Občasný prudký úbytek oleje TDI 66kW

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
erektus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Rožnov pR
Kontaktovat uživatele:

Občasný prudký úbytek oleje TDI 66kW

Příspěvek od erektus »

Občas (jednou za 2-3k km) mi zmizne během 200km cesty litr někdy i víc oleje. V pondělí jsem koukal a olej byl na max a dnes mi při parkování po cestě začal dokonce svítit na palubce servise OIL :-( Pod autem, na deklech a tak nikde nebyla známka oleje.
Nevíte někdo co by to mohlo způsobit a jestli ten nápis zmizí sám nebo se to musí resetnout (po dolití oleje svítí furt :-( )

Díky

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný prudký úbytek oleje TDI 66kW

Příspěvek od Oník »

erektus píše:Občas (jednou za 2-3k km) mi zmizne během 200km cesty litr někdy i víc oleje. V pondělí jsem koukal a olej byl na max a dnes mi při parkování po cestě začal dokonce svítit na palubce servise OIL :-( Pod autem, na deklech a tak nikde nebyla známka oleje.
Nevíte někdo co by to mohlo způsobit a jestli ten nápis zmizí sám nebo se to musí resetnout (po dolití oleje svítí furt :-( )

Díky
na palubce ti svítí servis OIL to stim nemá nic společnýho to ti to hlásí výměnu

Uživatelský avatar
erektus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Rožnov pR
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný prudký úbytek oleje TDI 66kW

Příspěvek od erektus »

no ten olej každopádně chyběl
jak se toho nápisu zbavím? olej je starý 8k km a už jsem tam 2l vpodstatě dolil?

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Občasný prudký úbytek oleje TDI 66kW

Příspěvek od DworiBak »

a co turbo nepapá olej koukni na hadici od IC jen bacha aby na tebe navylítly ty 2l oleje :)

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Re: Občasný prudký úbytek oleje TDI 66kW

Příspěvek od crossic »

DworiBak píše:a co turbo nepapá olej koukni na hadici od IC jen bacha aby na tebe navylítly ty 2l oleje :)
Přesně to sem chtěl napsat :)
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný prudký úbytek oleje TDI 66kW

Příspěvek od Oník »

erektus píše:no ten olej každopádně chyběl
jak se toho nápisu zbavím? olej je starý 8k km a už jsem tam 2l vpodstatě dolil?
to smazání se koukni tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=0

Uživatelský avatar
erektus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Rožnov pR
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný prudký úbytek oleje TDI 66kW

Příspěvek od erektus »

DworiBak píše:a co turbo nepapá olej koukni na hadici od IC jen bacha aby na tebe navylítly ty 2l oleje :)
tohle se stane občas, ale je možné, že to žere turbo. Hadice od IC? která to je?

Je možné, že turbo dobře funguje a přitom to žere tolik oleje? Motor mi do nouzáku nepadá, turbo bych řekl normálně sviští

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Občasný prudký úbytek oleje TDI 66kW

Příspěvek od DworiBak »

erektus píše:
DworiBak píše:a co turbo nepapá olej koukni na hadici od IC jen bacha aby na tebe navylítly ty 2l oleje :)
tohle se stane občas, ale je možné, že to žere turbo. Hadice od IC? která to je?

Je možné, že turbo dobře funguje a přitom to žere tolik oleje? Motor mi do nouzáku nepadá, turbo bych řekl normálně sviští
Turbo může normálně běhat ale můžou být vůle na ložisku tím se ti ten olej dostává do sání tu hadici uvidíš když sundáš pravý přední kolo :wink:

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Občasný prudký úbytek oleje TDI 66kW

Příspěvek od TDIfun »

Koukej trochu pro startu nebo akceleraci do zrcatka, jestli uvidis sedy nebo namodraly kour, tak to zere olej.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“