divny zvuk motoru :-(

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Mirinda »

Nemohu to tu nikde najit .....z niceho nic mam pocit ze mam hlucnejsi motor....je to znat kdyz sepnu svetla (jak kdyby altik) a potom se mi prenasi vybrace ze silnice za jizdy do volantu a pedalu....v jakekoliv rychlosti ...je to znat...nejsou to vibrace jako kdyz jsou rozvazeny kola...jsou jemnejsi ale intenzivni a stale...neni to proste normalni zvuk motoru....nevite co by to tak mohlo byt abych se mohla pripravit nez to pujde na VAG? :?
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Oník »

Mirinda píše:Nemohu to tu nikde najit .....z niceho nic mam pocit ze mam hlucnejsi motor....je to znat kdyz sepnu svetla (jak kdyby altik) a potom se mi prenasi vybrace ze silnice za jizdy do volantu a pedalu....v jakekoliv rychlosti ...je to znat...nejsou to vibrace jako kdyz jsou rozvazeny kola...jsou jemnejsi ale intenzivni a stale...neni to proste normalni zvuk motoru....nevite co by to tak mohlo byt abych se mohla pripravit nez to pujde na VAG? :?
tohle mám taky už sem to sem dával akorát mě to dělá jen mírně drnčivej zvuk při zapnutí světel....... :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Mirinda »

ondrej86 píše:
Mirinda píše:Nemohu to tu nikde najit .....z niceho nic mam pocit ze mam hlucnejsi motor....je to znat kdyz sepnu svetla (jak kdyby altik) a potom se mi prenasi vybrace ze silnice za jizdy do volantu a pedalu....v jakekoliv rychlosti ...je to znat...nejsou to vibrace jako kdyz jsou rozvazeny kola...jsou jemnejsi ale intenzivni a stale...neni to proste normalni zvuk motoru....nevite co by to tak mohlo byt abych se mohla pripravit nez to pujde na VAG? :?
tohle mám taky už sem to sem dával akorát mě to dělá jen mírně drnčivej zvuk při zapnutí světel....... :cry: :cry:
Znam zvuk myho motoru a tohle jsem vnimala i kdyz mam hodne nahlas hudbu...poznam ze nevo neni ok a ted mam ten pocit jen me nenapada co by to mohlo byt...bojim se nejhorsiho....a nevim zda mi VAG pomuze....chtelo by aby se v tom projel nejaky mechanik :roll:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Oník »

Mirinda píše:
ondrej86 píše:tohle mám taky už sem to sem dával akorát mě to dělá jen mírně drnčivej zvuk při zapnutí světel....... :cry: :cry:
Znam zvuk myho motoru a tohle jsem vnimala i kdyz mam hodne nahlas hudbu...poznam ze nevo neni ok a ted mam ten pocit jen me nenapada co by to mohlo byt...bojim se nejhorsiho....a nevim zda mi VAG pomuze....chtelo by aby se v tom projel nejaky mechanik :roll:
to je takhle slyšet???? 8O 8O

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Mirinda »

ondrej86 píše:
Mirinda píše: Znam zvuk myho motoru a tohle jsem vnimala i kdyz mam hodne nahlas hudbu...poznam ze nevo neni ok a ted mam ten pocit jen me nenapada co by to mohlo byt...bojim se nejhorsiho....a nevim zda mi VAG pomuze....chtelo by aby se v tom projel nejaky mechanik :roll:
to je takhle slyšet???? 8O 8O
Nn to ne ale citim to z jizdy....pak celou dobu posloucham jen motor....hlavne kdyz pridam tak je to znat :roll:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Oník »

Mirinda píše:
ondrej86 píše:to je takhle slyšet???? 8O 8O
Nn to ne ale citim to z jizdy....pak celou dobu posloucham jen motor....hlavne kdyz pridam tak je to znat :roll:
rád bych ti pomohl ale to tohle sem krátký :cry: :cry: :cry:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od molczik »

Co silentbloky na motoru? Já je před lety musel měnit na mámy VW Polo 1.9 D. Před výměnou to auto děsně vibrovalo, vibrace motoru se brutálně přenášely do celé karoserie. Po jejich výměně se motor odmlčel a bylo vše jak má být.

Ovšem jestli se ti děje to, že rozsvítíš světla a na motoru slyšíš, že je o poznání víc zatížen, tak bude asi chybka někde na alternátoru. Ale to jenom tak hádám... do elektriky vubec nevidim.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Mirinda »

molczik píše:Co silentbloky na motoru? Já je před lety musel měnit na mámy VW Polo 1.9 D. Před výměnou to auto děsně vibrovalo, vibrace motoru se brutálně přenášely do celé karoserie. Po jejich výměně se motor odmlčel a bylo vše jak má být.

Ovšem jestli se ti děje to, že rozsvítíš světla a na motoru slyšíš, že je o poznání víc zatížen, tak bude asi chybka někde na alternátoru. Ale to jenom tak hádám... do elektriky vubec nevidim.
Taky me napadly silentbloky...nebo to muzou delat jeste kotouce...nejsou extra OK...ale dnes jsem to opet sledovala a jakmile zapnu svetla tak to zacne tak divne drncet....tak me napadl jen altik...ale co na nem to nevim :roll:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od molczik »

Mirinda píše:
molczik píše:Co silentbloky na motoru? Já je před lety musel měnit na mámy VW Polo 1.9 D. Před výměnou to auto děsně vibrovalo, vibrace motoru se brutálně přenášely do celé karoserie. Po jejich výměně se motor odmlčel a bylo vše jak má být.

Ovšem jestli se ti děje to, že rozsvítíš světla a na motoru slyšíš, že je o poznání víc zatížen, tak bude asi chybka někde na alternátoru. Ale to jenom tak hádám... do elektriky vubec nevidim.
Taky me napadly silentbloky...nebo to muzou delat jeste kotouce...nejsou extra OK...ale dnes jsem to opet sledovala a jakmile zapnu svetla tak to zacne tak divne drncet....tak me napadl jen altik...ale co na nem to nevim :roll:
Jestli ty světla takovymhle způsobem zatěžujou motor, tak bych taky tipoval altík.

btw: Kotouče zjistíš snadno... ty auto rozvibrujou jak s motorem, tak bez motoru z kopce na volnoběh. Jinak další věc na nápravě, která může způsobovat vibrace jsou poloosy, konkrétně homokineťáky. Ale tobě to vibruje i když auto stojí, ne?
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
eduard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 16.01.2008 13:35
Bydliště: TO,LV

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od eduard »

Môže to byť alternátor, buď ložiská, alebo remenica s voľnobežkou. Podobný problém sme riešili u Fabie 1,9 SDI a pomohlo vymeniť remenicu alternátora.

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Mirinda »

molczik píše:
Mirinda píše: Taky me napadly silentbloky...nebo to muzou delat jeste kotouce...nejsou extra OK...ale dnes jsem to opet sledovala a jakmile zapnu svetla tak to zacne tak divne drncet....tak me napadl jen altik...ale co na nem to nevim :roll:
Jestli ty světla takovymhle způsobem zatěžujou motor, tak bych taky tipoval altík.

btw: Kotouče zjistíš snadno... ty auto rozvibrujou jak s motorem, tak bez motoru z kopce na volnoběh. Jinak další věc na nápravě, která může způsobovat vibrace jsou poloosy, konkrétně homokineťáky. Ale tobě to vibruje i když auto stojí, ne?
Nevybruje kdyz stojim...jen ten motor ma divnej zvuk...je hlucnejsi..tezko se to popisuje...ale asi bych to prirovnala k tomu, kdyz huci loziska...ale predek je komplet nove vymeneny a zvuk se zatacenim nemeni...jen pridanim plynu je silnejsi :roll: Tak ze mam v haji kotouce vim..je to znat pri brzdeni :cry:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

kromo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.10.2007 18:14
Bydliště: Košice

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od kromo »

A nemôže to byť napínacia kladka klin. remeňa? Mne to počuť hlavne na voľnobeh,keď zapnem svetlá a pri nízkych otáčkach .A možno aj alternátorová voľnobežka.

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Chudej student »

Jezdi bez svetel... :o
Tohle dela altik na 99 procent...pujde kukat...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Mirinda »

Chudej student píše:Jezdi bez svetel... :o
Tohle dela altik na 99 procent...pujde kukat...
Nevim co pujde a bez svetel to riskovat nebudu :lol:

Ale stale to neresi problem hluceni motoru nebo ano? muze to mit na to vliv?
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: divny zvuk motoru :-(

Příspěvek od Chudej student »

Mirinda píše:
Chudej student píše:Jezdi bez svetel... :o
Tohle dela altik na 99 procent...pujde kukat...
Nevim co pujde a bez svetel to riskovat nebudu :lol:

Ale stale to neresi problem hluceni motoru nebo ano? muze to mit na to vliv?
Kdyz mas altik na remenici ktera je spojena s motorem tak ano...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“