Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od ffrufru »

Díky za Vaše názory. Svoji výhradu jsem sdělil servisu s tím. že vyjedu nádrž,abych mohl objektivně změřit skutečnou spotřebu. potom budeme postupovat dál.ještě jednou díky. fru

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od ffrufru »

Tak jsme zjistili,že hodnoty váhy vzduchu a točivý moment na volnoběh jsou vyšší než by měly být. to by mohlo mít vliv na tu spotřebu. jinak to hlásí občasnou chybu snímače otáček motoru????

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od Tomm »

Ty jsi s tim byl na brzde, nebo jak ti merili ten kroutak?

Kolik dava ta vaha presne? Je tam Bosch nebo Pierburg?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od ffrufru »

Tomm píše:Ty jsi s tim byl na brzde, nebo jak ti merili ten kroutak?

Kolik dava ta vaha presne? Je tam Bosch nebo Pierburg?

No to byly jenom přečtený hodnoty z Wag,přesně je nevím,jenom technik mi to řekl.
Mám první diesel a teprve měsíc.
Před chvílí jsem byl na POWERDIESEL a tam je dost lidí kterým se u PD zvedla spotřeba po výměně rozvodů.
Jsem fakt úplný laik ,třeba mluvím z cesty,sorry :oops:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od Tomm »

No takze asi takhle:
Kroutici moment ti v zadnym pripade nemohl z vagu vycist, to te jen lakoval, nebo sis to spatne zapamatoval. Vaha vzduchu muze ukazovat trosku vyssi hodnoty, ale zalezi o kolik. Naopak kdyz vaha vykazuje vyssi hodnoty pri vyssich rychlostech tak je to jedine plus - auto ma vyssi vykon!

Te spotreby na volnobeh bych si opravdu moc nevsimal, jestli je to o 0,3l/h min nebo vic je uplne jedno. Kdyby to vsak na dlouhodobe spotrebe udelalo treba plus minus litr, dva.. tak bych to resil.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od ffrufru »

Tomm píše:No takze asi takhle:
Kroutici moment ti v zadnym pripade nemohl z vagu vycist, to te jen lakoval, nebo sis to spatne zapamatoval. Vaha vzduchu muze ukazovat trosku vyssi hodnoty, ale zalezi o kolik. Naopak kdyz vaha vykazuje vyssi hodnoty pri vyssich rychlostech tak je to jedine plus - auto ma vyssi vykon!

Te spotreby na volnobeh bych si opravdu moc nevsimal, jestli je to o 0,3l/h min nebo vic je uplne jedno. Kdyby to vsak na dlouhodobe spotrebe udelalo treba plus minus litr, dva.. tak bych to resil.

Díky :)

Langi8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 28.11.2007 21:30
Bydliště: Pěnčín u LBC

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od Langi8 »

Taky mám stejnej motor,ale ve vároši....při volnoběhu před i po výměně rozvodů a kladek je spotřeba 0,5-0,6(záleží na tom co máš zapnuto),na dálnici při testu to letělo 220km a už jsem se bál,nemám ještě podvozek...ale ještě by to šlo dál,motor v pohodě,šel potichu a ot.cca4.500...byl jsem z toho unešenej,také je to můj první TDi...........musím se přiznat,že tam mám ale čip :oops: stejně jako ostatní bych tu spotřebu na volno neřešil,důležitá je průměrná a dlouhodobá...já jezdím na dlouhodobé 6,1l a průměrná je podle nálady,někdy 4.9 ale maximun jsem měl 6,6l.nejsm žádnej blázen,spíš mě bere ta akcelerace při předjíždění...prostě tam ten výkon je

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od ffrufru »

Langi8 píše:Taky mám stejnej motor,ale ve vároši....při volnoběhu před i po výměně rozvodů a kladek je spotřeba 0,5-0,6(záleží na tom co máš zapnuto),na dálnici při testu to letělo 220km a už jsem se bál,nemám ještě podvozek...ale ještě by to šlo dál,motor v pohodě,šel potichu a ot.cca4.500...byl jsem z toho unešenej,také je to můj první TDi...........musím se přiznat,že tam mám ale čip :oops: stejně jako ostatní bych tu spotřebu na volno neřešil,důležitá je průměrná a dlouhodobá...já jezdím na dlouhodobé 6,1l a průměrná je podle nálady,někdy 4.9 ale maximun jsem měl 6,6l.nejsm žádnej blázen,spíš mě bere ta akcelerace při předjíždění...prostě tam ten výkon je

Mám taky variant 2003.Zajímalo by mi jaký máš čip a za kolik?? :D

Langi8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 28.11.2007 21:30
Bydliště: Pěnčín u LBC

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od Langi8 »

ffrufru píše:
Langi8 píše:Taky mám stejnej motor,ale ve vároši....při volnoběhu před i po výměně rozvodů a kladek je spotřeba 0,5-0,6(záleží na tom co máš zapnuto),na dálnici při testu to letělo 220km a už jsem se bál,nemám ještě podvozek...ale ještě by to šlo dál,motor v pohodě,šel potichu a ot.cca4.500...byl jsem z toho unešenej,také je to můj první TDi...........musím se přiznat,že tam mám ale čip :oops: stejně jako ostatní bych tu spotřebu na volno neřešil,důležitá je průměrná a dlouhodobá...já jezdím na dlouhodobé 6,1l a průměrná je podle nálady,někdy 4.9 ale maximun jsem měl 6,6l.nejsm žádnej blázen,spíš mě bere ta akcelerace při předjíždění...prostě tam ten výkon je

Mám taky variant 2003.Zajímalo by mi jaký máš čip a za kolik?? :D
Mám 8/02 a čip mi tu dělal jeden známý za pár korun v porovnání s tím,co tady kde čtu.Měl jsem problém ho vůbec sehnat,moc tomu neroyumím,ale řídí se to podle typu motoru(já mám AXR).Zkoušeli jsme tam dát dva a nic moc a teprve na potřetí se to povedlo.Ta změna je ohromná,hlavně při předjíždění,naložíš tomu na čtyřku a nikdo tě nedožene.Výkon šel nahoru o cca 30%,víc to prý nemá cenu,ničí se motor....ze 74 na 98KW....cena byla dva a půl a nahrál mi ještě stávající program na disketu pro případ,že bych to prodával...dá se to prý přehrát zpět na 74KW

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od ffrufru »

Langi8 píše:
ffrufru píše:
Mám taky variant 2003.Zajímalo by mi jaký máš čip a za kolik?? :D
Mám 8/02 a čip mi tu dělal jeden známý za pár korun v porovnání s tím,co tady kde čtu.Měl jsem problém ho vůbec sehnat,moc tomu neroyumím,ale řídí se to podle typu motoru(já mám AXR).Zkoušeli jsme tam dát dva a nic moc a teprve na potřetí se to povedlo.Ta změna je ohromná,hlavně při předjíždění,naložíš tomu na čtyřku a nikdo tě nedožene.Výkon šel nahoru o cca 30%,víc to prý nemá cenu,ničí se motor....ze 74 na 98KW....cena byla dva a půl a nahrál mi ještě stávající program na disketu pro případ,že bych to prodával...dá se to prý přehrát zpět na 74KW

Tak to máme stejný motor.mě nabízí chip za 6,5 tis. zvýšení asi o 50 % měl jsem před tím octávku 1,8 20v 125 ps .i když se mi zdá že to jede skoro stejně,ona měla taky už nalítáno,ale jak píšeš, člověk ten výkon najde při krizových situacích.Prostě šlápneš a jsi pryč.je to trochu změna z benzínu.Jezdil jsem podle ucha a ted zapomínám řadit pětku :D

Langi8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 28.11.2007 21:30
Bydliště: Pěnčín u LBC

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od Langi8 »

ffrufru píše:
Langi8 píše: Mám 8/02 a čip mi tu dělal jeden známý za pár korun v porovnání s tím,co tady kde čtu.Měl jsem problém ho vůbec sehnat,moc tomu neroyumím,ale řídí se to podle typu motoru(já mám AXR).Zkoušeli jsme tam dát dva a nic moc a teprve na potřetí se to povedlo.Ta změna je ohromná,hlavně při předjíždění,naložíš tomu na čtyřku a nikdo tě nedožene.Výkon šel nahoru o cca 30%,víc to prý nemá cenu,ničí se motor....ze 74 na 98KW....cena byla dva a půl a nahrál mi ještě stávající program na disketu pro případ,že bych to prodával...dá se to prý přehrát zpět na 74KW

Tak to máme stejný motor.mě nabízí chip za 6,5 tis. zvýšení asi o 50 % měl jsem před tím octávku 1,8 20v 125 ps .i když se mi zdá že to jede skoro stejně,ona měla taky už nalítáno,ale jak píšeš, člověk ten výkon najde při krizových situacích.Prostě šlápneš a jsi pryč.je to trochu změna z benzínu.Jezdil jsem podle ucha a ted zapomínám řadit pětku :D
Já hodně používám dojezd třeba na červenou....sundám nohu z plynu a nechám to dojet na pětku,spotřeba letí dolu.To zvýšení o 50% se mi zdá již hodně.Ten můj technik mi říkal,že to chce do 30%,né že by to víc nešlo,ale jde o motor.Ales čipem je to prostě svezeníčko,není moc aut,co mě předjedou.Dřív jsem měl feldu a to ti je skok,co ti budu vyprávět,dovedeš si to představit.Ted mám obj podvozek,nová kola na léto,tak jsem zvědavej.

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od ffrufru »

Langi8 píše:
ffrufru píše:
Tak to máme stejný motor.mě nabízí chip za 6,5 tis. zvýšení asi o 50 % měl jsem před tím octávku 1,8 20v 125 ps .i když se mi zdá že to jede skoro stejně,ona měla taky už nalítáno,ale jak píšeš, člověk ten výkon najde při krizových situacích.Prostě šlápneš a jsi pryč.je to trochu změna z benzínu.Jezdil jsem podle ucha a ted zapomínám řadit pětku :D
Já hodně používám dojezd třeba na červenou....sundám nohu z plynu a nechám to dojet na pětku,spotřeba letí dolu.To zvýšení o 50% se mi zdá již hodně.Ten můj technik mi říkal,že to chce do 30%,né že by to víc nešlo,ale jde o motor.Ales čipem je to prostě svezeníčko,není moc aut,co mě předjedou.Dřív jsem měl feldu a to ti je skok,co ti budu vyprávět,dovedeš si to představit.Ted mám obj podvozek,nová kola na léto,tak jsem zvědavavej.

Akorát mi štve jakse tes v zimě špiní práh 5. dveří na zadním nárazníku. To udělali blbě. Když chceš něco vyložit jsi jak prase. :( Hodil by se tam nalepit nějaký nášlap,existuje něco??

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od Tomm »

Polep prahu se dostane koupit nebo se da vyrobit, ale taky se uspini. Lepsi by bylo toto - http://www.passatplus.de/umbauteile/sch ... /index.htm

Ale tady je to dost OT, jestli to chcete rozebirat dal tak vam to klidne oddelim do noveho tematu.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Langi8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 28.11.2007 21:30
Bydliště: Pěnčín u LBC

Re: Spotřeba na klapačku při volnoběhu 1,9 tdi pd 74 kw

Příspěvek od Langi8 »

Tomm píše:Polep prahu se dostane koupit nebo se da vyrobit, ale taky se uspini. Lepsi by bylo toto - http://www.passatplus.de/umbauteile/sch ... /index.htm

Ale tady je to dost OT, jestli to chcete rozebirat dal tak vam to klidne oddelim do noveho tematu.

Tak to je teda hrozný,to bych se snad i bál někde rozbalit,ale asi to plní účel.Někdy se té špíně nevyhneš,ale já si svoje autí udržuju v čistotě,tak mě to zase toliko nebolí.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“