Razeni!:(

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
vagusland
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Razeni!:(

Příspěvek od vagusland »

Tak panove, dnes me muj mazel neprijemne prekavapil.Nastartoval sem, zaradil bez nejmensiho problemu zpatecku,ale pak kdyz sem chtel zaradit jednicku tak mi slo spatne vyradit,ale podarilo se, dam znovu neutral no a pak se stalo to ze uz bohuzel nejde zaradit jediny rychlostni stupen z neutralu doleva...napada vas cim by to mohlo byt, zitra to vezu do servisu ke znamemu,kdyby by mi nekdo alespon priblizne rekl jak nakladna oprava to bude v zavislosti na problemu, byl bych moc rad za kazdy vas napad..diky

Uživatelský avatar
VW-Lama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Czech republic or England :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Razeni!:(

Příspěvek od VW-Lama »

Zkus zkontrolovat tahla v motorovym prostoru.
Taky zkus zaradit tu pakou nad prevodovkou :wink:
vagusland píše:Tak panove, dnes me muj mazel neprijemne prekavapil.Nastartoval sem, zaradil bez nejmensiho problemu zpatecku,ale pak kdyz sem chtel zaradit jednicku tak mi slo spatne vyradit,ale podarilo se, dam znovu neutral no a pak se stalo to ze uz bohuzel nejde zaradit jediny rychlostni stupen z neutralu doleva...napada vas cim by to mohlo byt, zitra to vezu do servisu ke znamemu,kdyby by mi nekdo alespon priblizne rekl jak nakladna oprava to bude v zavislosti na problemu, byl bych moc rad za kazdy vas napad..diky

Uživatelský avatar
vagusland
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Razeni!:(

Příspěvek od vagusland »

VW-Lama píše:Zkus zkontrolovat tahla v motorovym prostoru.
Taky zkus zaradit tu pakou nad prevodovkou :wink:
vagusland píše:Tak panove, dnes me muj mazel neprijemne prekavapil.Nastartoval sem, zaradil bez nejmensiho problemu zpatecku,ale pak kdyz sem chtel zaradit jednicku tak mi slo spatne vyradit,ale podarilo se, dam znovu neutral no a pak se stalo to ze uz bohuzel nejde zaradit jediny rychlostni stupen z neutralu doleva...napada vas cim by to mohlo byt, zitra to vezu do servisu ke znamemu,kdyby by mi nekdo alespon priblizne rekl jak nakladna oprava to bude v zavislosti na problemu, byl bych moc rad za kazdy vas napad..diky
Diky za radu! Jinak doufam ze to budou jen ty tahla. Jinak sem dnes brzo rano absolvoval cestu z Rican az do Berouna a jediny co sem mohl delat, bylo radit jen 3,4,5,6...uff :roll:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Razeni!:(

Příspěvek od DworiBak »

vagusland píše:
VW-Lama píše:Zkus zkontrolovat tahla v motorovym prostoru.
Taky zkus zaradit tu pakou nad prevodovkou :wink:
Diky za radu! Jinak doufam ze to budou jen ty tahla. Jinak sem dnes brzo rano absolvoval cestu z Rican az do Berouna a jediny co sem mohl delat, bylo radit jen 3,4,5,6...uff :roll:
Chudák spojka rozjezdy na 3 :?

Uživatelský avatar
vagusland
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Razeni!:(

Příspěvek od vagusland »

DworiBak píše:
vagusland píše:
Chudák spojka rozjezdy na 3 :?
no nebzlo to nic prijemnyho,ale delat sem nic nemohl, porad lepsi nez se nechat tahnout 80km, nastestim sem jel cestou kde sem se tolikrat rozjizdet nemusel..

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Razeni!:(

Příspěvek od Nalim »

Me to zase hur radi,kdyz davam jedna...jakoby to slo pres neco..uz jsem to stelovat hodnekrat,ale nikdy nic nepomohlo

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Razeni!:(

Příspěvek od Tomm »

Nalim píše:Me to zase hur radi,kdyz davam jedna...jakoby to slo pres neco..uz jsem to stelovat hodnekrat,ale nikdy nic nepomohlo
To je normalni, zkus uplne zastavit nez tam tu 1 das a pujde to lip. Pripadne trosicku drbnout do plynu taky pomuze.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Razeni!:(

Příspěvek od Nalim »

No vetsinou jak se rozjizdim,tak stojim :lol:

dolik.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 16.02.2008 21:30
Bydliště: Břevenec

Re: Razeni!:(

Příspěvek od dolik. »

No musím říct že mě to řazení 1 taky dělá starosti hlavně na světlech kdy je třeba rychlost. sem tam pomůže spojka dvakrát po sobě ale nic moc

Uživatelský avatar
zajda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Razeni!:(

Příspěvek od zajda »

Čau já mám 6kvalt a dělá mě problém řadit s 1 na 2 jde to strašně težce ( za studena) Za tepla cca 5km už je to v poho ale zda se mi že to jde trošku přes zuby, když to dělám pomalu tak je to v pohodě. Máte stejný problém někdo? co dělat ?

Uživatelský avatar
VW-Lama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Czech republic or England :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Razeni!:(

Příspěvek od VW-Lama »

Z té jedničky na dvojku mi to dělá taky :evil:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Razeni!:(

Příspěvek od Goauld »

Mě ta jednička taky někdy trochu blbne, že ji jakoby nemužu zařadit. Netlačím na to, rači vždycky pustím spojku a podruhy už to de dobře.

Jinak co se týče problémů s řazením, chtělo by to zkusit vyměnit převodovej olej, i když VW udává celoživotní náplň, výměna kvalitního oleje rozhodně nebude na škodu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Razeni!:(

Příspěvek od MPavel »

No koukám, že VW má převodovky pěkně na pytel. Mam taky problém zařadit jedničku, když stojím např. na světlech. Vypadá to tak jako bych ji zařadil jen napůl, pak tam něco jakoby překaží, a pak když víc zatlačím tak tam buď spadne nebo musím znovu na neutrál a znovu dávat jedničku. Napodruhé to většinou už jde, ale žádná sláva. Zajímavé je, že to více zlobí při zahřátém stavu než při studeném. Dvojka taky není žádný šlágr. Ostatní rychlosti včetně zpátečky jsou v pohodě.
Co jsem vypozoroval je, že když auto pomaloučku jede tak jedničku zařadím naprosto perfektně. Když stojím a motor jede: napoprvé zařadím jedničku - hrůza, někdy ji ani nezařadím, napodruhé (spojku nevymačkávám) už je to lepší, ale pořád nic moc, napotřetí a vícekrát tam jde zařadit jednička naprosto hladce. Poté vymáčknu spojku, kolečka v převodovce se pootočí a když chci znovu zařadit jedničku tak se celý proces opakuje stejně.
Táhla mam dvakrát zcela promazané dost důkladně včetně kulatého uložení fofrklacku. Nový převodový olej Castrol TAF-X, který trošku pomohl. Moje táhla nelze nijak nastavovat, seřizovat. Takže zbývají dvě poslední možnosti. Špatný silentblok na převodovce, který je na můj vkus dost volný a s motorem lehce zahýbu rukama. Špatné synchrony na jedničce a dvojce, což si myslím, že je nejpravděpodobnější příčina.
Jinak auto má najeto skutečných 51tis. km. :?
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Razeni!:(

Příspěvek od Pitrx »

mě tam jdem zase občas blbě za 3 když je ohřátý motor..kamarád mi říkal že stačí vyměnit olej v převodovce a bude klid taky mu to prý dělalo..
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“