špatný chod ALH

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
dzusik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

špatný chod ALH

Příspěvek od dzusik »

zdravým chci vás poprosit o radu s mím golfem tdi 66kw ALH.když dojíždím do křižovatky na volnoběch a je jedno jestli mám zmáčklou spojku nebo nemám tak motor se jakoby hádá jako kdyby šel na 3 válce.a jak zastavím do nulový rychlosti tak se motor srovná.odpojil jsem pojistku abs a dělálo to pořád.pak jsem skusil odpojit elektrickej náhon tachometru a přestalo to dělat ale zase při přezazení na další kvalt to jakoby pocukalo ale bez náhonu se jezdit nedá.může to třeba spravit dávka paliva na volnoběch?

a ještě mi to déle strtuje ale to bude asi včudu starter protože to jde ztuha bere si asi dost proudu.baterka je dobrá.na zátěžáku jsem naměřil 11V.

jo a jinak jsem měnil hydraulický zdvyhátka protože cvakali hlavně při studeným nastartování cca 30 vteřin.vyměnil jsem je ale nic se nezměnilo.mám na nich najeto cca 700 km.mám tam olej 10W40 castrol magnatec diesel.čím by to taky mohlo být?

děkuji všem za pomoc.Honza

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od TDIfun »

dzusik píše:zdravým chci vás poprosit o radu s mím golfem tdi 66kw ALH.když dojíždím do křižovatky na volnoběch a je jedno jestli mám zmáčklou spojku nebo nemám tak motor se jakoby hádá jako kdyby šel na 3 válce.a jak zastavím do nulový rychlosti tak se motor srovná.odpojil jsem pojistku abs a dělálo to pořád.pak jsem skusil odpojit elektrickej náhon tachometru a přestalo to dělat ale zase při přezazení na další kvalt to jakoby pocukalo ale bez náhonu se jezdit nedá.může to třeba spravit dávka paliva na volnoběch?

a ještě mi to déle strtuje ale to bude asi včudu starter protože to jde ztuha bere si asi dost proudu.baterka je dobrá.na zátěžáku jsem naměřil 11V.

jo a jinak jsem měnil hydraulický zdvyhátka protože cvakali hlavně při studeným nastartování cca 30 vteřin.vyměnil jsem je ale nic se nezměnilo.mám na nich najeto cca 700 km.mám tam olej 10W40 castrol magnatec diesel.čím by to taky mohlo být?

děkuji všem za pomoc.Honza
Ten dojezdo na krizovatku a trepani, zkus odpojit cidlo spojky ale asi to bude delat dvouhmota. Uz jsem se s tim taky setkal, menilo se cerpadlo, cidlo a nakonec to byl setrvak, vymenil se za jednohmotu a OK..

Uživatelský avatar
dzusik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od dzusik »

a co je potřeba vše vyměnit aby to šlo předělat na jednohmotu?

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od Fantik »

Stačí koupit celej jednohmotovej spojkovej set (přítlačák, lamela, setrvák).
Nabízí ho VALEO cca 10tis.Kč
Nebo poschánět starší. :wink:

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od Oník »

mě by zajímalo čím to může být že když to cvaká a vyměnil jsi hydro.....a pořád to dělá mě to sice cvaká jen 3 sek. 8O :?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od Tomm »

ondrej86 píše:mě by zajímalo čím to může být že když to cvaká a vyměnil jsi hydro.....a pořád to dělá mě to sice cvaká jen 3 sek. 8O :?
Rekl bych ze olej 10W40 neni nejlepsi volba, 5W40 bude urcite lepsi. Navic kdyz je zima (a/nebo auto dyl stoji) tak je tech cca 20-30s normalni jev. Pokud to neni 5minut tak bych to neresil...

A k tomu cukani - naprosto beznej jev u starsich TDI s rot.cerpadlem. Prvne zkus to cidlo spojky, pak zvys volnobeznou davku paliva (idelane na max.) a ac je to divny, tak pomuze i lepsi nafta (Shell V-P-Diesel)... jednohmotovej setrvak to resi urcite, ale ta cena :?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
dzusik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od dzusik »

dneská skusím zvýšit tu volnoběžnou dávku paliva a uvidíme.odpojil jsem čidlo spojky a nic pořád stejný.a ještě sem se chtěl zeptat o předělání na jednohmotu.slyšel jsem že se tam musej koupit na to díly jako na vr6.nebo na jakej model to eventuelně obědnat,abych se pak stím netrápil že to tam nejde.

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od TDIfun »

dzusik píše:dneská skusím zvýšit tu volnoběžnou dávku paliva a uvidíme.odpojil jsem čidlo spojky a nic pořád stejný.a ještě sem se chtěl zeptat o předělání na jednohmotu.slyšel jsem že se tam musej koupit na to díly jako na vr6.nebo na jakej model to eventuelně obědnat,abych se pak stím netrápil že to tam nejde.
Normalne se to prodava jako sada na TDI. Treba od Valea na 1.9TDI jednohmota 228mm

Uživatelský avatar
dzusik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od dzusik »

tak jsem dneska změnil hodnotu volnoběhu na 32645 a je to v pořádku přestalo to.moc vám děkuji jste machři.

Uživatelský avatar
VW-Lama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Czech republic or England :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od VW-Lama »

Nenašla by se nějaká dobrá duše, která by mi taky změnila ten volnoběh?
Jsem z Plzně!
Rád zaplatím.

Uživatelský avatar
dzusik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od dzusik »

klidně ti to změním ale jsem z pardubic

Uživatelský avatar
VW-Lama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Czech republic or England :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od VW-Lama »

Sakra to je daaaalka :-(

A jak jsi prisel presne na tu hodnotu?
dzusik píše:klidně ti to změním ale jsem z pardubic

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od Tomm »

VW-Lama píše:Sakra to je daaaalka :-(

A jak jsi prisel presne na tu hodnotu?
dzusik píše:klidně ti to změním ale jsem z pardubic
Default je 32768, 32645 je nejmensi hodnota jaka se tam da nastavit. Vetsinou zmena o kousek moc nepomuze, me pomohlo az 32645. Ale pozor na to, ze je to jen docasne reseni, za rok, dva je tento problem zpet :?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
VW-Lama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Czech republic or England :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od VW-Lama »

Tak jsem si to nechal taky udelat...

Jenom jsem teda trosku na vazkach,
pokud se to objevi za nejaky cas znova - co pak?
Potom kdybych vracel tu hodnotu na 32768,
tak to bude skakat jako hopik?
Tomm píše:
VW-Lama píše:Sakra to je daaaalka :-(

A jak jsi prisel presne na tu hodnotu?
Default je 32768, 32645 je nejmensi hodnota jaka se tam da nastavit. Vetsinou zmena o kousek moc nepomuze, me pomohlo az 32645. Ale pozor na to, ze je to jen docasne reseni, za rok, dva je tento problem zpet :?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: špatný chod ALH

Příspěvek od Tomm »

VW-Lama píše:Tak jsem si to nechal taky udelat...

Jenom jsem teda trosku na vazkach,
pokud se to objevi za nejaky cas znova - co pak?
Potom kdybych vracel tu hodnotu na 32768,
tak to bude skakat jako hopik?
Ano, ja kdyz to ted vratim na 32768 a motor je zahratej (=nizka davka), tak to skace i na volnobeh... (nekdy) :?

Co pak? No to je jednoduchy, jak je uz vyse nekolikrat zmineno - vymenit setrvak (prip. celou spojku).
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“