Vyhřívání motoru

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubicek106
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 25.09.2007 10:58
Bydliště: vesnice u Jablonce nad Nisou

Vyhřívání motoru

Příspěvek od kubicek106 »

Ahoj vím že jsem tu někde četl téma na vyhřívání motoru, ale nemohu to najít. Týkalo se to asi je dieselu. Jde mi o to do jakého auta se ten předehřev motoru montoval. Jsou to dvě nebo tři trysky, děkuji za odkaz nebo foto nebo něco k tomuto tématu Kubas

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vyhřívání motoru

Příspěvek od Tomm »

kubicek106 píše:Ahoj vím že jsem tu někde četl téma na vyhřívání motoru, ale nemohu to najít. Týkalo se to asi je dieselu. Jde mi o to do jakého auta se ten předehřev motoru montoval. Jsou to dvě nebo tři trysky, děkuji za odkaz nebo foto nebo něco k tomuto tématu Kubas
Trysky? Jsou to 3 zhavici svicky na prirube motoru u vyvevy. Ja je na ALH mam, myslim ze byly spis na cerpadlech nez na PD.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
kubicek106
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 25.09.2007 10:58
Bydliště: vesnice u Jablonce nad Nisou

Re: Vyhřívání motoru

Příspěvek od kubicek106 »

Psal jsem to ve spěchu a myslel jsem žhavící svíčky :wink: a né trysky :D
A to ty žhavící svíčky jedou naplno? To by žralo jako tank! Ted jsem to s kámošem měřil a pokud neuděláš žádné omezení tak jedna bere na staru 20A to jest cca 250watů!Krát 3! 750WATŮ

Vím že je u toho nějaké relé, ale asi nevíš jak to mají zapojené, třeba nějakým tranzistorem přepínají jednu za druhou?
Jo a myslíš že bych to sehnal někde na vrakáči, tu přírubu?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Vyhřívání motoru

Příspěvek od Tomm »

kubicek106 píše:Psal jsem to ve spěchu a myslel jsem žhavící svíčky :wink: a né trysky :D
A to ty žhavící svíčky jedou naplno? To by žralo jako tank! Ted jsem to s kámošem měřil a pokud neuděláš žádné omezení tak jedna bere na staru 20A to jest cca 250watů!Krát 3! 750WATŮ

Vím že je u toho nějaké relé, ale asi nevíš jak to mají zapojené, třeba nějakým tranzistorem přepínají jednu za druhou?
Jo a myslíš že bych to sehnal někde na vrakáči, tu přírubu?
Ridi to jednotka motoru, kdyz neni velka zatez na altik (zaple vyhrivani skel, svetla naplno, klima naplno atd.) tak zapina bud jednu, dve nebo vsechny 3 zhavicky. Tech 20A to bere jen prvni skundu, pak to klesne na cca 10A
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

ltc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KL, LN, PH

Re: Vyhřívání motoru

Příspěvek od ltc »

Je to jak píše Tomm, jsou tam dvě relátka a tři svíčky (někde je tady na fóru schéma osazení relé - viz příloha) v releové skřínce u motoru. Jinak je to i na PD (alespoň u mě). Ty svíčky spínaj dle teploty, tuším až od - 5 stupňů C, někde jsem to měl, ale nemůžu to najít. Ty svíčky jsem měl i na G III TDi.

Uživatelský avatar
kubicek106
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 25.09.2007 10:58
Bydliště: vesnice u Jablonce nad Nisou

Re: Vyhřívání motoru

Příspěvek od kubicek106 »

Jak by jste to vidělys odělávkou? Reálné?

Uživatelský avatar
kubicek106
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 25.09.2007 10:58
Bydliště: vesnice u Jablonce nad Nisou

Re: Vyhřívání motoru

Příspěvek od kubicek106 »

Nkdo nic? :(

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Vyhřívání motoru

Příspěvek od danopanci »

Má ich aj PD

Uživatelský avatar
VW-Lama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Czech republic or England :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání motoru

Příspěvek od VW-Lama »

Mam taky ALH, tzn., ze je tam mam taky???

Tomm píše:
kubicek106 píše:Ahoj vím že jsem tu někde četl téma na vyhřívání motoru, ale nemohu to najít. Týkalo se to asi je dieselu. Jde mi o to do jakého auta se ten předehřev motoru montoval. Jsou to dvě nebo tři trysky, děkuji za odkaz nebo foto nebo něco k tomuto tématu Kubas
Trysky? Jsou to 3 zhavici svicky na prirube motoru u vyvevy. Ja je na ALH mam, myslim ze byly spis na cerpadlech nez na PD.

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Vyhřívání motoru

Příspěvek od danopanci »

V strede obrázka motora (tam kde chýba vodná hadica) vystrkujú 3 žhaviace sviečky, ktoré Vám ohrievajú chladiacu kvapalinu, aby sa motor skôr zahrial na prevádzkovú teplotu. Myslím, že skontrolovať to pre Vás už nebude problém :gey:

Uživatelský avatar
kubicek106
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 25.09.2007 10:58
Bydliště: vesnice u Jablonce nad Nisou

Re: Vyhřívání motoru

Příspěvek od kubicek106 »

Konečně nějaká fotka, vlastně ne nějaká, ale pěkně vyfocená fotečka se slušným rozlišením :P

Děkuji, objedu vrakáče a snad to někde budou mít.
PS: pokud někdo víte kdo to nepotřebuje, hned mi dejte vědět :wink:

Všem díky za informace. Kubas

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“