Čidlo brzd, spatne rozjezdy a spojka

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Jarděj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.12.2007 14:53
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Čidlo brzd, spatne rozjezdy a spojka

Příspěvek od Jarděj »

mam GIV 66kw, dneska mi asi odeslo cidlo na brzdovym pedalu... brzdovky zustavaly svitit po pustenem pedalu, cidlo se domackne jen do pulky a potrebuje se domacknout cely aby brzdy zhasly...soucasne s tim, kdyz jsem se rozjizdel z uplneho stani, tak se auto rozjelo a najednou cukolo a nereagoval plyn..musel jsem proslapnout spojku a znovu se jakoby rozjet z ty maly rychlsoti co sem ziskal predtim a vse ok...pri prerazovani taky... je mozny ze na to ma vliv to cidlo? doma sem to podlozil, aby se domackavalo uplne a projel se kolem bloku a vse ok... nevim jestli si to rozmyslel z jinyho duvodu nebo to bylo cidlo...

pak dalsi dotaz: ma se domackavat uplne tim pedalem? nebo mu ma stacit tak to pulky? jestli to je cidlem nebo malym vracenim se pedalu..

Jinak dalsi problem je jakoby lehky chroupani ve spojce...pri mackani a pusteni jakoby chroupe v pedalu...takovy lehky cukani... nevim co to je a jestli to je do jisty miry normalni?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: prosim pomoc! cidlo brzd, spatne rozjezdy a spojka

Příspěvek od Tomm »

To ze odchazi cidlo na pedalu brzd je uplne normalni, nech ho vymenit (nebo ho vymen sam pokud vis jak se nastavuje a neznici se).

Spojka chroupat nema, ale muze to delat tenkej kovovej valecek co je hned pod pedalem. Me taky obcas zlobi, namazal jsem ho (jen tu krajni cast) a je to trochu lepsi.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Jarděj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.12.2007 14:53
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim pomoc! cidlo brzd, spatne rozjezdy a spojka

Příspěvek od Jarděj »

ok dik moc za odpoved...jak se nastavuje nevim, tak to asi necham nekde udelat... A teda je to opravdu pricina tech spatnejch rozjezdu? valecek zkusim promaznout, diky moc

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: prosim pomoc! cidlo brzd, spatne rozjezdy a spojka

Příspěvek od Tomm »

Jarděj píše:ok dik moc za odpoved...jak se nastavuje nevim, tak to asi necham nekde udelat... A teda je to opravdu pricina tech spatnejch rozjezdu? valecek zkusim promaznout, diky moc
Nevim, mozne to je - ridici jednotka bere z cidla udaje hlavne kvuli tempomatu, ale i auta bez tempomatu maji zapojeni tohoto okruhu (spinac je 2okruhovy) do r.j...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Jarděj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.12.2007 14:53
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim pomoc! cidlo brzd, spatne rozjezdy a spojka

Příspěvek od Jarděj »

super, tak to bude ono...dekuju moc...

Jarděj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.12.2007 14:53
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim pomoc! cidlo brzd, spatne rozjezdy a spojka

Příspěvek od Jarděj »

jo a jeste technickej...jakym zpusobem se to nastavuje? je to tezky vysvetlit nebo udelat sam? Myslel sem, ze se jenom ten starej odpoji a novej pripoji a pridela a je to:)

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim pomoc! cidlo brzd, spatne rozjezdy a spojka

Příspěvek od Pitrx »

jen tak pro info, to cukání může dělat to že R.J. si myslí že je sešlápnutej brzdovej pedál a když je sešlápnutej tak ti nepustí R.J. otáčky přes 1500 proto to možná cukne :wink:
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim pomoc! cidlo brzd, spatne rozjezdy a spojka

Příspěvek od baciluss »

Neviem preco ma raz na dialnici napadlo pri konstatnej rychlosti lavou nohou(co teda moc neodporucam skusat....a ked tak opatrne aby ste si nerozbili drzku :!: ) slapnut na brzdovy pedal. Akonahle sa rozvietilo 3. brzdove svetlo tak RJ odpojila a auto zacalo spomalovat aj ked som pupmpoval plynom. Akonahle som pustil brzdu hned sa to chytilo.
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“