Problémy se startérem

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Problémy se startérem

Příspěvek od bohush »

Ahoj, loni se mi občas stávalo, tak asi jednou za čtvrt roku, že mi blbnul startér. Po otočení klíčkem startér motorem jenom tak škubnul a pak už běžel naprázdno. V motoru jen hrklo, ale nenaskočil a startér točil naprázdno. Vždycky jsem nakonec nějak nastartoval a tak jsem opravu odkládal. Tipoval jsem to na závadu pastorku, že prokluzuje ta volnoběžka a tak jsem v lednu pastorek vyměnil a všechno se zdálo být ok. Dnes, po třech týdnech je tady ta závada zase, nachlup stejná, jenom cukne a pak točí naprázdno. Zas jsem vytáhnul startér, vyčistil, dal zpátky, nic. Znovu vytáhnul, dal starý pastorek, beze změny. Připadá mi to, že pastorek normálně do setrváku zajede, má snahu s ním otočit, ale neutáhne a začne prokluzovat. Tak nevím, může to být něčím jiným, nebo je i ten nový pastorek vadný? Cívka při zkoušce na stole pastorek normálně vysune, díky za každou radu. Anebo koupím startér ve slušném stavu, AHF.

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Problémy se startérem

Příspěvek od dury2 »

Už jsi na to přišel? Tipnul bych to na vadný pastorek, má mít volnoběžku na jednu stranu a když se vyxxx tak se někdy protáčí na obě.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“