GIV motor AJM?????

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Buky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Č.Budějovice

GIV motor AJM?????

Příspěvek od Buky20 »

čus klubáci potřeboval bych nějaké informace o motoru s kodem AJM
prej to byl 2000ky první PDčka a byby prý dost problémový....?
tak se chci zeptat na vaše názory... :wink:
dík moc *Buky*

Uživatelský avatar
KáMa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 08.10.2007 19:20
Bydliště: okr. Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od KáMa »

Mám Golfa s tímto motorem Zátím má najeto 110 000 KM a bez problémů.

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od Chudej student »

Mam taky a taky bez problemu,najel sem s nim prez 40Tis km a zatim nebyla jedina zavada..je to kus od kusu..
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
GARETT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 06.10.2007 17:09
Bydliště: SLOVENSKO-Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od GARETT »

mam taky isty motor s prvych kusov rok vyroby 10/99 a ziadny problem najazdene 140000km a s toho asi 30000 s chipom a vsetko v pohode...

Uživatelský avatar
Buky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Č.Budějovice

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od Buky20 »

no dostala se ke mě infotmace od kvalitního servismana co dělá hodně VW a ten kontaktoval svoje spoje a prej jak AJM nebrat.....poruchovost pístů dokonce snad aj že se propálili...a tak ...... :roll:
a ted se jedno pěkný naskytlo....
mělo by to mít nalítáno asi 85000 a to s nějákým už původním chipem z německa :roll:
:D
tak nevim ........

"TEĎ BABO RAĎ!!!" :mrgreen:

Uživatelský avatar
CIKO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od CIKO »

Ahoj ja mám taky motor AJM a zatím šlape jako hodinky a má 130tis.

Uživatelský avatar
GARETT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 06.10.2007 17:09
Bydliště: SLOVENSKO-Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od GARETT »

Buky20 píše:no dostala se ke mě infotmace od kvalitního servismana co dělá hodně VW a ten kontaktoval svoje spoje a prej jak AJM nebrat.....poruchovost pístů dokonce snad aj že se propálili...a tak ...... :roll:
a ted se jedno pěkný naskytlo....
mělo by to mít nalítáno asi 85000 a to s nějákým už původním chipem z německa :roll:
:D
tak nevim ........

"TEĎ BABO RAĎ!!!" :mrgreen:
zase tie bajky servisakov ja osobne som uz tie videl prasknuty piest s ajm ale len koli zlemu chipu,pri tych kilometroch co pises by to malo byt ako cukor ale neni jedno ako bolo s tym autom zaobchadzane na tom velmi zalezi chapes,ale ja by som to bral ked to nebudes robit na sprinty a tuniovat ho na....ps tak ta ten motor prezije to mi ver len sa treba k nemu chovat s rozumom

Uživatelský avatar
Buky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Č.Budějovice

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od Buky20 »

no je dedná se o G4ku rok 2001 ale to se mi nezdá protože Ajm se daval do roku 2000 teda jestli mám správné informace...nalítáno to má 85 v 80 sou dělaný rozvody...
prej s tim jezdí ženská každej den 8kiláků do práce a zpátky a nebo je to prasklý v garce....
:roll: v sobotu se na to jedu kouknout.....tak mám čas popřemejšlet a nabrat co nejvíce informací a názorů....

tunit nic nechci líbí se mi origo auta...pěkný na kolech a odchod... :wink: :D

Uživatelský avatar
GARETT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 06.10.2007 17:09
Bydliště: SLOVENSKO-Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od GARETT »

Buky20 píše:no je dedná se o G4ku rok 2001 ale to se mi nezdá protože Ajm se daval do roku 2000 teda jestli mám správné informace...nalítáno to má 85 v 80 sou dělaný rozvody...
prej s tim jezdí ženská každej den 8kiláků do práce a zpátky a nebo je to prasklý v garce....
:roll: v sobotu se na to jedu kouknout.....tak mám čas popřemejšlet a nabrat co nejvíce informací a názorů....

tunit nic nechci líbí se mi origo auta...pěkný na kolech a odchod... :wink: :D
tak potom nevahaj ak to mas zadobru cenu a inac ajm sa robil aj 2001 aj 2002 to s tym sa mylis kamos mi ma boru 2001 a ma ajm takze tak okie,,,rozhodni sa :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Lusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od Lusta »

Měl jsem v golfu taky AJM 2001 a uplně bez problémů a to jsem tam měl 175hp a 440Nm a nebyl jedinej problém, o těch pístech u tohodle motoru jsem toho slyšel hodně, ale ještě jsem neviděl nikoho, komu by se opravdu podělaly. Takže jestli máš možnost na dobrou koupi, tak neváhej, důležitý je to pořádně prohlídnout,aby tam nebylo něco,co na první pohled nepoznáš

Uživatelský avatar
Buky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Č.Budějovice

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od Buky20 »

jj dneska mi týpek psal že tu prohlídku auta musíme odsunout na příští tejden že jede někam na slovensko... :(
tak aspon budu mít čas popřemejšlet....
nevim cena auta je docela dobrá
jak sem říkal je to G4 2001 1,9TDI AJM samozřejmě už PD 6tikvalt, origo 85kw ale že s tim prej byl na válcích a ukázalo to tam asi 150ps
že o tom ani nevěděl že to je asi nějakej origo čip už z německa...
má to nalítáno 84 v 80 sou udělaný rozvody (s papírem)
je to 5dv.černá metla s klimatronikem a vším v elektrice origo rádio dálka a tak,xenony,tempomat, zatmavený skla(s papírem)
no cena je 200 a nechá k tomu 8 elektronů...zimáci/letňáci...
tak nevím zdá se mi to dobrý.....
jen mě rozhodili ty informace o těch motorech AJM...
:idea:

Uživatelský avatar
Petr98
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Řepiště
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od Petr98 »

Jak už tady bylo napsáno. Je to kus od kusu. Já měl taky AJM. Hned jak jsem o koupil ( se serviskou) tak začala utíkat voda (těsnění pod hlavou- velice častá závada u 115PD)
Dále špatné starty, následovaly vstřiky a nakonec turbo. Tak jsem koupil další AJM a u něj jsem měl "štěští" utíkala jenom voda a odešlo turbo. Tak jsem tam narval zánovní ARL, zatím 25000km a v pohodě. Ale jak se tu píše "je to kus od kusu". NA EXTRÉNMÍ ZVYŠOVÁNÍ VÝKONU JE TENTO MOTOR NEVHODNÝ. Kvůli slabým dnům pístů.
VW GOLFAJN

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od klasek »

Je to tak..u AJM se traduje po servisech a všade v okolí,že jsou to první PDčka=tudíž problemy....za celou dobu,co se AJM dává do aut,tak jsem viděl jen že odešlo těsnění pod hlavou (byl to passat),jinak nic.Mám jej taky,známý je maj taky a bez problemu,takže neni se čeho bát.Pokud se vysere??A co jako,to se muže vysrat každej motor,záleží jaký budeš mít štěstí.Jak píše Petr98,na extremní zvyšování výkonu to neni!!

Uživatelský avatar
Buky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Č.Budějovice

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od Buky20 »

klasek píše:Je to tak..u AJM se traduje po servisech a všade v okolí,že jsou to první PDčka=tudíž problemy....za celou dobu,co se AJM dává do aut,tak jsem viděl jen že odešlo těsnění pod hlavou (byl to passat),jinak nic.Mám jej taky,známý je maj taky a bez problemu,takže neni se čeho bát.Pokud se vysere??A co jako,to se muže vysrat každej motor,záleží jaký budeš mít štěstí.Jak píše Petr98,na extremní zvyšování výkonu to neni!!
no tak já nevim mám takový informace že pokud to má origo chip z německa tak ty byly docela dobrý...
jde o to abych to nekoupil a jak s tim jezdí ta ženská uplně to vidim maximálně 100 a pak do toho dřepnu já a párkrát tomu dám kopr a pak z toho budu zoufalej ....
no jak tu píšeš ....vysrat se může cokoliv a jakejkoliv motor...
nechci s tím dělat žádný úpravy sem zvyklej jezdit spíš na spotřebu...a mít ho pro dení používání....

jen mě udivuje jak tu každej píše že měnil motor a kor častokrát z AJM na něco jinýho....
to je to tu tak častý?asi nějakej důvod to má.....nebo jestli všichni naháníte kobyly pod kapotu nevim.... :wink: :?

jinak autíko se mi líbí.....a šel bych do něj.... :D

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV motor AJM?????

Příspěvek od klasek »

Buky20 píše:
klasek píše:Je to tak..u AJM se traduje po servisech a všade v okolí,že jsou to první PDčka=tudíž problemy....za celou dobu,co se AJM dává do aut,tak jsem viděl jen že odešlo těsnění pod hlavou (byl to passat),jinak nic.Mám jej taky,známý je maj taky a bez problemu,takže neni se čeho bát.Pokud se vysere??A co jako,to se muže vysrat každej motor,záleží jaký budeš mít štěstí.Jak píše Petr98,na extremní zvyšování výkonu to neni!!
no tak já nevim mám takový informace že pokud to má origo chip z německa tak ty byly docela dobrý...
jde o to abych to nekoupil a jak s tim jezdí ta ženská uplně to vidim maximálně 100 a pak do toho dřepnu já a párkrát tomu dám kopr a pak z toho budu zoufalej ....
no jak tu píšeš ....vysrat se může cokoliv a jakejkoliv motor...
nechci s tím dělat žádný úpravy sem zvyklej jezdit spíš na spotřebu...a mít ho pro dení používání....

jen mě udivuje jak tu každej píše že měnil motor a kor častokrát z AJM na něco jinýho....
to je to tu tak častý?asi nějakej důvod to má.....nebo jestli všichni naháníte kobyly pod kapotu nevim.... :wink: :?

mno,to budeš muset pomalu rozhýbávat autí,aby to nebyl velkej skok na něj...ty výměny motoru z AJM na jiný,se většinou děly z toho duvodu,že motor nevydržel závodní ambice řidiče o jeho zvyšování výkonu....

jinak autíko se mi líbí.....a šel bych do něj.... :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“