Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Tommy.G
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 28.09.2007 15:46

Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od Tommy.G »

Určitě se to tady řešilo už mockrát ale já to fakt potřebuju nutně,už se mi rozsvítil servis,Dávám tam polosyntetiku ale nevím jaký tam mám dát teď,Poradíte mi v poměru cena/kvalita?Mám Golfa IV Tdi 66Kw r.v.2001/12měsíc,fakt díky za radu :D

mtham
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.12.2007 19:30

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od mtham »

ja vzdicky davam plnou syntetiku nejlepsi olej je od castrolu pouzivaho vetsina znackovych servisu ale jinak je celkem jedno od jakych znacek ten olej je protoze se to stejne micha vjednom hrnci

Uživatelský avatar
Tommy.G
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 28.09.2007 15:46

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od Tommy.G »

Já tam musím dát polo,ta majitelka to tam lila a kdybych tam dal jinej tak se to rozklepe :(

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od alean »

Castrol 8O já doporučuju FAQ :wink:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od molczik »

Tommy.G píše:Určitě se to tady řešilo už mockrát ale já to fakt potřebuju nutně,už se mi rozsvítil servis,Dávám tam polosyntetiku ale nevím jaký tam mám dát teď,Poradíte mi v poměru cena/kvalita?Mám Golfa IV Tdi 66Kw r.v.2001/12měsíc,fakt díky za radu :D
Přesně jak říkáš. Řešilo se to tu už asi tisíckrát tak nevim proč zakládáš zase další téma. :roll:

Hlavně nekupuj Castrol. Zbytečně předraženej a přitom je to průměr. Dále bych se vyhnul Valvoline. Pokud chceš "jakože kvalitu" nalej tam Shell, pokud jsi racionální člověk, který nemusí za každou cenu utrácet, nalej tam třeba Texaco Havoline. To je velice slušnej olej co se týče poměru kvalita/cena.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
TDiBora
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od TDiBora »

Castrol nemá ani svou rafinerku :?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od molczik »

TDiBora píše:Castrol nemá ani svou rafinerku :?
Přesně tak. Každopádně marketing mají vychytanej a lidi jim to baštěj.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
TDiBora
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od TDiBora »

molczik píše:
TDiBora píše:Castrol nemá ani svou rafinerku :?
Přesně tak. Každopádně marketing mají vychytanej a lidi jim to baštěj.
To je fakt :oops:

Uživatelský avatar
icemaker
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od icemaker »

A co takhle extra pannenskej??!! :mrgreen: :mrgreen: :wink:
Kdo se směje nejlíp ten se směje naposled !!!

Výkup věcí Německo 1933 - 1945. (literatura, army, chladné zbraně atd. )

Passat TDI 2005 96kw, Renault Scenic 1.6

Uživatelský avatar
dave66
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od dave66 »

molczik píše:
Tommy.G píše:Určitě se to tady řešilo už mockrát ale já to fakt potřebuju nutně,už se mi rozsvítil servis,Dávám tam polosyntetiku ale nevím jaký tam mám dát teď,Poradíte mi v poměru cena/kvalita?Mám Golfa IV Tdi 66Kw r.v.2001/12měsíc,fakt díky za radu :D
Přesně jak říkáš. Řešilo se to tu už asi tisíckrát tak nevim proč zakládáš zase další téma. :roll:

Hlavně nekupuj Castrol. Zbytečně předraženej a přitom je to průměr. Dále bych se vyhnul Valvoline. Pokud chceš "jakože kvalitu" nalej tam Shell, pokud jsi racionální člověk, který nemusí za každou cenu utrácet, nalej tam třeba Texaco Havoline. To je velice slušnej olej co se týče poměru kvalita/cena.


co je špatnýho na valvoline? já jsem zastánce Shellu ale blíží se zase výměna a přemejšlel jsem o Valvoline Durablend Diesel 5W-40 olej přímo na turbodieslový motory,ale když píšeš že bych se ho měl vyhnout,jaké máš s Valvoline zkušenosti?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od molczik »

dave66 píše:
molczik píše: Přesně jak říkáš. Řešilo se to tu už asi tisíckrát tak nevim proč zakládáš zase další téma. :roll:

Hlavně nekupuj Castrol. Zbytečně předraženej a přitom je to průměr. Dále bych se vyhnul Valvoline. Pokud chceš "jakože kvalitu" nalej tam Shell, pokud jsi racionální člověk, který nemusí za každou cenu utrácet, nalej tam třeba Texaco Havoline. To je velice slušnej olej co se týče poměru kvalita/cena.
co je špatnýho na valvoline? já jsem zastánce Shellu ale blíží se zase výměna a přemejšlel jsem o Valvoline Durablend Diesel 5W-40 olej přímo na turbodieslový motory,ale když píšeš že bych se ho měl vyhnout,jaké máš s Valvoline zkušenosti?
Osobně žádný. Jenom jsem o olejích přečetl už docela dost článků a většina odborníků se shoduje, že kvalitní značka oleje je ta, která obstojí v mazání motocyklových motorů. A tam Valvoline zrovna neexceluje.

Což ale neznamená, že bys Valvoline nalil do auta a ono mu to nějak skodilo, to vubec ne. Jen prostě lze na trhu najít asi lepší oleje za stejnou, nebo dokonce i nižší cenu. Zkusim někde najít nějakej článek o tom a dát ho sem.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
dave66
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od dave66 »

molczik píše:
dave66 píše: co je špatnýho na valvoline? já jsem zastánce Shellu ale blíží se zase výměna a přemejšlel jsem o Valvoline Durablend Diesel 5W-40 olej přímo na turbodieslový motory,ale když píšeš že bych se ho měl vyhnout,jaké máš s Valvoline zkušenosti?
Osobně žádný. Jenom jsem o olejích přečetl už docela dost článků a většina odborníků se shoduje, že kvalitní značka oleje je ta, která obstojí v mazání motocyklových motorů. A tam Valvoline zrovna neexceluje.

Což ale neznamená, že bys Valvoline nalil do auta a ono mu to nějak skodilo, to vubec ne. Jen prostě lze na trhu najít asi lepší oleje za stejnou, nebo dokonce i nižší cenu. Zkusim někde najít nějakej článek o tom a dát ho sem.

jj chápu,zkus najít nějaký bližší info docela by mě to zajmalo,5x už jsme tam nalil shell ale teďka bych právě chtěl zkusit ten Valvoline.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od molczik »

dave66 píše:
molczik píše: Osobně žádný. Jenom jsem o olejích přečetl už docela dost článků a většina odborníků se shoduje, že kvalitní značka oleje je ta, která obstojí v mazání motocyklových motorů. A tam Valvoline zrovna neexceluje.

Což ale neznamená, že bys Valvoline nalil do auta a ono mu to nějak skodilo, to vubec ne. Jen prostě lze na trhu najít asi lepší oleje za stejnou, nebo dokonce i nižší cenu. Zkusim někde najít nějakej článek o tom a dát ho sem.

jj chápu,zkus najít nějaký bližší info docela by mě to zajmalo,5x už jsme tam nalil shell ale teďka bych právě chtěl zkusit ten Valvoline.
Pokusim se. Každopádně jestli tam leješ Shell, tak u toho zůstaň. Shell dělá velmi kvalitní oleje. Navíc čím méně se mění značka nebo typ oleje v motoru, tím pro auto lépe.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od molczik »

dave66 píše: jj chápu,zkus najít nějaký bližší info docela by mě to zajmalo,5x už jsme tam nalil shell ale teďka bych právě chtěl zkusit ten Valvoline.
Tak jsem to našel:

Obecně se tvrdí, že kvalitní výrobce olejů se pozná podle toho, jestli dokáže vyrobit kvalitní olej pro motocykly. Zde úplně propadl Valvoline. Oleje Texaco, Mobil, TotalFinaElf, Fuchs Titan, Esso, Agip, Aral patří do skupiny těch lepších. Kdo prý koupí tyto značky, neprohloupí. Zvláštním případem je francouzská firma Elf. Už 18 let se jejich výrobky používají u Fordu jako první náplně (to už o čemsi svědčí), dále je plní Opel, Mazda, Nissan atd. Nyní je Elf součástí TotalFinaElf, fúze byla nutná z důvodu přežití. Castrol toho sice hodně v reklamních letácích napovídá, ale „skutek utek“. Nejsou to špatné oleje, ale zase není třeba věřit všemu, čím nám krmí zrak a sluch.


Celý článek zde: http://www.mjauto.cz/newdocs/oleje.htm
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
dave66
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od dave66 »

molczik píše:
dave66 píše: jj chápu,zkus najít nějaký bližší info docela by mě to zajmalo,5x už jsme tam nalil shell ale teďka bych právě chtěl zkusit ten Valvoline.
Tak jsem to našel:

Obecně se tvrdí, že kvalitní výrobce olejů se pozná podle toho, jestli dokáže vyrobit kvalitní olej pro motocykly. Zde úplně propadl Valvoline. Oleje Texaco, Mobil, TotalFinaElf, Fuchs Titan, Esso, Agip, Aral patří do skupiny těch lepších. Kdo prý koupí tyto značky, neprohloupí. Zvláštním případem je francouzská firma Elf. Už 18 let se jejich výrobky používají u Fordu jako první náplně (to už o čemsi svědčí), dále je plní Opel, Mazda, Nissan atd. Nyní je Elf součástí TotalFinaElf, fúze byla nutná z důvodu přežití. Castrol toho sice hodně v reklamních letácích napovídá, ale „skutek utek“. Nejsou to špatné oleje, ale zase není třeba věřit všemu, čím nám krmí zrak a sluch.


Celý článek zde: http://www.mjauto.cz/newdocs/oleje.htm

dik,zajmavý

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“