vymena oleja az po 20tis?problem?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od JayZee »

Servisku to ma,ale netusil som,ze tu nabeham 20tis km...ked som sem isiel,mal som 145tis.Ale je to moja chyba,mal som to spravit pred odchodom.No az teraz som sa okolo toho zacal pozerat,co sa kedy meni a tak a zistil som to.Olej vymenim urcite hned teraz,ceny tu maju rovnake ako u nas.A tie rozvody urobim tiez,ale povedzte mi realne ci staci ked vymenim docasne ten remen,a ked pridem domov vymenim hned zbytok.Remen predstavuje riziko,nie?remen tu kupim za normalny peniaz a obeham s kamoskou servisy a nejak ukecam vymenu.....alebo to musim spravit vsetko?Lebo doma som chcel spravit uz toho viac co sa tyka rozvodov...napinaky a pod.
JaY

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od Tomm »

JayZee píše:Servisku to ma,ale netusil som,ze tu nabeham 20tis km...ked som sem isiel,mal som 145tis.Ale je to moja chyba,mal som to spravit pred odchodom.No az teraz som sa okolo toho zacal pozerat,co sa kedy meni a tak a zistil som to.Olej vymenim urcite hned teraz,ceny tu maju rovnake ako u nas.A tie rozvody urobim tiez,ale povedzte mi realne ci staci ked vymenim docasne ten remen,a ked pridem domov vymenim hned zbytok.Remen predstavuje riziko,nie?remen tu kupim za normalny peniaz a obeham s kamoskou servisy a nejak ukecam vymenu.....alebo to musim spravit vsetko?Lebo doma som chcel spravit uz toho viac co sa tyka rozvodov...napinaky a pod.
Podivej, nikdo ti to presne nerekne. Rozvody muzou klidne vydrzet 150tis km nebo vic, ale proste pres 90tis km je to riziko, cim dal ses od teto hodnoty tak tim spis se neco po... Pokud najedes treba 3, 5, 8tis km (a za predpokladu ze je tam kvalitni sada rozvodu) tak bych to risknul, ale vic radsi ne. Co se tyka remenu tak jsem ti uz psal, ze nejde o samotny remen, rupne kladka, remen preskoci nekolik zubu a motor se muze potkat uplne stejne jako kdyby prasknul remen. Muj nazor je bud to nechat tak jak to je ted (remen a kladky jsou "zajety" a pasujou na sebe) nebo komplet vymena vc. vodni pumpy. Nech ten rozvodak poradne zkontrolovat jestli neni roztrepeny, popraskany nebo jinak poskozeny.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od JayZee »

Ahoj,vdaka za nazory a rady....vies ako,clovek co doteraz opravoval len svoju S105 o tomto vela nevie.Do nej som lial olej za 300 :lol: ,sem idem v stredu kupit za 600-650sek Castrol EDGE Turbo Diesel 5W/40....moze byt?teraz tam je jeho predchodca tych istych parametrov.....
Tie rozvody boli robene v Auto Jarov Praha v roku 2002,takze predpokladam,ze su tam origo VW.
A este mozno jedna vec,to auto jazdi len na dialkove trasy,ziadne pocuravanie po meste.
V stredu po skuske menim olej a filter tu na parkovisku,snad je to rovnake ako na Skodovke :-)
A este sa zastavim v servise,nech sa pozru na remen.Ja som ho dnes pozeral,ziadne poskodenie nema,niekde som tu cital,ze byva aj z poloviny dotrhany....
Inac komplet vymena rozvodov cez typka na svedskom passat klube cca 5500sek...14tis.KC
zatial vdaka a sorry,ze mi to tu vysvetlujes jak pre blbca :-( len sa zatial zabieham vo svete VW :-)
JaY

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od Tomm »

JayZee píše:Ahoj,vdaka za nazory a rady....vies ako,clovek co doteraz opravoval len svoju S105 o tomto vela nevie.Do nej som lial olej za 300 :lol: ,sem idem v stredu kupit za 600-650sek Castrol EDGE Turbo Diesel 5W/40....moze byt?teraz tam je jeho predchodca tych istych parametrov.....
Tie rozvody boli robene v Auto Jarov Praha v roku 2002,takze predpokladam,ze su tam origo VW.
A este mozno jedna vec,to auto jazdi len na dialkove trasy,ziadne pocuravanie po meste.
V stredu po skuske menim olej a filter tu na parkovisku,snad je to rovnake ako na Skodovke :-)
A este sa zastavim v servise,nech sa pozru na remen.Ja som ho dnes pozeral,ziadne poskodenie nema,niekde som tu cital,ze byva aj z poloviny dotrhany....
Inac komplet vymena rozvodov cez typka na svedskom passat klube cca 5500sek...14tis.KC
zatial vdaka a sorry,ze mi to tu vysvetlujes jak pre blbca :-( len sa zatial zabieham vo svete VW :-)
V poho,
jinak oleje Castrol jsou pry nic moc, ale nevim, jak jsem slysel tak predavam dal. Krom 5W40 je dulezity aby splnoval normu 505.01 nebo jinou ji odpovidajici (motory PD jsou na toto hodne citlive!). Rozvody uz maji 6 let, to je hodne, myslim ze je tam krom 90tis km i omezeni na stari, ale kolik to je ti z hlavy nepovim.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od JayZee »

Myslim,ze 4 roky.No uvidim este,buducy tyzden to zacnem riesit....skusim prejst nejake servisy a ci ich kamoska spracuje,alebo nie....ked sa nikto nechyti,tak to budem musiet risknut,ak by sa chytil niekto,tak to zrobim.
JaY

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od molczik »

Pokud chceš šetřit, tak se na Castrol vyprdni. Je to zbytečně předraženej olej a navíc jak píše Tomm, naprosto průměrnej. Být tebou, začnu tam od teď lít třeba "Texaco Havoline 505.01". Budeš na polovičních nákladech a olej je to velmi kvalitní!
Přílohy
olej.jpg
olej.jpg (10.26 KiB) Zobrazeno 1050 x
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od JayZee »

molczik píše:Pokud chceš šetřit, tak se na Castrol vyprdni. Je to zbytečně předraženej olej a navíc jak píše Tomm, naprosto průměrnej. Být tebou, začnu tam od teď lít třeba "Texaco Havoline 505.01". Budeš na polovičních nákladech a olej je to velmi kvalitní!

Ahoj,vdaka za info...uz som si ten Castroool trosku preveril,ked ma Tomm upozornil.....na oleje.cz je o nom celkom dost popisane....Vybral som tychto kandidatov :
Q8 Formula Excel 5W40
Repsol Elite TDI 5W40
Motul Specific 5W40

Vsetky maju 505.01

A este tam zaradim ten tvoj co doporucujes a uvidim,ktory sa mi tu podari zohnat.
JaY

Uživatelský avatar
SHODAN
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: f Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od SHODAN »

Nemyslim si ze castrol je prumernej olej, ale vec nazoru :)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od molczik »

SHODAN píše:Nemyslim si ze castrol je prumernej olej, ale vec nazoru :)
Za ty prachy co stojí se tomu ani nechce věřit, co? Navíc ty krásný obaly, do kterých ho lejou... No marketing mají u Castrolu fakt vymakanej.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od Pitrx »

co jsem slyšel tak to dělá stejně jedna a ta samá refinérie akorát to lejou do jinejch obalů ...
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od JayZee »

Takze som prave absolvoval vymenu oleja,filtra a opticku kontrolu rozvodov...
Vzal som sebou peknu kamosku v kratasoch a hned prvy servis bol specializovany na VW.
Takze celkom dobra nahoda.Vo vnutry sme nasli chalana,vysvetlili o co ide....a ze co to bude stat....takze olej+filter(origo)+ praca chcel 1100sek....ale vcelku bez problemov sme to ukecali na 700sek...z coho olej a filter boli za 650sek.
No ale k veci,ukazal som mu aky olej tam chcem,vysvetlil,ze to je PD a ze potrebujem taky a taky...on ze v pohode.Ze oni davaju VALVOLINE.A filter len origo.
Takze tam mam VALVOLINE Synpower 5w30.A vravel,ze to nema 505.01,ale nejaku novsiu a ze to je ovela lepsi olej,ako som mal ja na zozname.Na nete som ale nasiel iba longlife....takze neviem co to je zac,mate ho niekto?Podrobnejsi popis mi nedal....predtym tam bol 5w40...ale vravel,ze to je v pohode.
Povedal som mu aj o rozvodoch,pozrel remen,vravel,ze je dost suchy a trosku popraskany,ale ze cestu domov by mal vydrzat.Tak dufajme.
Len tak pre zaujimavost....kym vytekal stary olej,zkontroloval mi vsetky brzdy(zadne vraj mam hned ked pridem vymenit),dofukal pneu,podotkol,ze su uz dost ojete,zkontroloval podvozok,pokecal ako sa nam tu paci,co studujeme,odkial sme a tak.....ja len,ze uz sa mi to stalo druhy krat(predtym pri vymene defektu),co bol mechanik maximalne ochotny a bez toho aby som mu nieco povedal,zkontroloval kopu inych veci.....doma som sa s takym pristupom este nestretol....to len na spestrenie :-)
JaY

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od molczik »

JayZee píše:Takze som prave absolvoval vymenu oleja,filtra a opticku kontrolu rozvodov...
Vzal som sebou peknu kamosku v kratasoch a hned prvy servis bol specializovany na VW.
Takze celkom dobra nahoda.Vo vnutry sme nasli chalana,vysvetlili o co ide....a ze co to bude stat....takze olej+filter(origo)+ praca chcel 1100sek....ale vcelku bez problemov sme to ukecali na 700sek...z coho olej a filter boli za 650sek.
No ale k veci,ukazal som mu aky olej tam chcem,vysvetlil,ze to je PD a ze potrebujem taky a taky...on ze v pohode.Ze oni davaju VALVOLINE.A filter len origo.
Takze tam mam VALVOLINE Synpower 5w30.A vravel,ze to nema 505.01,ale nejaku novsiu a ze to je ovela lepsi olej,ako som mal ja na zozname.Na nete som ale nasiel iba longlife....takze neviem co to je zac,mate ho niekto?Podrobnejsi popis mi nedal....predtym tam bol 5w40...ale vravel,ze to je v pohode.
Povedal som mu aj o rozvodoch,pozrel remen,vravel,ze je dost suchy a trosku popraskany,ale ze cestu domov by mal vydrzat.Tak dufajme.
Len tak pre zaujimavost....kym vytekal stary olej,zkontroloval mi vsetky brzdy(zadne vraj mam hned ked pridem vymenit),dofukal pneu,podotkol,ze su uz dost ojete,zkontroloval podvozok,pokecal ako sa nam tu paci,co studujeme,odkial sme a tak.....ja len,ze uz sa mi to stalo druhy krat(predtym pri vymene defektu),co bol mechanik maximalne ochotny a bez toho aby som mu nieco povedal,zkontroloval kopu inych veci.....doma som sa s takym pristupom este nestretol....to len na spestrenie :-)
No mechanikovi, který mrkne na "trochu popraskaný" řemen a od boku střelí, že cestu ze Švédska do Česka ještě vydrží, skládám poklonu za jeho jasnovidecké schopnosti. :D Jinak Valvoline neni o nic lepší než oleje cos měl na seznamu, ale je jasný, že když týpek prodává Valvoline, že ti nebude doporučovat konkurenci. :wink:

Jinak ostatní filtry máš OK? Vodní pumpa neteče?
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
vagusland
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od vagusland »

kolin píše:Auto bez servisky nekupovat... když jo tak automaticky rozvody+olej vyměnit, já to perventivně vyměnil vše co šlo a časem sem zjistil, že to bylo o 50 000 stočený :cry:
50tis. je jeste dobry :wink: ,ale lidi me s tim stacenim neskutecne serou :evil:

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od JayZee »

molczik píše:
JayZee píše:Takze som prave absolvoval vymenu oleja,filtra a opticku kontrolu rozvodov...
Vzal som sebou peknu kamosku v kratasoch a hned prvy servis bol specializovany na VW.
Takze celkom dobra nahoda.Vo vnutry sme nasli chalana,vysvetlili o co ide....a ze co to bude stat....takze olej+filter(origo)+ praca chcel 1100sek....ale vcelku bez problemov sme to ukecali na 700sek...z coho olej a filter boli za 650sek.
No ale k veci,ukazal som mu aky olej tam chcem,vysvetlil,ze to je PD a ze potrebujem taky a taky...on ze v pohode.Ze oni davaju VALVOLINE.A filter len origo.
Takze tam mam VALVOLINE Synpower 5w30.A vravel,ze to nema 505.01,ale nejaku novsiu a ze to je ovela lepsi olej,ako som mal ja na zozname.Na nete som ale nasiel iba longlife....takze neviem co to je zac,mate ho niekto?Podrobnejsi popis mi nedal....predtym tam bol 5w40...ale vravel,ze to je v pohode.
Povedal som mu aj o rozvodoch,pozrel remen,vravel,ze je dost suchy a trosku popraskany,ale ze cestu domov by mal vydrzat.Tak dufajme.
Len tak pre zaujimavost....kym vytekal stary olej,zkontroloval mi vsetky brzdy(zadne vraj mam hned ked pridem vymenit),dofukal pneu,podotkol,ze su uz dost ojete,zkontroloval podvozok,pokecal ako sa nam tu paci,co studujeme,odkial sme a tak.....ja len,ze uz sa mi to stalo druhy krat(predtym pri vymene defektu),co bol mechanik maximalne ochotny a bez toho aby som mu nieco povedal,zkontroloval kopu inych veci.....doma som sa s takym pristupom este nestretol....to len na spestrenie :-)
No mechanikovi, který mrkne na "trochu popraskaný" řemen a od boku střelí, že cestu ze Švédska do Česka ještě vydrží, skládám poklonu za jeho jasnovidecké schopnosti. :D Jinak Valvoline neni o nic lepší než oleje cos měl na seznamu, ale je jasný, že když týpek prodává Valvoline, že ti nebude doporučovat konkurenci. :wink:

Jinak ostatní filtry máš OK? Vodní pumpa neteče?

No takto,on mi vyslovene nepovedal,ze to je v pohode a ze mam ist domov akoby sa nic nedialo.Ked som mu to hovoril,tak mi povedal,ze nemoze z pohladu na remen povedat,ci je to ok,alebo nie....tak sommu povedal,ze len nech sa pozrie,ci nie je nejak poskodeny a ze so si mysli....takze asi tak.
A olej mi dal taky,aky dava ten servis...len mi povedal,ze je lepsi...lebo to je 5w30,nie 5w40 a ze nema 505.01,ale nejaku novsiu....
Ale neviem sa dopatrat na nete ktory olej to je....a pochybujem,ze to je longlife....tak ak niekto viete.....
Ostatni filtry som necekoval, mam cele leto na robenie auta....len sa potrebujem dostat domov :-)
JaY

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vymena oleja az po 20tis?problem?

Příspěvek od molczik »

JayZee píše:
molczik píše: No mechanikovi, který mrkne na "trochu popraskaný" řemen a od boku střelí, že cestu ze Švédska do Česka ještě vydrží, skládám poklonu za jeho jasnovidecké schopnosti. :D Jinak Valvoline neni o nic lepší než oleje cos měl na seznamu, ale je jasný, že když týpek prodává Valvoline, že ti nebude doporučovat konkurenci. :wink:

Jinak ostatní filtry máš OK? Vodní pumpa neteče?

No takto,on mi vyslovene nepovedal,ze to je v pohode a ze mam ist domov akoby sa nic nedialo.Ked som mu to hovoril,tak mi povedal,ze nemoze z pohladu na remen povedat,ci je to ok,alebo nie....tak sommu povedal,ze len nech sa pozrie,ci nie je nejak poskodeny a ze so si mysli....takze asi tak.
A olej mi dal taky,aky dava ten servis...len mi povedal,ze je lepsi...lebo to je 5w30,nie 5w40 a ze nema 505.01,ale nejaku novsiu....
Ale neviem sa dopatrat na nete ktory olej to je....a pochybujem,ze to je longlife....tak ak niekto viete.....
Ostatni filtry som necekoval, mam cele leto na robenie auta....len sa potrebujem dostat domov :-)
Koukam na to a ten olej co ti tam nalil je samozřejme LongLife. :roll: Takže tě pěkně oškubal, protože klasiku 5W-40 bys samozřejmě pořídil levněji. Pokud se bavíme o Valvoline, tak do tvého auta patří Valvoline Durablend Diesel 5W-40, který je cca o 40% levnější.

Mrkni se na www.e-valvoline.cz tam uvidíš vše.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“