Presakuje olej?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Presakuje olej?

Příspěvek od spravcanetu »

Zdravim vas. Mam taky problem. Minule som bol menit gumy a ked bolo auto zdvihnute, tak som si vsimol na prednom kolese pri spolujazdcovi na jednej suciastke ze je cela presiaknuta od oleja. Nekvapka to, ale je to cele zaolejovane. Co to moze byt? Je to velky problem???
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
Madi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Presakuje olej?

Příspěvek od Madi »

To je chladič stlačeného vzduchu ale ten olej kde se tam vzal nevím možná netěsní a teče tam z turba ale takhle nevím ?
Golf IV GTI
Tiguan Facelift

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Re: Presakuje olej?

Příspěvek od crossic »

Jo jo je to IC...je normální, že v tom traktu je olej...Je otázkou kolik ho tam máš...byly i lidi co IC sundali a vyteklo půl litru oleje...sundej ho a uvidíš...a jestli je ho tam nějak fakt moc, tak zkontroluj turbo...
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
spravcanetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 16.03.2008 12:05

Re: Presakuje olej?

Příspěvek od spravcanetu »

Co je to IC?
Golf IV 1,9TDI 85 KW PD variant AJM OBDII KKL kabel + VAG 304,409

Uživatelský avatar
Petr98
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Řepiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Presakuje olej?

Příspěvek od Petr98 »

spravcanetu píše:Co je to IC?
INTERCOOLER-chladič stlačeného vzduchu.
VW GOLFAJN

polipoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 03.04.2008 08:16
Bydliště: Prešov

Re: Presakuje olej?

Příspěvek od polipoli »

Nazdar. So svojim Polo 1,9TDI PD sice patrim do inej sekcie, no problem mam (alebo mal?) podobny. Po odpojeni IC som cakal nejake tie dcl oleja no v skutocnosti asi 1cl (pol panaka) takze som to iba vytrel do sucha a zapojil naspat. Inak vykon a spotreba v poho. Kedze som mal podozrenie na prepustanie z TD, servisman od turba mi poradil aby som jednoducho vymenil vzduchovy filter- jasne, ze bol zaneseny. Totiz: to nase prasne prostredie si vyzaduje castu vymenu tohto filtra, max.10tis.km,v opacnom pripade ide nasavanie viac z odvetrania z kartra. Je to nazor odbornika a znie to logicky takze som to skusil a testujem. Zatial je to suche. Pri mojich 105tis.km je obava o vadnom TD zda sa aj zbytocna- pri spravnom zaobchadzani a dochladzovani by malo turbo dosiahnut zivotnost samotneho agregatu takze uvidime. Tolko moja skusenost a poznatky. Drzim si palce a ak bude nieco nove ozvem sa.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“