Kontrolky

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomtygr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 14.03.2008 09:43
Bydliště: Brno

Kontrolky

Příspěvek od tomtygr »

Zdarec chlapi. Neví někdo co se děje, když se mě při jízdě rozsvítí kontrplka ESP. Po vypnutí motoru a opětovném nastartování už nesvítí, ale po chvilce se opět rožne.
Když se rožne, tak jsem zkoušel mačkat tlačítko ESP, ale nereagovalo.
A ještě jeden problém. Jednou mě při jízdě blikalo žhavení. Po vypnutí a zapnutí motoru začalo opět blikat, ale po delší přestávce už to neudělalo.
Pojedu v pátek celkem štreku, tak bych nerad aby mě to někde vydechlo. Dík
Alhambra 1,9 TDi PD "ABAMA"

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Kontrolky

Příspěvek od Charlie.007 »

tomtygr píše:Zdarec chlapi. Neví někdo co se děje, když se mě při jízdě rozsvítí kontrplka ESP. Po vypnutí motoru a opětovném nastartování už nesvítí, ale po chvilce se opět rožne.
Když se rožne, tak jsem zkoušel mačkat tlačítko ESP, ale nereagovalo.
A ještě jeden problém. Jednou mě při jízdě blikalo žhavení. Po vypnutí a zapnutí motoru začalo opět blikat, ale po delší přestávce už to neudělalo.
Pojedu v pátek celkem štreku, tak bych nerad aby mě to někde vydechlo. Dík

Ahoj, já sem jezdil s Transportérem. Vím, že když tam za jízdy začalo blikat žhavení, tak mi nesvítily brzdová světla. Bylo to spínačem na pedálu. To ESP nevím, ale určitě Ti někdo poradí
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Kontrolky

Příspěvek od Tomm »

Stacilo se kouknout o par radku niz, je tam tohle tema: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 5&start=15

Co se tyka ESP tak pravdepodobne krouzek pod volantem nebo cidlo zrychleni. Zajet na vag a nech precist pamet zavad.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
tomtygr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 14.03.2008 09:43
Bydliště: Brno

Re: Kontrolky

Příspěvek od tomtygr »

Tomm píše:Stacilo se kouknout o par radku niz, je tam tohle tema: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 5&start=15

Co se tyka ESP tak pravdepodobne krouzek pod volantem nebo cidlo zrychleni. Zajet na vag a nech precist pamet zavad.
Ještě k tomu ESP. Může se stát, že by auto kvůli tomu přestalo jet, když s tím nepojedu hned do servisu? Nebo to třeba ještě pár tisíc km vydrží?
Alhambra 1,9 TDi PD "ABAMA"

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Kontrolky

Příspěvek od Tomm »

tomtygr píše:
Tomm píše:Stacilo se kouknout o par radku niz, je tam tohle tema: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 5&start=15

Co se tyka ESP tak pravdepodobne krouzek pod volantem nebo cidlo zrychleni. Zajet na vag a nech precist pamet zavad.
Ještě k tomu ESP. Může se stát, že by auto kvůli tomu přestalo jet, když s tím nepojedu hned do servisu? Nebo to třeba ještě pár tisíc km vydrží?
Ze by kvuli tomu nejelo vubec to snad ne, ale urcite bych to na tvem miste nechal opravit - budes se muset vyhnout prekazce, ESP se zapne a muze vzniknout dost nebezpecna situace pokud nebude fungovat spravne.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
tomtygr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 14.03.2008 09:43
Bydliště: Brno

Re: Kontrolky

Příspěvek od tomtygr »

Tomm píše:
tomtygr píše: Ještě k tomu ESP. Může se stát, že by auto kvůli tomu přestalo jet, když s tím nepojedu hned do servisu? Nebo to třeba ještě pár tisíc km vydrží?
Ze by kvuli tomu nejelo vubec to snad ne, ale urcite bych to na tvem miste nechal opravit - budes se muset vyhnout prekazce, ESP se zapne a muze vzniknout dost nebezpecna situace pokud nebude fungovat spravne.
Ok . Dík za rady.
Alhambra 1,9 TDi PD "ABAMA"

Uživatelský avatar
Freeman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecký kraj

Re: Kontrolky

Příspěvek od Freeman »

Mně se jednou také stalo, že se mi rozsvítilo ESP a po dalším startu blikala kontrolka žhavení a ještě to psalo motor do dílny. Bylo to spínačem brzdových světel. Jediné co se Ti může stát je, že to do tebe někdo ze zadu narve když Ti nebudou svítit brzdovky!

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky

Příspěvek od Filip »

jinak hoď to na VAG,ale mně to dělala kabeláž k čidlu ABS...

Uživatelský avatar
mathew08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia, CA,BA,TO obcas
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky

Příspěvek od mathew08 »

No u mna to bolo tiež spínačom brzdových svetiel, od jeho výmeny nikdy nič už a to je už vyše pol roka.... a to sa stalo ešte počas toho ako fungoval ten spinač a svetla brzdove isli. Ale asi skratoval a preto to blblo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“