Stav kilometrů

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Velrybář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.06.2008 08:54

Stav kilometrů

Příspěvek od Velrybář »

Dobrý den, předem se omlouvám, pokud přispívám do špatné sekce.

Zvažuji koupi VW Golf IV, r.v 2001, 1,9 TDi a má najeto cca 190 000km, chtěl jsem se zeptat, při jakém stavu kilometrů se dá řící "má nalítáno hodně". Předem děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Stav kilometrů

Příspěvek od Tomm »

Velrybář píše:Dobrý den, předem se omlouvám, pokud přispívám do špatné sekce.

Zvažuji koupi VW Golf IV, r.v 2001, 1,9 TDi a má najeto cca 190 000km, chtěl jsem se zeptat, při jakém stavu kilometrů se dá řící "má nalítáno hodně". Předem děkuji za rady.
To je dost tezke posoudit. Strasne moc zalezi na stavu konkretniho auta. Muze mit 100tis km a je to vrak, nebo treba 300tis km a v super stavu, udrzovane...

Kdyz pomineme otazku stahovani tachometru - tedy budeme verit ze hodnota na budicich je pravdiva - tak zalezi zejmena na puvodu odkud dane vozidlo je. Napr. v Nemecku maji velmi kvalitni silnice (proti CR). Dalsim faktorem je predchozi majitel, respektive jak se o auto staral. Pokud ma auto servisku a jezdilo jen do VW, tak bych se tech km tolik nebal...

TDI je nekolik typu, jednak s rotacnim cerpadlem (66kw, 81kw) a pak PD (74, 85, 96 a 110kw). Ty s rotacnim cerpadlem jsou takrikajic nesmrtelne, u PD se musi cas od casu vymenit vstriky.

Tolik k motoru, ostatni rady k nakupu GIV jsou uvedeny v tematu FAQ - doporucuji precist!
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“