kape olej z intercooleru

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

kape olej z intercooleru

Příspěvek od zdenda.88 »

prosakuje mi olej z intercooleru, sice mi to nějak nevadí, že pod autem je občas nějaká ta kapka oleje, ale zajímalo by mě jestli se s tím dá jezdit a nebo je to potřeba vyměnit.. kamarádovi taky teče intercooler a neřeší to.

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: kape olej z intercooleru

Příspěvek od Paja_GIV »

Hele nevim jak je to s intercoolerem, ale mě zase trošičku teče turbo (no spíš je jen od oleje, ale nic z něj nekape) A kámoš co má servis říkal, že každý turbo prostě teče zhruba 60tis. A pak se s tim dá jezdit do tý doby než odejde úplně. Takže podle mě když ti teče intercooler, tak to nevadí, pokud se ti teda nestrácí olej nějak rapidně. Jinak si myslim, že tu chvíly než ho vyměníš, vydrží a do tý doby se s tim dá v pohodě frčet.
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: kape olej z intercooleru

Příspěvek od indi666 »

Každé mastné místo znamená únik tlaku a to znamená,že se turbo musí víc točit,aby dofoukalo rozdíl.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
TDiBora
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Re: kape olej z intercooleru

Příspěvek od TDiBora »

indi666 píše:Každé mastné místo znamená únik tlaku a to znamená,že se turbo musí víc točit,aby dofoukalo rozdíl.
Tak. A zaroven pokut začne tlačit hodně oleje, tak se to jednoho krásného dne samovznítí a přetočí ti to motor. :D To pak paráda ty se lekneš vymáčkneš spojku a ten pak bude jak v F1.

Uživatelský avatar
Buky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Č.Budějovice

Re: kape olej z intercooleru

Příspěvek od Buky20 »

TDiBora píše:
indi666 píše:Každé mastné místo znamená únik tlaku a to znamená,že se turbo musí víc točit,aby dofoukalo rozdíl.
Tak. A zaroven pokut začne tlačit hodně oleje, tak se to jednoho krásného dne samovznítí a přetočí ti to motor. :D To pak paráda ty se lekneš vymáčkneš spojku a ten pak bude jak v F1.
můžu potvrdit odešlo turbo a intercooler byl plnej oleje...pak se to vznítilo a motor točil plnej aj s vypnutým klíčkem a muselo se to zdechnout přes spojku :wink: :D

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: kape olej z intercooleru

Příspěvek od Goauld »

Když sem si tohle přečetl hned sem šel do dílny a odendal hadici od intercooleru, naštěstí je tam jenom mastno a nic na mě nevyteklo. I když je pravda, že na spodku toho mezichladiče trochu kape olej, ale ne že by vyloženěn kapal, jenom je tam prostě kapka a je to kolem od oleje. Kudyma by to mohlo prosakovat a proč ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: kape olej z intercooleru

Příspěvek od Tomm »

Goauld píše:Když sem si tohle přečetl hned sem šel do dílny a odendal hadici od intercooleru, naštěstí je tam jenom mastno a nic na mě nevyteklo. I když je pravda, že na spodku toho mezichladiče trochu kape olej, ale ne že by vyloženěn kapal, jenom je tam prostě kapka a je to kolem od oleje. Kudyma by to mohlo prosakovat a proč ?
To je normalni, trochu oleje neres... tedy pouze pokud neubyva v motoru :idea:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: kape olej z intercooleru

Příspěvek od indi666 »

Trocha nevadí. Bere se to tam z odvětrání motoru.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“