Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kolin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 403
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

Příspěvek od kolin »

Ahoj chlapy, chtěl jsem se zeptat dneska mi jeden koumák u nás dělal diagnostiku (živý se tím)
a byly nalezeny dvě závady:
-regulace plnícího tlaku - mez regulace nedosažena
Je to závada na váze vzduchu a chtěl bych vědět co bylo s tou váhou a jak to opravil aniž by váhu měnil za jinou a výkon se zlepšil??

-čidlo chladící kapaliny: přerušení / zkrat na plus (G62) - tuhle závadu odstrnil pouze vyčištěním kontaktů na čidle?

Díky za vysvětlení*

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

Příspěvek od Tomm »

kolin píše:Ahoj chlapy, chtěl jsem se zeptat dneska mi jeden koumák u nás dělal diagnostiku (živý se tím)
a byly nalezeny dvě závady:
-regulace plnícího tlaku - mez regulace nedosažena
Je to závada na váze vzduchu a chtěl bych vědět co bylo s tou váhou a jak to opravil aniž by váhu měnil za jinou a výkon se zlepšil??

-čidlo chladící kapaliny: přerušení / zkrat na plus (G62) - tuhle závadu odstrnil pouze vyčištěním kontaktů na čidle?

Díky za vysvětlení*
Tu vahu (nez s ni zacnes cokoliv delat) prvne poradne zmer ZA JIZDY, tj. 3 nebo 4 prev.stupen, 1500ot. a plnej plyn do 4000ot. jinak to nema smysl. Pokud bude davat malo, tak je moznost ji zkusit vycistit, ne mechanicky ale chemicky, nepamatuju si do ceho se to namaci... :-(

Pripadne koupit novou, doporucuju Pierburg, vydrzi vic nez Bosch a dava i lepsi hodnoty.

EDIT: Aha, po prvnim precteni jsem to spatne pochopil. Zrejme ji vycistil jak jsem psal vyse, pripadne spatny konektor apod.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
kolin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 403
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

Příspěvek od kolin »

Aha, tak to on ji asi vyčistil..(on pořád, že mi nemůže říct co s tím bude dělat, že se tím živý a kdyby to řekl každýmu..)To stejně bude asi jen na chvíli a pak budu muset koupit novou :roll:
Předtím vyčištěním se mi stávalo po delší jízdě , že najednou klesl výkon jak kdyby nebralo turbo..
Zastavil jsem vypnul motor, pak nastartoval a zase to bralo pěkně od spoda..
Ještě to pravidelně zlobilo při 3000-3100ot., řekl bych taková díra ve výkonu, kdy to zase netáhlo a od 3100 to zase začalo ale už mín.. Po vyčištění váhy to teď bere plynule bez přerušení :D

Díky za osvětu 8)

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

Příspěvek od TDIfun »

kolin píše:Aha, tak to on ji asi vyčistil..(on pořád, že mi nemůže říct co s tím bude dělat, že se tím živý a kdyby to řekl každýmu..)To stejně bude asi jen na chvíli a pak budu muset koupit novou :roll:
Předtím vyčištěním se mi stávalo po delší jízdě , že najednou klesl výkon jak kdyby nebralo turbo..
Zastavil jsem vypnul motor, pak nastartoval a zase to bralo pěkně od spoda..
Ještě to pravidelně zlobilo při 3000-3100ot., řekl bych taková díra ve výkonu, kdy to zase netáhlo a od 3100 to zase začalo ale už mín.. Po vyčištění váhy to teď bere plynule bez přerušení :D

Díky za osvětu 8)
Pomuze vystrikat odmastovacem na brzdy...

Uživatelský avatar
kolin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 403
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

Příspěvek od kolin »

Tak už to vypadá, že mi váha dosloužila..
Chci se zeptat nevíte jak se cenově pohybujou nové váhy? Popř. jaká značka?
Viděl jsem nějaký okolo 1000kč ale to asi budou pěkná šméčka co?
Díky :)
















,

Uživatelský avatar
POWER
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

Příspěvek od POWER »

kolin píše:Tak už to vypadá, že mi váha dosloužila..
Chci se zeptat nevíte jak se cenově pohybujou nové váhy? Popř. jaká značka?
Viděl jsem nějaký okolo 1000kč ale to asi budou pěkná šméčka co?
Díky :) ,
Jak to tak čtu, tak mi to moc nedává smysl!!! Regulace přece není otázka váhy!!!!!!
I ty příznaky - padání do nouzáku kolem 3000ot - ukazujou na regulaci turba.....ale možná se pletu, chce to udělat diagnostiku za jízdy. Co, FUNe?

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

Příspěvek od Fantik »

Jj chtělo by to vidět log z jízdy co se tam děje, špatná váha určitě nezpůsobí chybovou hlášku - regulace plnícího tlaku - mez regulace nedosažena
Chodí ti táhlo na plechovce?

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

Příspěvek od TDIfun »

POWER píše:
kolin píše:Tak už to vypadá, že mi váha dosloužila..
Chci se zeptat nevíte jak se cenově pohybujou nové váhy? Popř. jaká značka?
Viděl jsem nějaký okolo 1000kč ale to asi budou pěkná šméčka co?
Díky :) ,
Jak to tak čtu, tak mi to moc nedává smysl!!! Regulace přece není otázka váhy!!!!!!
I ty příznaky - padání do nouzáku kolem 3000ot - ukazujou na regulaci turba.....ale možná se pletu, chce to udělat diagnostiku za jízdy. Co, FUNe?
Pise mu to mez nedosazena.Toznamena ze turbo neni schopne dofoukat pozadavek...Peroblem bud dira v systemu.Vetsinou pozna ze je za nim cerno.Potom regulace(ventil,hadicky atd..) nedokaze privrit dostatecne lopatky pro vytvoreni nabehoveho uhlu a rychle plneni turba...

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

Příspěvek od Fantik »

Hodně často tohle dělá nefunkční plechovka na turbu.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Váha vzduchu 1.9 Tdi 66kw, alh

Příspěvek od 11mAjA11 »

Zdar VWlidi
mam Golf IV TDI ALH motor - turbo proměnlive lopatky a delalo mi to taky a cely problem byl v turbu nebot se lopatky zasekly(zakarbonovany system - malo mu predchozi majitel nakladal...) a nefungovala regulace toho plniciho tlaku,takže šlo ven -rozebrat,včistit,složit a frčí jako nové... :lol:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“