Olej v převodovce

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr.Dawid007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.12.2007 20:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Olej v převodovce

Příspěvek od Mr.Dawid007 »

Zdravím
Mám Golf IV TDI 110 kw a docela těžko tam jde dvojka, dost často se mi taky stává že to jde na zuby, což mě dost štve spojka je prý ok, tak nevím nemám radši vyměnit olej v převodovce...slyšel jsem že ty kovový piliny ji dost ničí...a na kolik mě to tak vyjde...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od Tomm »

Mr.Dawid007 píše:Zdravím
Mám Golf IV TDI 110 kw a docela těžko tam jde dvojka, dost často se mi taky stává že to jde na zuby, což mě dost štve spojka je prý ok, tak nevím nemám radši vyměnit olej v převodovce...slyšel jsem že ty kovový piliny ji dost ničí...a na kolik mě to tak vyjde...
Co si takhle projit par prispevku driv nez neco napises? Hledani jsi zkousel? :roll:

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... &sk=t&sd=a
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... a&start=12
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Mr.Dawid007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.12.2007 20:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od Mr.Dawid007 »

Hmm, jeden z těch příspěvku jsem už četl...asi to bude fakt ten olej...a nebo neumím zešlápnout spojku...jen jsem se nikde nedočetl, jestli se to teda tím jak to chodí na zuby nezničí...ale asi časem jo...takže hurá do servisu...typ oleje jsem vyčetl i množství takže i s prácí doufám že to bude do dvojky...Jo a dík...

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od alean »

Mr.Dawid007 píše:Hmm, jeden z těch příspěvku jsem už četl...asi to bude fakt ten olej...a nebo neumím zešlápnout spojku...jen jsem se nikde nedočetl, jestli se to teda tím jak to chodí na zuby nezničí...ale asi časem jo...takže hurá do servisu...typ oleje jsem vyčetl i množství takže i s prácí doufám že to bude do dvojky...Jo a dík...
taky můžeš už mít ten synchron na dvojce chycený a nebo vůli na řazeni,každopadně nejdříve vypust olej a uvidíš co v něm najdeš
:wink:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od molczik »

Mr.Dawid007 píše:Hmm, jeden z těch příspěvku jsem už četl...asi to bude fakt ten olej...a nebo neumím zešlápnout spojku...jen jsem se nikde nedočetl, jestli se to teda tím jak to chodí na zuby nezničí...ale asi časem jo...takže hurá do servisu...typ oleje jsem vyčetl i množství takže i s prácí doufám že to bude do dvojky...Jo a dík...
Neblázni. Do 1000,- to musíš pořídit. Vždyť je na tom prd.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
cucman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od cucman »

Nevím kdo tu blázní, ale ještě že tu nikdo neblázní kvůli tomu že to není ve správné podsekci, nebo podpodsekci?? Aneb podsekce jsou NA H::::. Ale vážně , talíř to asi nespraví ,náplň 2,35 litru, označerní G 052 171 A2 , prodáváno v litrovkách :P A podle hesla na chudý lid má být přísnost, tak v DE litr po 17 Ečkách...u nás, konkrétně Auto Jarov litr cca 880,- Kč. Za předpokladu, že je to šestistupeň, tedy podle motoru by měl být.

Uživatelský avatar
Mr.Dawid007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.12.2007 20:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od Mr.Dawid007 »

Ok začnu tím olejem, asi jen neumím řadit...a na studeno je ten olej ztuhlej...ale vyměnit to nechám...6ti kvalt to je ta náplň bude něco nad ty 2 litry....Každopádně díky moc za rady...Asi nejsem jedinej komu se blbě řadí za dva... :wink:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od molczik »

cucman píše:Nevím kdo tu blázní, ale ještě že tu nikdo neblázní kvůli tomu že to není ve správné podsekci, nebo podpodsekci?? Aneb podsekce jsou NA H::::. Ale vážně , talíř to asi nespraví ,náplň 2,35 litru, označerní G 052 171 A2 , prodáváno v litrovkách :P A podle hesla na chudý lid má být přísnost, tak v DE litr po 17 Ečkách...u nás, konkrétně Auto Jarov litr cca 880,- Kč. Za předpokladu, že je to šestistupeň, tedy podle motoru by měl být.
Oukej, už mlčim. Já za to celé dával 500,- i s prací, tak proto mám asi zafixováno, že to není nákladné.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od Tomm »

molczik píše:
cucman píše:Nevím kdo tu blázní, ale ještě že tu nikdo neblázní kvůli tomu že to není ve správné podsekci, nebo podpodsekci?? Aneb podsekce jsou NA H::::. Ale vážně , talíř to asi nespraví ,náplň 2,35 litru, označerní G 052 171 A2 , prodáváno v litrovkách :P A podle hesla na chudý lid má být přísnost, tak v DE litr po 17 Ečkách...u nás, konkrétně Auto Jarov litr cca 880,- Kč. Za předpokladu, že je to šestistupeň, tedy podle motoru by měl být.
Oukej, už mlčim. Já za to celé dával 500,- i s prací, tak proto mám asi zafixováno, že to není nákladné.
Me to stalo podobne, ale pokud je do 6q jina napln (drazsi), tak to pak jo.. :)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od alean »

cucman píše:Nevím kdo tu blázní, ale ještě že tu nikdo neblázní kvůli tomu že to není ve správné podsekci, nebo podpodsekci?? Aneb podsekce jsou NA H::::. Ale vážně , talíř to asi nespraví ,náplň 2,35 litru, označerní G 052 171 A2 , prodáváno v litrovkách :P A podle hesla na chudý lid má být přísnost, tak v DE litr po 17 Ečkách...u nás, konkrétně Auto Jarov litr cca 880,- Kč. Za předpokladu, že je to šestistupeň, tedy podle motoru by měl být.
to je olej viskozity 70W-75 ale v e-techu uvádějí i 75w-90

Uživatelský avatar
MartinV12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Olej v převodovce

Příspěvek od MartinV12 »

Diskuse na tohle téma je mj. na Dieselpower, ale i jinde. A dá se shrnout jednoduše do dvou skutečností. Problémy s 6Q jsou buď proto, že se olej neměnil ("celoživotní náplň " je myšlena na cca 150 tis.km) anebo kvůli vysoké ceně oleje - v ČR !! - se tam nalilo něco jiného. Olej má označení G 052 171 A2 a prodejce VW neuvádí jiné specifikace. Je to buď proto, že ekvivalent opravdu neexistuje , nebo aby nebylo na první pohled zřejmé o jaký jiný a hlavně lacinější ekvivalent jde. Každopádně přeji hodně štěstí a až budete tyto předražené věci u VW kupovat, zeptejte se vždy jestli mají oproti kolegům z Německa o polovinu větší náklady na provoz, nebo jestli mají o tolik větší platy, nebo jaké pro to mají vysvětlení . :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“