čištění turba

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
pavelpol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlová

čištění turba

Příspěvek od pavelpol »

Prosím o radu všechny, kteří již měli tu čest čistit turbo, které prostředky používáte při čištění...co jsem se dočetl od drátěného kartáče , přes autogen až k nějakému perchloridu...
Fakticky by mě to zajímalo....díky za odpovědi....

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: čištění turba

Příspěvek od Deivid »

nejlepší bude,když se zeptáš na dieselpower fóru.

Uživatelský avatar
pavelpol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlová

Re: čištění turba

Příspěvek od pavelpol »

Deivid píše:nejlepší bude,když se zeptáš na dieselpower fóru.
Díky...Tam jsem to pročetl....vcelku je to všude obecně....čistit atd....chápu, že je to byznys, protože to co jsem viděl po rozebrání svého prvního turba, mě opravdu překvapilo....takový maras, to je síla....To opravdu nemohlo fungovat.....
Tak jsem jen zkusil se tady zeptat, kdo co používá..... :)

Uživatelský avatar
martintdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění turba

Příspěvek od martintdi »

Na čištění použij co se dá, každému sedne něco jiného. Když něco podobného čistím já tak to nejprve oškrábu co se dá a potom odmastím hadrou atd.
Škoda 130 TDi 81KW
VW Golf IV TDi PD Variant 85KW

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: čištění turba

Příspěvek od VW-Tim »

turbo sem jestě nečistil ale ARWA je dobrá
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Buddy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha6
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění turba

Příspěvek od Buddy »

tak az to vycistis a namointujes zpet tak dej vedet jakej je to rozdil, ze bych zacal taky _)

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění turba

Příspěvek od indi666 »

Chlapi uvědomte si, jak je turbo pro motor důležité, jak je konstrukčně řešené, v jakých teplotách se pohybuje, zda jste technicky dost zruční+potřebné vybavení a kolik stojí.
Teď se s tím čištěním roztrhl pytel a nikdo už pak nenapíše že za měsíc to dělal znova, protože to udělal špatně.
Arva je dobrá tak na zamaštěné díly a ne na čištění regulace turba.
Prvně je potřeba udělat pořádnou mechanickou diagnostiku, jestli je vůbec potřeba se do něho hrabat.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
pavelpol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlová

Re: čištění turba

Příspěvek od pavelpol »

indi666 píše:Chlapi uvědomte si, jak je turbo pro motor důležité, jak je konstrukčně řešené, v jakých teplotách se pohybuje, zda jste technicky dost zruční+potřebné vybavení a kolik stojí.
Teď se s tím čištěním roztrhl pytel a nikdo už pak nenapíše že za měsíc to dělal znova, protože to udělal špatně.
Arva je dobrá tak na zamaštěné díly a ne na čištění regulace turba.
Prvně je potřeba udělat pořádnou mechanickou diagnostiku, jestli je vůbec potřeba se do něho hrabat.
Musím na toto reagovat asi takto....Než jsem se k tomu dostal, stalo se mi, že auto jezdilo do 3100 otáček na pátý rychlostní stupeň v pohodě....ale pak, po překročení těchto otáček spadlo do nouzáku a bylo vymalováno....po městě se to dá, ale jízda po dálnici s tímto problémem je více méně smutná.....
Poprvé jsem auto dal do značkového servisu a bylo řečeno turbo v háji.Tak jsem sehnal funglovku a přehodil ho.Hurá závada je pryč a jezdilo se vesele dál....Jenže po 60 tisících kilometrech opět ta samá závada....Kouknul jsem na různá fóra zabývající se tímto problémem a zkontroloval a povyměňoval hadičky,ventil N75 (1400,-) úplně nový, zkouška baňky a nic...Zajel jsem i za mechanikem, který mimochodem jezdí ve voze chipfórum a ten mě přivedl na nápad...Zdeňku díky
Napadlo mě prostě rozebrat to původní turbo(106000 Km).....samozřejmě jsem opět koukal na fórum, docela dobře popsaný způsob, i když některé případy rozebírání mi přišly drastické, ale protože jsem to bral jako zkoušku než se do toho pustím pořádně, tak jsem si s tím hlavu nelámal. Postupoval jsem opatrně, přece jen by byla škoda ho zničit.
A jak jsem již uvedl výše....to co jsem viděl po rozebrání, bylo opravdu šílené....karbon,saze,maras.....Lopatkyzadřené, věneček zarostlý a zapečený.....Tohle opravdu pánové od VW nevychytali...Neměl jsem foťák a to je škoda....ale na fóru ty fotky jsou...
Tak jsem to začal čistit opatrně bez nějakého násilí, protože to turbo po vyčištění půjde do auta....a druhé bude v záloze..Jen je otázka jak a čím to vyčistit tak, aby to frčelo jako nové a to byl smysl mého dotazu....
Osobně jsem použil Odrezovač Würth,mosazný kartáč,ostřejší škrabku na rez .....kroužek s lopatkama je namočený v brzdové kapalině a zítra ještě půjde do ultrazvukové čističky.....poskládám to a uvidíme co bude....Určitě napíšu, jestli se závada odstranila a jak dlouho to vydrželo fungovat.....
Takže pokud jste to někdo dělal a máte zkušenosti, napište.....určitě tím pomůžete i ostatním....Ale jak uvedl kolega, bez pořádného nářadí a zkušeností s auty se do toho raději nepouštět a svěřit se do rukou odborníků....

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: čištění turba

Příspěvek od Tomm »

pavelpol píše:Musím na toto reagovat asi takto....Než jsem se k tomu dostal, stalo se mi, že auto jezdilo do 3100 otáček na pátý rychlostní stupeň v pohodě....ale pak, po překročení těchto otáček spadlo do nouzáku a bylo vymalováno....po městě se to dá, ale jízda po dálnici s tímto problémem je více méně smutná.....
Poprvé jsem auto dal do značkového servisu a bylo řečeno turbo v háji.Tak jsem sehnal funglovku a přehodil ho.Hurá závada je pryč a jezdilo se vesele dál....Jenže po 60 tisících kilometrech opět ta samá závada....Kouknul jsem na různá fóra zabývající se tímto problémem a zkontroloval a povyměňoval hadičky,ventil N75 (1400,-) úplně nový, zkouška baňky a nic...Zajel jsem i za mechanikem, který mimochodem jezdí ve voze chipfórum a ten mě přivedl na nápad...Zdeňku díky
Napadlo mě prostě rozebrat to původní turbo(106000 Km).....samozřejmě jsem opět koukal na fórum, docela dobře popsaný způsob, i když některé případy rozebírání mi přišly drastické, ale protože jsem to bral jako zkoušku než se do toho pustím pořádně, tak jsem si s tím hlavu nelámal. Postupoval jsem opatrně, přece jen by byla škoda ho zničit.
A jak jsem již uvedl výše....to co jsem viděl po rozebrání, bylo opravdu šílené....karbon,saze,maras.....Lopatkyzadřené, věneček zarostlý a zapečený.....Tohle opravdu pánové od VW nevychytali...Neměl jsem foťák a to je škoda....ale na fóru ty fotky jsou...
Tak jsem to začal čistit opatrně bez nějakého násilí, protože to turbo po vyčištění půjde do auta....a druhé bude v záloze..Jen je otázka jak a čím to vyčistit tak, aby to frčelo jako nové a to byl smysl mého dotazu....
Osobně jsem použil Odrezovač Würth,mosazný kartáč,ostřejší škrabku na rez .....kroužek s lopatkama je namočený v brzdové kapalině a zítra ještě půjde do ultrazvukové čističky.....poskládám to a uvidíme co bude....Určitě napíšu, jestli se závada odstranila a jak dlouho to vydrželo fungovat.....
Takže pokud jste to někdo dělal a máte zkušenosti, napište.....určitě tím pomůžete i ostatním....Ale jak uvedl kolega, bez pořádného nářadí a zkušeností s auty se do toho raději nepouštět a svěřit se do rukou odborníků....
By me zajimalo cim to, ze nekomu turbo vydrzi po celou zivotnost motoru a nekdo meni/cisti kazdou chvili :idea: :?:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Buky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Č.Budějovice

Re: čištění turba

Příspěvek od Buky20 »

taky o tom přemejšlim ted sem zaslepoval Égra a viděl sem ten bordel.....určo napiš jak si dopadl.... :wink:

*Buky* :mrgreen:

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: čištění turba

Příspěvek od Deivid »

pavelpol píše:
indi666 píše:Chlapi uvědomte si, jak je turbo pro motor důležité, jak je konstrukčně řešené, v jakých teplotách se pohybuje, zda jste technicky dost zruční+potřebné vybavení a kolik stojí.
Teď se s tím čištěním roztrhl pytel a nikdo už pak nenapíše že za měsíc to dělal znova, protože to udělal špatně.
Arva je dobrá tak na zamaštěné díly a ne na čištění regulace turba.
Prvně je potřeba udělat pořádnou mechanickou diagnostiku, jestli je vůbec potřeba se do něho hrabat.
Musím na toto reagovat asi takto....Než jsem se k tomu dostal, stalo se mi, že auto jezdilo do 3100 otáček na pátý rychlostní stupeň v pohodě....ale pak, po překročení těchto otáček spadlo do nouzáku a bylo vymalováno....po městě se to dá, ale jízda po dálnici s tímto problémem je více méně smutná.....
Poprvé jsem auto dal do značkového servisu a bylo řečeno turbo v háji.Tak jsem sehnal funglovku a přehodil ho.Hurá závada je pryč a jezdilo se vesele dál....Jenže po 60 tisících kilometrech opět ta samá závada....Kouknul jsem na různá fóra zabývající se tímto problémem a zkontroloval a povyměňoval hadičky,ventil N75 (1400,-) úplně nový, zkouška baňky a nic...Zajel jsem i za mechanikem, který mimochodem jezdí ve voze chipfórum a ten mě přivedl na nápad...Zdeňku díky
Napadlo mě prostě rozebrat to původní turbo(106000 Km).....samozřejmě jsem opět koukal na fórum, docela dobře popsaný způsob, i když některé případy rozebírání mi přišly drastické, ale protože jsem to bral jako zkoušku než se do toho pustím pořádně, tak jsem si s tím hlavu nelámal. Postupoval jsem opatrně, přece jen by byla škoda ho zničit.
A jak jsem již uvedl výše....to co jsem viděl po rozebrání, bylo opravdu šílené....karbon,saze,maras.....Lopatkyzadřené, věneček zarostlý a zapečený.....Tohle opravdu pánové od VW nevychytali...Neměl jsem foťák a to je škoda....ale na fóru ty fotky jsou...
Tak jsem to začal čistit opatrně bez nějakého násilí, protože to turbo po vyčištění půjde do auta....a druhé bude v záloze..Jen je otázka jak a čím to vyčistit tak, aby to frčelo jako nové a to byl smysl mého dotazu....
Osobně jsem použil Odrezovač Würth,mosazný kartáč,ostřejší škrabku na rez .....kroužek s lopatkama je namočený v brzdové kapalině a zítra ještě půjde do ultrazvukové čističky.....poskládám to a uvidíme co bude....Určitě napíšu, jestli se závada odstranila a jak dlouho to vydrželo fungovat.....
Takže pokud jste to někdo dělal a máte zkušenosti, napište.....určitě tím pomůžete i ostatním....Ale jak uvedl kolega, bez pořádného nářadí a zkušeností s auty se do toho raději nepouštět a svěřit se do rukou odborníků....
A co to máš za motor?

Uživatelský avatar
pavelpol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlová

Re: čištění turba

Příspěvek od pavelpol »

MOTOR ....1.9 TDI 66 kw...je to asi fakt způsobem jízdy, ale jak tak koukám, turba u koncernu VW fakt trápí spustu lidí.....

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění turba

Příspěvek od indi666 »

VNT turba potřebují drsnější zacházení a minimální prostoje.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: čištění turba

Příspěvek od Tomm »

indi666 píše:VNT turba potřebují drsnější zacházení a minimální prostoje.
Tak to jsem "rad" 8) Se mnou se regulace urcite nenudi :lol: :lol: :lol:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: čištění turba

Příspěvek od TDIfun »

JJ chce to proste to turbo protahovat.To vecne setreni nafty se az tak uplne nevyplaci a fakt to chce pekne prohrat a dat tomu podlahu treba na trojku obcas.At se ta regulace hejbe a at naroste EGT co ty saze vypali..

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“