Prosim pomoc chladici soustava

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerzy05
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Prosim pomoc chladici soustava

Příspěvek od Jerzy05 »

Ahoj, mohl byste mi prosim nejak poradit, jak by se dala odvzdusnit chladici soustava? Minuly tyden sem to nejak uvaril a vytekla mi z toho voda a ted mi to prestalo topit, funguje pouze klima, tak mne napadlo, jestli to neni nejak zavzdusneny. Nebo jestli nevite, co jineho s tim, tak bych byl vdecny. Jedna se o golfa 1.9TDi PD 85kw r.v. 02.

Uživatelský avatar
lupino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bobrová

Re: Prosim pomoc chladici soustava

Příspěvek od lupino »

Zdařec tyhle auta se odvzdušňují sami, naliješ tam vodu jdeš to projet, ještě dvakrát doliješ a je to v poho!!!nekolísá ti teplota??máš digi nebo obyč klimu??

majoGIV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.03.2008 15:47
Bydliště: SLOVENSKO Spisska Nova Ves

Re: Prosim pomoc chladici soustava

Příspěvek od majoGIV »

ale pred tym ako to pojdes previest tak si nastav na maximalny vykon kurenie aby sa ti otvoril ventil na teplu vodu a po prejdeni cca 10-15km mozes vypnut motor a skontrolovat ci ti stvrdla hadica co ide do chladica musi byt tvrda a po povoleni vicka chladiacej kvapaliny musi zmeknut.


Ak ta hadica nebude tvrda je dost mozne ze sa ti odhrialy lopatky na vodnej pumpe alebo je vadny termostat . A mal si to napichnute na VAGu ???

Uživatelský avatar
Jerzy05
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosim pomoc chladici soustava

Příspěvek od Jerzy05 »

No mam digi klimu, takze zkusit dat topeni na plno a jet to projet, tak ja to zkusim..... no na vagu jsem to mel, ale tam my to napsalo jenom nejakou chybu s cidlem teploty, ale to bylo tim, ze mi vypadl kabel k cidlu, tak jsem ho dal zpet a uz to ukazovalo ok..... no jde o to, ze jak jsem jel minuly tyden, tak se mi to prehralo, z niceho nic se proste vypnuli vetraky a uvaril jsem to....tak jsem to nechal vychladnout, dolil vodu a myslel jsem, ze je to ok. nicmene od te doby se auto nejak porad prehriva a vubec netopi, a jedina moznost jak ho uchladit je, ze zapnu klimu na plno, aby se zapli vepredu ty vetraky, jinak se nezapnou a zacne to varit, s tou klimou to jeste celkem jde, ale preci nemuzu jezdit porad jak v mrazaku:)....tak mne napadlo nejaky cidlo, ale ktery?..... diky....

Uživatelský avatar
Jerzy05
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosim pomoc chladici soustava

Příspěvek od Jerzy05 »

Tak jsem to byl dnes projet a delalo to porad to same, netopi to a hadice k chladici je uplne rozpalena a druha hadice, co vede od chladice zase uplne studena:(tak jsem zkusil vyndat termostat a uplne to samy, tedka vecer, kdyz uz je cca 15stupnu, tak se s tim da jezdit uplne normalne, ale prez den, jak bylo teplo, tak jsem ujel par km a hned byla teplota nekde na 110stupnich:(...takze by to mohla byt ta pumpa? ja co mam schanet dal, vag neukazuje zadnou chybu:(

majoGIV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.03.2008 15:47
Bydliště: SLOVENSKO Spisska Nova Ves

Re: Prosim pomoc chladici soustava

Příspěvek od majoGIV »

kolko mas najazdenych km lebo ak je to vodna pumpa tak ti treba rozobrat rozvody a skusal si tie hadice ci su tvrde ci ti ta vodna pumpa robi tlak

Uživatelský avatar
Jerzy05
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosim pomoc chladici soustava

Příspěvek od Jerzy05 »

No mam najeto 110tis km, rozvody byli delane pred cca 5000, ale pumpa se nemenila... no hadice jsou prave mekke, ta co vede ze zhora do chladica je uplne horka a ta co vede dole z neho, tak je vzdy uplne studeny, i kdyz auto vari..... jak mam vyzkouset ten tak ty pumpy? Dik

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prosim pomoc chladici soustava

Příspěvek od Deivid »

To je divné...toto auto nejde dost dobře uvařit,jedině kdyby někde v trubkách byl bordel,nebo ta vodní pumpa.

Uživatelský avatar
Jerzy05
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosim pomoc chladici soustava

Příspěvek od Jerzy05 »

Tak vyreseno, bylo to tou pumpou. Vsem diky za pomoc :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“