Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
KáMa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 08.10.2007 19:20
Bydliště: okr. Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od KáMa »

Známý davá ten Valvoline durablend do fábky 1.9 tdi PD a celkem ho chválí já dávám Mobil.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od duduh »

:roll: Budu se opakovat jako v předešlých tématech:U nás jezdí autobusy na Valvoline.Do moji Filcky a Borky jej dávám také.Pro klubáky v některém tématu o olejích máš i klubáka který dal cenu pro klubáky.Beru to od něj v 5l balení.A ta plechovka je taky pěkná.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od molczik »

duduh píše::roll: Budu se opakovat jako v předešlých tématech:U nás jezdí autobusy na Valvoline.Do moji Filcky a Borky jej dávám také.Pro klubáky v některém tématu o olejích máš i klubáka který dal cenu pro klubáky.Beru to od něj v 5l balení.A ta plechovka je taky pěkná.
Dneska to není o tom, že by nějakej olej byl vyloženě nekvalitní, či by mohl dokonce poškodit auto. 95% olejů na trhu jsou vesměs kvalitní produkty. Celá diskuse je o tom, že za stejnou cenu co zaplatíš třeba za ten Valvoline (nebo dokonce Castrol) můžeš sehnat ještě o něco kvalitnější olej.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od Unihero »

pánové, třeba jeden z mála značky olejů kterej má svoji rafinerii a jeho produkce je z německa, je olej LIQUI MOLY...
splnuje normy 505,00 a 505,01 přesně tak jak požadují výrobci vw...
já dávám do motoru 1Z tento olej, motor po kroužkách, výměně pístů, šály, hlava po repasi a motor chodí bezvadně tiše... za studeného motoru když se nastartuje tak je ůplně slyšet jak se natlačí olej a motor hrozně ztichne...
cena 5L mám u svého dodavatele 909kč ale vy si pěkně připlatíte v obchodech, stojí cca 1400kč...
jestli mohu doporučit tak si sežentě od LM i proplach motoru, já ho dostávám k oleji zadarmo jinak stojí kolem 150kč...je to super a před další výměnou motor bezvadně čistý...

jedná se o tento polosyntetický olej:
http://www.liquimoly.cz/popupimage.php?f=1332.jpg

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Pánové jaký je nejlepší polosyntetický olej?

Příspěvek od duduh »

8O Jo a když se podíváte po týdnu ježdění na měrku oleje u PD tak to je nářez.Černá jako tma.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“