service in 3000 km

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

service in 3000 km

Příspěvek od ffrufru »

Zdravím, rozsvítil se mi nápis "service in 3000 km." Je to po 12000 km od výměny oleje. Mám dotaz zda je to pouze připomínka servisního intervalu, nebo to píše o výměně oleje? Jezdím na longlife.
Díky

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: service in 3000 km

Příspěvek od Pitrx »

měla by to být jen připomínka na výměnu ... ale do těch 3 tis. bys to měl vyměnit
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: service in 3000 km

Příspěvek od molczik »

To tě upozorňuje, že máš ještě 3000 km a pak bude auto chtít na servis.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: service in 3000 km

Příspěvek od ffrufru »

molczik píše:To tě upozorňuje, že máš ještě 3000 km a pak bude auto chtít na servis.
To je mi jasný,ale to je opravdu připomínka na olej?? To by tam ten longlife vydrtžel hodně málo :( :(

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: service in 3000 km

Příspěvek od Filip »

ffrufru píše:
molczik píše:To tě upozorňuje, že máš ještě 3000 km a pak bude auto chtít na servis.
To je mi jasný,ale to je opravdu připomínka na olej?? To by tam ten longlife vydrtžel hodně málo :( :(
longlife by měl být na 30 tis a ne na 15,ale chyba byla,že,ten kdo ti ho tam dával,udělal jen to,že smazal tu hlášku servis nyní a ve vagu to nepředělal na longlife tj na 30 tis,takže můžeš počkat,až tam bude servis nyní a pak to resetneš a za dalších 15 ti to napíše zase...jinak druhá otázka je,jestli je ten longlife fakt dobrý tam enchat celých 30 tis,no... :wink:

majoGIV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.03.2008 15:47
Bydliště: SLOVENSKO Spisska Nova Ves

Re: service in 3000 km

Příspěvek od majoGIV »

neverim tym longlife olejom 30000km je vela tych 15000km na klasicky interval mi pride lepsie

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: service in 3000 km

Příspěvek od Filip »

majoGIV píše:neverim tym longlife olejom 30000km je vela tych 15000km na klasicky interval mi pride lepsie
jako spousta lidí právě... :wink:

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: service in 3000 km

Příspěvek od Pitrx »

longlife ale nemá nastavený pevný interval ale proměný ... musíš tam mít čidlo na kvalitu oleje a auto si pak o to řekne samo ale musí být nestaven ten proměný a ne pevný interval ...
tzn. že se ti ozve počítač třeba po 15 tis. anebo taky po 35 tis. záleží jak s autem jezdíš a za jakých podmínek ...
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: service in 3000 km

Příspěvek od molczik »

No hlavně pokud auto nemělo Longlife origo už z výroby, tak je blbost ho tam pak dodatečně dávat. Ffrufru má očividně nastavenej pevnej interval, tak nevim jak to tam bylo. Pokud tam do té doby lil longlife, tak pochybuju, že mu to někdo omylem nastavil na pevnej.

Já bych ten longlife z toho vyhodil a nalil tam klasiku 5w-40 a jel pevný intervaly po 15 tisících. Autu to prospěje nejvíc.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: service in 3000 km

Příspěvek od Pitrx »

přesně moje slova :wink:
stačí výměna po 15tis. ten long live bych tam možná nechal kdyby jsi najel za půl roku 30 tis. ale jestli stěží najedeš za rok 30tis. tak bych se na long vybodnul ...
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: service in 3000 km

Příspěvek od ffrufru »

molczik píše:No hlavně pokud auto nemělo Longlife origo už z výroby, tak je blbost ho tam pak dodatečně dávat. Ffrufru má očividně nastavenej pevnej interval, tak nevim jak to tam bylo. Pokud tam do té doby lil longlife, tak pochybuju, že mu to někdo omylem nastavil na pevnej.

Já bych ten longlife z toho vyhodil a nalil tam klasiku 5w-40 a jel pevný intervaly po 15 tisících. Autu to prospěje nejvíc.

No Longlife servis tam byl podle servisní knížky, tak mi ho tam v servisu dali, ale nevím jestli němci už při poslední výměně nepřepli na pevný interval a nevím co mi tam nastavili u nás. každopádně 507.00 olej tam ted mám 12000 km.vservisu říkali,že zkusíme jak dlouho LL vydrží a pak případně přejdem na pevný interval, což ted udělám. Máte tip na olej s dobrým poměrěm kvalita/cena??
díky

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: service in 3000 km

Příspěvek od molczik »

ffrufru píše:
molczik píše:No hlavně pokud auto nemělo Longlife origo už z výroby, tak je blbost ho tam pak dodatečně dávat. Ffrufru má očividně nastavenej pevnej interval, tak nevim jak to tam bylo. Pokud tam do té doby lil longlife, tak pochybuju, že mu to někdo omylem nastavil na pevnej.

Já bych ten longlife z toho vyhodil a nalil tam klasiku 5w-40 a jel pevný intervaly po 15 tisících. Autu to prospěje nejvíc.

No Longlife servis tam byl podle servisní knížky, tak mi ho tam v servisu dali, ale nevím jestli němci už při poslední výměně nepřepli na pevný interval a nevím co mi tam nastavili u nás. každopádně 507.00 olej tam ted mám 12000 km.vservisu říkali,že zkusíme jak dlouho LL vydrží a pak případně přejdem na pevný interval, což ted udělám. Máte tip na olej s dobrým poměrěm kvalita/cena??
díky
Jakmile si nejsi jist, zda tam longlife pořád je nebo už ne, tak hned přejít na pevnej interval a nalít jakýkoli olej dané specifikace, v tvém případě 505.01 nebo pak novější, např. 507.00 ale ty jsou podle mě zbytečně drahý. Výborně vycházejí poměrem kvalita / cena třeba oleje Texaco. Ale o značce to tolik není, oleje máš dneska víceméně na jedno brdo. Důležitá je vizkozita a pak hlavně VW specifikace!

Každopádně pokud má už auto něco najeto, tak bych ho longlifem už více netrápil (to myslim doslova) a nalil bych tam něco se specifikací 505.01 a přešel na pevný inetrval. Ušetříš koruny a motoru to prospěje.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Re: service in 3000 km

Příspěvek od zachy »

no kazdopadne je ta hlaska dost trapna kdyz sviti pokazdy kdyz nazhavís vid :mrgreen:
tak to koukej udelat co nejdriv at zmizi
Right foot fanatic

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: service in 3000 km

Příspěvek od ffrufru »

zachy píše:no kazdopadne je ta hlaska dost trapna kdyz sviti pokazdy kdyz nazhavís vid :mrgreen:
tak to koukej udelat co nejdriv at zmizi

No byl jsem v servisu kde zjistili že mám nastavený interval od15000 do 15000 km :D Tak mi to udělal od 3000 do 50000 že si to longlife pohlídá.no já si to taky pohlídám a pak přejdu na pevný :D
Zajímalo jestli to vyhodnocuje olej hned nebo až po těch 3000 co je nastaveno??

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“