Jaký diesel?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Swordfish
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.02.2008 14:32

Jaký diesel?

Příspěvek od Swordfish »

Plánuji koupi GIV v dieselu. Jaký by jste doporučili motor (spolehlivost, výkon, spotřeba atd.)? Já zatím uvažuji na 81kw, co vy na to? :?: :| :?

Předem díky za odpověď. :)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od molczik »

Já bych ti doporučil si nejdřív projít pořádně tohle forum. Třeba zjistíš, že zakládat na toto téma další forum je úplně zbytečné. :wink:

To platí i o tématu "Na co si dát pozor při koupi" :D
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Stifler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od Stifler »

Je to celkem obsáhlá odpověď a každý ti řekne nejlepší o tom svém,asi nejlepe uděláš když si přečteš diskuse o tomto tématu sám a uděláš si obrázek.

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od zachy »

je to slozity.
jestli nechces pdcko tak si kup 66Kw,prej sou "nerozbitny" :-)
no a PD se doporucujou 96Kw, hezky jedou a prej sou spolehlivejsi nez 85Kw, kterou mam ja a sem s ni taky spokojenej :-)
no a jestli sezenes 110Kw 4 motion,tak nevahej
Right foot fanatic

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od VW-DEANE »

Ahoj, práve som kúpil Boru kombík 74kw TDI, rok výroby 2003. Je dovezený z Rakúska, tak sa tu rozhliadam čo to o ňom píšete. Ten motor je PD? Lebo pred tým ma niektorí varovali. Dík.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od Tomm »

deane7 píše:Ahoj, práve som kúpil Boru kombík 74kw TDI, rok výroby 2003. Je dovezený z Rakúska, tak sa tu rozhliadam čo to o ňom píšete. Ten motor je PD? Lebo pred tým ma niektorí varovali. Dík.
Ano, 74kw TDI je PD
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od VW-DEANE »

http://www.vw.sk/zaujimavosti/zaujimavo ... el.php#top
Podľa tohto PD je až od červených DI, ja mám iba I červené, no je to asi nejaký starší článok.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od Tomm »

deane7 píše:http://www.vw.sk/zaujimavosti/zaujimavo ... el.php#top
Podľa tohto PD je až od červených DI, ja mám iba I červené, no je to asi nejaký starší článok.
Ach jo, tak znovu:
TDI (rotacni cerpadlo):
66kw TDI
81kw TDI
TDI PD:
74kw TDI
85kw TDI (vyjimecne i TDI)
96kw TDI
110kw TDI
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Dr.Diesel
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od Dr.Diesel »

Tomm píše:
deane7 píše:http://www.vw.sk/zaujimavosti/zaujimavo ... el.php#top
Podľa tohto PD je až od červených DI, ja mám iba I červené, no je to asi nejaký starší článok.
Ach jo, tak znovu:
TDI (rotacni cerpadlo):
66kw TDI
81kw TDI
TDI PD:
>>>> 74kw TDI <<<<<
85kw TDI (vyjimecne i TDI)
96kw TDI
110kw TDI
To neni az tak pravda, zpocatku bylo DI oznaceni pro PD, nikoli vykon. Cerveny I bylo oznaceni pro naklapeci turbo. A jak se pak vsichni chytli tech vykonu jak h***o kosile, tak v tom zacali delat zmatky, a cerveny I ted muze bejt 81kW rotacka i 85kW/74kW PDcko :mrgreen:
Jediny co je jisty je cerveny vsechno pro ARL :mrgreen:
KÄRCHER: Prodej, servis, půjčovna: http://www.allwin.eu/
KÄRCHER E-SHOP: http://karcher.allwin.eu/

Obrázek

Uživatelský avatar
Stifler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od Stifler »

Tak hlavně jai dobrej že jsi si koupil auto a ani nevíš co tam máš za motor,tak to by mě zajímalo jak je na tom zbytek.

Uživatelský avatar
IcemanCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od IcemanCZ »

Ja mam 66KW a muzu rict ze je to nerozbitne :)

Coz ovsem neplati o klinovem remenu ktery porad vrze at je novy nebo stary

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od VW-DEANE »

Tak díky, sory že sa trochu školácky pýtam. Doteraz som nikdy diesel nemal, tak som sa o ne moc nezaujímal. Toto auto mi proste padlo do oka.
Stifler
To auto je dovezené z Rakúska, má servisnú knižku, pravidelne servisované v jednom servise Porsche v Simeringu, všetko na ňom funguje kamarát mi preveril podľa VIN kódu že to čo je v servisnej kižke sa zhoduje zo skutočnosťou, neviem ako to zisťoval, možno v tom servise. Chalan čo robil pre toho dovozcu STK- čku je kamoš s mojim bratrancom, povedal že auto je ok, tiež mechanik čo som bol u neho meniť olej všetko prešiel a povedal že to bola dobrá kúpa, dúfam že mali všetci pravdu. No a že neviem moc o PD? no tak neviem, preto sa pýtam. Teraz keď to mám tak sa s tým chcem dobre oboznámiť. Je to lepšia jazda než na Felícii 1,3 50kw. No trošku mám problém, lebo zo zvyku na to šliapem ako na tej Felícii a samozrejme ručička tachometra sa správa na ňom inak, policajti to nechcú pochopiť, za ten týždeň zatiaľ mám jeden šek na 1000sk, no snáď ho trochu skrotím.
Nie som nováčik za volantom, mám niekolko 100tis. za sebou, 8 rokov som jazdil ako vodič, no to bolo už dávno, ani Avie ani Ify PD nemali ;o) a tých pár jázd čo som urobil s Mercedesom iba na záskok moje vedomosti o tých motoroch nerozšírili.
Aby som nezabudol, mám k nemu všetky papiere, aj návod v nemčine, čo je jazyk poriadne odlišný od tých, čo som sa musel učiť. To by som si musel kúpiť žigulíka aby som sa v návode vyznal.
A môj avatvar je skutočný, som to opravdu ja v mojej Bore.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od molczik »

deane7 píše:Tak díky, sory že sa trochu školácky pýtam. Doteraz som nikdy diesel nemal, tak som sa o ne moc nezaujímal. Toto auto mi proste padlo do oka.
Stifler
To auto je dovezené z Rakúska, má servisnú knižku, pravidelne servisované v jednom servise Porsche v Simeringu, všetko na ňom funguje kamarát mi preveril podľa VIN kódu že to čo je v servisnej kižke sa zhoduje zo skutočnosťou, neviem ako to zisťoval, možno v tom servise. Chalan čo robil pre toho dovozcu STK- čku je kamoš s mojim bratrancom, povedal že auto je ok, tiež mechanik čo som bol u neho meniť olej všetko prešiel a povedal že to bola dobrá kúpa, dúfam že mali všetci pravdu. No a že neviem moc o PD? no tak neviem, preto sa pýtam. Teraz keď to mám tak sa s tým chcem dobre oboznámiť. Je to lepšia jazda než na Felícii 1,3 50kw. No trošku mám problém, lebo zo zvyku na to šliapem ako na tej Felícii a samozrejme ručička tachometra sa správa na ňom inak, policajti to nechcú pochopiť, za ten týždeň zatiaľ mám jeden šek na 1000sk, no snáď ho trochu skrotím.
Nie som nováčik za volantom, mám niekolko 100tis. za sebou, 8 rokov som jazdil ako vodič, no to bolo už dávno, ani Avie ani Ify PD nemali ;o) a tých pár jázd čo som urobil s Mercedesom iba na záskok moje vedomosti o tých motoroch nerozšírili.
Aby som nezabudol, mám k nemu všetky papiere, aj návod v nemčine, čo je jazyk poriadne odlišný od tých, čo som sa musel učiť. To by som si musel kúpiť žigulíka aby som sa v návode vyznal.
A môj avatvar je skutočný, som to opravdu ja v mojej Bore.
Tak hlavně ať ti to dobře jezdí a auto udělá službu. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Stifler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od Stifler »

V pohodě,dělal jsem si srandu :lol:
Pokud je to tak jak říkáš tak spoustu šťastných km.

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od VW-DEANE »

Díki chlapci, to je OK, len som Vám vysvetlil aké sú moje znalosti a v tomto ohlade sa rád nechám poučit. Takže dík za tie informácie ktoré ste mi poskytli.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“