Bora - koupě - žádost o radu

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Wintidy »

Chtěl bych si koupit Boru, ale potřeboval bych nějaké názory na co si dát pozor, jestli je s něčím problém. A jak velký je kufr v klasice a jaký v kombiku???
Díky.
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Tomm »

Wintidy píše:Chtěl bych si koupit Boru, ale potřeboval bych nějaké názory na co si dát pozor, jestli je s něčím problém. A jak velký je kufr v klasice a jaký v kombiku???
Díky.
Co se zkusit prvne tady porozhlednout? Jak koupit giv/boru je tady hoooodnekrat popsane. Dalsi dobre info najdes ve FAQ :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=0

A velikost kufru: :arrow: http://magazin.auto.cz/testy/vw-bora-1- ... -bora.html (445 litru)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Lukynno »

Wintidy píše:Chtěl bych si koupit Boru, ale potřeboval bych nějaké názory na co si dát pozor, jestli je s něčím problém. A jak velký je kufr v klasice a jaký v kombiku???
Díky.
Mam Boru v klasice 1.9TDI PD 6kvalt a sem hodne spokojen aš na ten kufr mrzí mě ze se neotvírá s oknem.Kufr je dost velký ale nic velkého tam nedeš

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Wintidy »

Díky všem, co se mi ozvali a případně ještě budou reagovat ne moji žádost.
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Mirinda »

Tazko se radi kdyz nikdo nevi na jaky ucely to auto potrebujes a co od nej ocekavas :wink:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od ffrufru »

Wintidy píše:Chtěl bych si koupit Boru, ale potřeboval bych nějaké názory na co si dát pozor, jestli je s něčím problém. A jak velký je kufr v klasice a jaký v kombiku???
Díky.

Jenom taková perlička :D nebo :( ? to se uvidí. V prosinci loni jsem kupoval v bazaru golfa IV variant r.v. 2003. najeto 154000 km. Jako protiúčet jsem dával Octavia I. 1,8 20v . zjímal mi za kolik jí prodají,tak jsem to sledoval a za 3 dny stála v bazaru o 60000km mladší.
včera jsem se dodtal konečně do Porsche Plzen a nechal si vyjet servisování mého vozu v Německu.Zaplat bůh bylo to ve vw servisech. ale před prodejem měl najeto 248000km. Takže 104000 km stočeno..... HAJZLI. :twisted:

Uživatelský avatar
vwbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzne

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od vwbora »

Bazary jsou smejdi nejvetsi.Strilet.

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Wintidy »

Mám ten dojem, že v Německu to tak nefunguje. Tam se musejí zachovat původní km a není problém to dohledat. A hlavně tam asi nikomu na km nezáleží, tak se nedělaj takový prasárny, jako u nás v bazarech.
Taky mám známého a jeho otec prodával Nissana, kt. měl servisku, ... Když jim to řekl v bazaru, tak mu řekli ať servisku zahodí, že oni ji nechcou a ten samý případ km stočili a prodali o 100 tis. dráž teměř jako novotu v záběhu.
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Wintidy »

Mirinda píše:Tazko se radi kdyz nikdo nevi na jaky ucely to auto potrebujes a co od nej ocekavas :wink:
Klasika - rodina, výlety, sem tam přeprava něčeho, ale hlavně mi šlo o spolehlivost, problémy s motorem, jestli to má nějaký mouchy co se týče karosérie a motoru, ...???
Očekávám od něho stejnou spolehlivost jako od Venta, jen ta klíma aby byla, v těch parnech je to bez klímy už trochu :(
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Lukynno »

Wintidy píše:
Mirinda píše:Tazko se radi kdyz nikdo nevi na jaky ucely to auto potrebujes a co od nej ocekavas :wink:
Klasika - rodina, výlety, sem tam přeprava něčeho, ale hlavně mi šlo o spolehlivost, problémy s motorem, jestli to má nějaký mouchy co se týče karosérie a motoru, ...???
Očekávám od něho stejnou spolehlivost jako od Venta, jen ta klíma aby byla, v těch parnech je to bez klímy už trochu :(
Spolehlivost?:Jak se to veme muzeš narazit na šmejda co se ti bude sr*t nebo na kus na kterej ani nešahneš!Ja osobně sem spoojenej s Borou

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Mirinda »

Wintidy píše:
Mirinda píše:Tazko se radi kdyz nikdo nevi na jaky ucely to auto potrebujes a co od nej ocekavas :wink:
Klasika - rodina, výlety, sem tam přeprava něčeho, ale hlavně mi šlo o spolehlivost, problémy s motorem, jestli to má nějaký mouchy co se týče karosérie a motoru, ...???
Očekávám od něho stejnou spolehlivost jako od Venta, jen ta klíma aby byla, v těch parnech je to bez klímy už trochu :(
Tak to radeji varose :wink: A s motorem je to tezsi, chces 5 kvalt nebo 6kvalt? Nejlepsi motory TDi byly asi 66 kw a 81 kw, v PD jsou problemy s 85 kw, i kdyz ja ho mam a zatim velka spokojenost, delaly se jen klasicke opravy jak na kazdem motoru ktery uz ma neco najeto :wink:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Wintidy »

Mirinda píše:
Wintidy píše: Klasika - rodina, výlety, sem tam přeprava něčeho, ale hlavně mi šlo o spolehlivost, problémy s motorem, jestli to má nějaký mouchy co se týče karosérie a motoru, ...???
Očekávám od něho stejnou spolehlivost jako od Venta, jen ta klíma aby byla, v těch parnech je to bez klímy už trochu :(
Tak to radeji varose :wink: A s motorem je to tezsi, chces 5 kvalt nebo 6kvalt? Nejlepsi motory TDi byly asi 66 kw a 81 kw, v PD jsou problemy s 85 kw, i kdyz ja ho mam a zatim velka spokojenost, delaly se jen klasicke opravy jak na kazdem motoru ktery uz ma neco najeto :wink:
Jak jsem ti posílal to auto k recenzi, tak to byla Bora 85 kw? Jestli je to PD to nevím. A jaké byly konkrétně problémy v PD s 85 kW???
A co vůbec znamená to PD???
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Mirinda »

Uz si nepamatuji co to melo za motor :oops: PD je pumpe dusse :wink:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Wintidy »

Mirinda píše:Uz si nepamatuji co to melo za motor :oops: PD je pumpe dusse :wink:
A co znamená to pumpe dusse?
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Bora - koupě - žádost o radu

Příspěvek od Mirinda »

Pumpe jako čerpadlo a dusse jako triska (vstrik), takze to znamena cerpadlo s triskou dohromady oproti klasickemu TDi. Takze ve finale ma PD o jednu pumpu navic. U klasickeho TDi je ve vstrikovaci pouze vstrikovaci tryska, u PD je ve strikovaci tlakove mechanicke cerpadylko plus vstrikovaci jehla. Snad jsem to napsala dobre :oops:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“