Ohladom motoroveho oleja

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Ohladom motoroveho oleja

Příspěvek od tomec »

Caute chlapci, chcem sa vas spytat jednu otazku ohladom motoroveho oleja. Mam GIV 1.9 TDi, ALH, 66kW a vcera som bol za jednym automechanikom ohladom rozvodov a vymeny kvapalin a filtrov pri 90 tis. km. Chlapik mi ukazal tabulku od Castrol a v tej tabulke bolo pisane, ze pre moj motor su vhodne oleje Castrol EDGE 5W-30 a Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40. Jedna sa mi hlavne o ten 5W-30 ci ozaj moze ist do mojeho motora, lebo si myslim, ze to je len do benzinov, ak sa mylim tak ma vyvedte z omylu.
Vopred dakujem.
Na mna sa nemusi kricat, mne to staci povedat 10 krat.

Uživatelský avatar
eduard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 16.01.2008 13:35
Bydliště: TO,LV

Re: Ohladom motoroveho oleja

Příspěvek od eduard »

Všetko záleží aký olej si tam mal a koľko má tvoje auto nabehaných km. Ideálnym olejom je 5W40 nakoľko má dobré maz.schopnosti pri studených štartoch to je to prvé číslo 5W a dobre maže aj pri vysokých teplotách to je to druhé číslo 40. 5W30 je vhodnejšia skôr do chladnejšieho prostredia. Príklad Castrol Formula je 10W60 hlavne tá 60 je pre mazanie pri vysokých teplotách a pri vysokom zaťažení motora.

Uživatelský avatar
golfmanik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 16.12.2007 15:59
Bydliště: Kosice, Slovakia

Re: Ohladom motoroveho oleja

Příspěvek od golfmanik »

nenechaj sa oblafnut... jedine 5W40 :lol: a ten castrol edge je dobry mam ho a som spokojny, motor ho nezerie a spotreba sla dole.. zvolensky internetovy obchod ho ma za 370sk liter ale uz nepamatam nazov firmy
96kW + something more, KAT+EGR off, powered by BH MOTOR!

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Ohladom motoroveho oleja

Příspěvek od Dandim »

Nejdůležitější je norma, kterou musí olej splňovat...tedy VW 505.00... Jinak bych tam dal to co před tím..... O olejích Castrol panuje takový názor, že je moc předražený.... Já liju Liqui-moly, tata Fuchs...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“