Jaký diesel?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od VW-Tim »

Nechci se do toho nějak montovat jen takový dotaz
PD jsou novější modely
a když náhodou PD tak 96kw (nebo ještě lépe 110kw)
byste doporučily
bez PD 66kw
nebo max 81kw
jestli tomu teť dobře rozumím.
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Stifler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od Stifler »

S temi PD máš naprostou pravdu,kvůli hluku,spotřebě a výkonu volit mezi těmito dvěmi variantami nejlepe a TDi jsou jen 66 a 81kW,na tom silnejsim odcházeji více turba,ale dá se s ním zase jezdit kultivovaneji nez s 66kW.

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od ffrufru »

deane7 píše:Díki chlapci, to je OK, len som Vám vysvetlil aké sú moje znalosti a v tomto ohlade sa rád nechám poučit. Takže dík za tie informácie ktoré ste mi poskytli.
ahoj, koupil jsem golf IV variant r.v. 2003 . sdělím jen svoje zkušenosti od prosince 2007. po výměně rozvodového řemene a olejů se zvedla spotřeba na volnoběh podle počítače o 0,20 l. jnak všeco v pohodě občas zůstane svítít kontrolka eds. po znovu nastartování zhasne. spotřeba dlouhodobá na počítači 6,6 skutečná 6,01. plánuju čip.na 130 ps. ať ti to jezdí. :D

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od VW-Tim »

čtyřkoly v naftě jso jenom ty 110kw že ?
nebo i nějaké jiné?
wagen cult cars

Uživatelský avatar
dramatiq
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 20.10.2007 18:12
Bydliště: BA-SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od dramatiq »

4Motion sa robili vsetky okrem rotacky 110..ARL je zarucene 4kolka u golfa GTI. Pozor na 66KW 1Z,AHU nevhodne na upravy praskaju piesty.. ASZ,ARL idealne-si pytaju vyladit. 115PS ma tenke ojnice. 74KW AXR mam aj ja a je to PD s cervenym DI takze asi tak je v tom zmatok..
Obrázek

truli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.02.2008 21:25

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od truli »

ffrufru píše:
deane7 píše:Díki chlapci, to je OK, len som Vám vysvetlil aké sú moje znalosti a v tomto ohlade sa rád nechám poučit. Takže dík za tie informácie ktoré ste mi poskytli.
ahoj, koupil jsem golf IV variant r.v. 2003 . sdělím jen svoje zkušenosti od prosince 2007. po výměně rozvodového řemene a olejů se zvedla spotřeba na volnoběh podle počítače o 0,20 l. jnak všeco v pohodě občas zůstane svítít kontrolka eds. po znovu nastartování zhasne. spotřeba dlouhodobá na počítači 6,6 skutečná 6,01. plánuju čip.na 130 ps. ať ti to jezdí. :D
Potom prosím Ta napíš či sa Ti zmenšila spotreba. Mám ten istý motor a rozmýšlam tiež čip.
Odjazdil som na nom cca 50 000 km. Zatial v pohode až na malé drobnosti.

Uživatelský avatar
golfmanik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 16.12.2007 15:59
Bydliště: Kosice, Slovakia

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od golfmanik »

truli píše:
ffrufru píše: ahoj, koupil jsem golf IV variant r.v. 2003 . sdělím jen svoje zkušenosti od prosince 2007. po výměně rozvodového řemene a olejů se zvedla spotřeba na volnoběh podle počítače o 0,20 l. jnak všeco v pohodě občas zůstane svítít kontrolka eds. po znovu nastartování zhasne. spotřeba dlouhodobá na počítači 6,6 skutečná 6,01. plánuju čip.na 130 ps. ať ti to jezdí. :D
Potom prosím Ta napíš či sa Ti zmenšila spotreba. Mám ten istý motor a rozmýšlam tiež čip.
Odjazdil som na nom cca 50 000 km. Zatial v pohode až na malé drobnosti.
dobrym cipom sa ti pri rovnakej jazde automaticky zmensi spotreba. otazka je ci odolas nevytacat motor a jazdit zbesilo :mrgreen:
96kW + something more, KAT+EGR off, powered by BH MOTOR!

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od Tomm »

dramatiq píše:4Motion sa robili vsetky okrem rotacky 110..ARL je zarucene 4kolka u golfa GTI. Pozor na 66KW 1Z,AHU nevhodne na upravy praskaju piesty.. ASZ,ARL idealne-si pytaju vyladit. 115PS ma tenke ojnice. 74KW AXR mam aj ja a je to PD s cervenym DI takze asi tak je v tom zmatok..
Mas v tom nejakej zmatek, 66kw 1Z ani AHU se do Golfa IV nedavaly :!: Jen ALH a AGR :idea:

A dale:
Turbo by mely mit ALH (66kw) a 81kw TDI stejny, tedy s naklapecima lopatkama. AGR ma bez naklapeni, tudiz je mene poruchove.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od VW-Tim »

ja v tom začínám mít gulaš vubec nevím jak poznám motor ARL,AHU,ASZ ...prostě tyto zkratky mi nic neřikaj.
nějak se mi zalibil GIV s 110kw 4Motion (myslím že dělali jen čryřkoly)
jaké věci na tom odchazí a na co si dat bach apd.
je to dobrá volba?jaké je spotřeba?nebo slabší motorizaci ?asi bych chtěl 4Motiona
ale vahám a zatím nespěchám :)
wagen cult cars

Uživatelský avatar
paress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 15.10.2007 08:35
Bydliště: Vychod

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od paress »

Dr.Diesel píše:
Tomm píše: Ach jo, tak znovu:
TDI (rotacni cerpadlo):
66kw TDI
81kw TDI
TDI PD:
>>>> 74kw TDI <<<<<
85kw TDI (vyjimecne i TDI)
96kw TDI
110kw TDI
To neni az tak pravda, zpocatku bylo DI oznaceni pro PD, nikoli vykon. Cerveny I bylo oznaceni pro naklapeci turbo. A jak se pak vsichni chytli tech vykonu jak h***o kosile, tak v tom zacali delat zmatky, a cerveny I ted muze bejt 81kW rotacka i 85kW/74kW PDcko :mrgreen:
Jediny co je jisty je cerveny vsechno pro ARL :mrgreen:
ja mam cerpadlo 81kw TDI kod motora AHF ;)
VW Golf V 2.0 TDi 4Motion

Uživatelský avatar
dramatiq
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 20.10.2007 18:12
Bydliště: BA-SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od dramatiq »

Tomm píše:
dramatiq píše:4Motion sa robili vsetky okrem rotacky 110..ARL je zarucene 4kolka u golfa GTI. Pozor na 66KW 1Z,AHU nevhodne na upravy praskaju piesty.. ASZ,ARL idealne-si pytaju vyladit. 115PS ma tenke ojnice. 74KW AXR mam aj ja a je to PD s cervenym DI takze asi tak je v tom zmatok..
Mas v tom nejakej zmatek, 66kw 1Z ani AHU se do Golfa IV nedavaly :!: Jen ALH a AGR :idea:

A dale:
Turbo by mely mit ALH (66kw) a 81kw TDI stejny, tedy s naklapecima lopatkama. AGR ma bez naklapeni, tudiz je mene poruchove.

OK 1Z,AHU...GIII,passat B4.. :)
ALH a AGR rozdiel piesty,turbina
AHF som mal v octe -cervene I
Obrázek

Uživatelský avatar
Stifler
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od Stifler »

Tak jestli toužíš po 4motionu tak stejně nemáš na výběr :lol:

toby66kw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 20.03.2008 20:16
Bydliště: Vyškov

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od toby66kw »

Motor G4 jen ALH ASV naklapěci lopadky na turbu AGR v G4 neni jen okta a seat
G5plus 77kw + TURBOPOWER HYBRID + 3x OFF + MVOLESSOFT = 142KW

G4 4X4 66kw + Andre Hybrid + RACE 520 + 12 mm + 3 x OFF + MVOLESSOFT = 152kw

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od Tomm »

toby66kw píše:Motor G4 jen ALH ASV naklapěci lopadky na turbu AGR v G4 neni jen okta a seat
Prvne si zjisti fakta, pak pis :arrow: http://www.doppel-wobber.de/wbb2/golf_info.php?id=125
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
m_iki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 03.03.2008 10:10
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel?

Příspěvek od m_iki »

Čauves,no ja mam Boru 1,9 TDI 85Kw + chip a musim rict že jsem nadmiru spokojen. Spotřeba je +- 6l a jede to sqěle :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“