísat otáčky na volnoběh .. čím to? :-O


Caues, zkus vyměnit těsnící gumičky okolo vstřiků, to by mělo pomoct! :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“