Kluci jakou funkci má cvaknutí v motoru - VYŘEŠENO

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
JF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Kluci jakou funkci má cvaknutí v motoru - VYŘEŠENO

Příspěvek od JF »

Zdravím Vás, stala se mi taková nepříjemná věc.Jedu si to po silnici a najednou z ničeho nic auto chcípne a já dojedu ke krajnici. Startuju skoro do vymlácení baterky a nakonec se mi podaří nastartovat a dojedu domů. No a tak to zkouším a zjistím že při startování mi to jednou cvakne, nastartuju. Zkusím druhej pokus nic necvakne, nenastartuju. Nevíte co s tím může být? Naftu to papá ale jako by něco odpojilo přísun?Nemůže to být odpojovací palivový ventil? Nebo nějaké relé? Máte s tím nějakou zkušenost? Poraďte prosím.Děkuji Vlado
Naposledy upravil(a) JF dne 07.02.2008 19:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Kluci jakou funkci má cvaknutí v motoru když otočíte klíčkem

Příspěvek od Tomm »

JF píše:Zdravím Vás, stala se mi taková nepříjemná věc.Jedu si to po silnici a najednou z ničeho nic auto chcípne a já dojedu ke krajnici. Startuju skoro do vymlácení baterky a nakonec se mi podaří nastartovat a dojedu domů. No a tak to zkouším a zjistím že při startování mi to jednou cvakne, nastartuju. Zkusím druhej pokus nic necvakne, nenastartuju. Nevíte co s tím může být? Naftu to papá ale jako by něco odpojilo přísun?Nemůže to být odpojovací palivový ventil? Nebo nějaké relé? Máte s tím nějakou zkušenost? Poraďte prosím.Děkuji Vlado
Jak ti chodi klapka v sani, neni zasekla? Lze vyzkouset rukou..

Krom te klapky tipuju na spatny rele r.j.motoru, tusim 109 nebo tak nejak. To pri otoceni klicku ma cvaknout.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
JF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kluci jakou funkci má cvaknutí v motoru když otočíte klíčkem

Příspěvek od JF »

Promiň jsem vcelku amatér, jak vyzkouším tu klapku? Abych vysvětlil, zkoušel jsem otáčet klíčkem a z 10 pokusů to 3 x necvaklo - nešlo nastartovat. Podle tebe tedy cvaká relé řídící jednotky motoru ? Jak zjistím kde je přesně umístěné?Děkuji za tvou pomoc

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Kluci jakou funkci má cvaknutí v motoru když otočíte klíčkem

Příspěvek od Tomm »

JF píše:Promiň jsem vcelku amatér, jak vyzkouším tu klapku? Abych vysvětlil, zkoušel jsem otáčet klíčkem a z 10 pokusů to 3 x necvaklo - nešlo nastartovat. Podle tebe tedy cvaká relé řídící jednotky motoru ? Jak zjistím kde je přesně umístěné?Děkuji za tvou pomoc
Klapka je u EGR (takovy stribrny kolecko nahore na motoru), je tam pistek a ten se musi volne rukou pohybovat. Pokud drzi zaseknutej v jedne poloze, tak je to spatne.

Presne tak, to rele najdes dole pod palubkou (nad pedalama), stoji kolem 300kc a u starsich aut casto odchazi.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
JF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kluci jakou funkci má cvaknutí v motoru když otočíte klíčkem

Příspěvek od JF »

Tome hele ještě se jenom zeptám, když si stoupnu k motoru a druhej člověk mi otáčí tím klíčkem, to cvakání vychází spíše přímo z motoru.Jako ve prostřed motoru, před žhavičkama, je to asi čerpadlo. Nemůže to cvakat ten přerušovací ventil paliva? Zvuk je to tedy jako když spíná relátko ale že by to cvaknutí tak bylo slyšet z kabiny-kde je to rélé řídící jednotky jak si psal, se mi nezdá. Cvaknutí jde přímo z motoru. Díky za rady!

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Kluci jakou funkci má cvaknutí v motoru když otočíte klíčkem

Příspěvek od Tomm »

JF píše:Tome hele ještě se jenom zeptám, když si stoupnu k motoru a druhej člověk mi otáčí tím klíčkem, to cvakání vychází spíše přímo z motoru.Jako ve prostřed motoru, před žhavičkama, je to asi čerpadlo. Nemůže to cvakat ten přerušovací ventil paliva? Zvuk je to tedy jako když spíná relátko ale že by to cvaknutí tak bylo slyšet z kabiny-kde je to rélé řídící jednotky jak si psal, se mi nezdá. Cvaknutí jde přímo z motoru. Díky za rady!
Ano, muze to byt i ventil jak pises. Je vic veci ktery cvakaji a kdyz nefungujou tak nenastartujes.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

ltc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KL, LN, PH

Re: Kluci jakou funkci má cvaknutí v motoru když otočíte klíčkem

Příspěvek od ltc »

Kontrolka imo ti zhasne po zapnutí klíčku nebo ne. Může to být imo, jelikož otevírá i ventil na čerpadle. Zkus Vag jestli ti nehází chybu klíčku. Mě se to stalo na GIII, kdy přestal komunikovat klíček a chtělo to znovu nakódovat.

Uživatelský avatar
JF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kluci jakou funkci má cvaknutí - vyřešeno

Příspěvek od JF »

ltc píše:Kontrolka imo ti zhasne po zapnutí klíčku nebo ne. Může to být imo, jelikož otevírá i ventil na čerpadle. Zkus Vag jestli ti nehází chybu klíčku. Mě se to stalo na GIII, kdy přestal komunikovat klíček a chtělo to znovu nakódovat.
Jo kontrolka zhasne, všechno jak má bejt, jen někdy nastartuje, někdy musím čekat 5 minut než to v motoru cvakne a pak až to jde nastartovat. Zkouším vyměnit to relátko co poradil Tomm (číslo 109) takže uvidím. Dám vědět.

Uživatelský avatar
JF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kluci jakou funkci má cvaknutí v motoru - VYŘEŠENO

Příspěvek od JF »

Tak hošani, velkej díky Tomovi, problém s občasným chcípáním a absenci funkčnosti startováním vyřešen. Problém byl nejspíše v relé řídící jednotky s označením 109. Stálo to 350,- Kč a auto jde o5 jak brus. Ještě jednou díky, vw club má smysl !!!

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Kluci jakou funkci má cvaknutí v motoru - VYŘEŠENO

Příspěvek od Tomm »

JF píše:Tak hošani, velkej díky Tomovi, problém s občasným chcípáním a absenci funkčnosti startováním vyřešen. Problém byl nejspíše v relé řídící jednotky s označením 109. Stálo to 350,- Kč a auto jde o5 jak brus. Ještě jednou díky, vw club má smysl !!!
Jsem rad ze to pomohlo 8)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“