Seveleni od rozvodu/klinaku - volnobezka altiku? vyreseno

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Seveleni od rozvodu/klinaku - volnobezka altiku? vyreseno

Příspěvek od Tomm »

Obcas se mi stane ze neco z motoru seveli, je to dost hlasite a vysokej ton (lozisko?, kladka?). Neda se presne vypozorovat kdy to dela, ale je to zavisle na teplote motoru. Nekdy to dela studenej a po zahrati prestane, jindy presne obracene - studenej ok, zahratej seveli.

Nejvic je to slyset od rozvodu a od "klinaku". Uz jsem zkontroloval olej v servu a zda se ok. Na kontrolu rozvodu se chystam, je na nich natoceno cca 40tis km. Servo toci normalne, zadne dalsi zavady nepozoruju. Napada vas na co se zamerit? Me napadla volnobezka altiku, ale nevim jak poznat ze uz odchazi?

Diky za tipy

Dodatek: rv99, TDI 66kw, dela to na volnobeh, se zvysenim otacek to uz neslysim...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - spatna volnobezka altiku?

Příspěvek od Pitrx »

zkus v autě pozapínat všechnu elektriku co jde jestli to bude dělat ještě víc popřípadě i zatočit volantem aby klíňák dostal zabrat .. mě to dělala napínací kladka na klíňák tak se vyměnila ale po čase zase odešla tak jsme vyměnili volnoběžku na altíku a je to ok :)

PS: ám samonapínací kladku ..
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - spatna volnobezka altiku?

Příspěvek od molczik »

Tomme, mrkni na na toto téma: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=35&t=50470

Někdo tam i popisuje, jak se pozná, že je ta volnoběžka pryč. Já jsem tohle teď řešil na Passatu.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - spatna volnobezka altiku?

Příspěvek od Tomm »

Takze elektrika nic - vse na max a zadna zmena. Zapnuti klimy taky ne. Toceni volantem jakbysmet. Proste na volnobeh to kvika porad stejne. Jde to nekde zepredu, tj. slysim to spis od serva/altiku/kompresoru nez od kliky nebo napinaku. Jeste je tam jedna vyrovnavaci kladka, tak mozna ze i ta...

V tydnu to mam hodit mymu mechanikovi, tak snad na to prijdem :? :cry:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

ltc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KL, LN, PH

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - spatna volnobezka altiku?

Příspěvek od ltc »

Pitrx píše:zkus v autě pozapínat všechnu elektriku co jde jestli to bude dělat ještě víc popřípadě i zatočit volantem aby klíňák dostal zabrat .. mě to dělala napínací kladka na klíňák tak se vyměnila ale po čase zase odešla tak jsme vyměnili volnoběžku na altíku a je to ok :)

PS: ám samonapínací kladku ..
Ahoj, měl jsem stejný prolém a ta napínací kladka a řemen to vyřešili jen na chvíli. Chystám se vyměnit volnoběžku, ale nemohu sehnat ten spešl. klíč, abych to mohl sundat. Nemůže mi někdo poradit, kde ten klíč sehnat a poskytnout návod? - zdya musí alt. ven, jaký je tam závit apod. Dík všem.

Uživatelský avatar
Davouch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - spatna volnobezka altiku?

Příspěvek od Davouch »

mě dokonce kladka,proste to kolecko na altiku spadlo a spadl klinak,nechal sem to opravit,ale taky me to vydava ruzne zvuky,spis to slysim na volnobeh a mechanik me rikal ze by to melo delat hlavni kladka na motoru,naky kolecko :D,taky se me oziva od rozvodu a ty sem nedavno delal

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - spatna volnobezka altiku?

Příspěvek od Tomm »

Davouch píše:mě dokonce kladka,proste to kolecko na altiku spadlo a spadl klinak,nechal sem to opravit,ale taky me to vydava ruzne zvuky,spis to slysim na volnobeh a mechanik me rikal ze by to melo delat hlavni kladka na motoru,naky kolecko :D,taky se me oziva od rozvodu a ty sem nedavno delal
Kdyz ti klinak spadl, tak to prestalo?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Davouch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - spatna volnobezka altiku?

Příspěvek od Davouch »

predtim nez me spadl klinak tak nevim jestli to delalo nejaky zvuky,ale myslim ze ne. jen sem psal ze to mam opraveny ale zvuky se ozivaji porad,tak to sleduji aby to nedelalo vic. jo a kdyz sem nechal opravovat altik tak musel ven a stalo to asi 1800.- kolecko na klinak a pouzdro-cely new

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - spatna volnobezka altiku?

Příspěvek od Tomm »

Davouch píše:predtim nez me spadl klinak tak nevim jestli to delalo nejaky zvuky,ale myslim ze ne. jen sem psal ze to mam opraveny ale zvuky se ozivaji porad,tak to sleduji aby to nedelalo vic. jo a kdyz sem nechal opravovat altik tak musel ven a stalo to asi 1800.- kolecko na klinak a pouzdro-cely new
Super, dik moc. No jako ty zvuky se jeste daji snest, ale jsem clovek co to radsi opravi driv nez se neco vys... tak nevim no, snad to bude nejaka banalita. Ty dily (volnobezku atd.) jsi mel pouzity/novy/druhovyrobu ?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Davouch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - spatna volnobezka altiku?

Příspěvek od Davouch »

new dily,teda aspon myslim,v replice nevim jetli to vubec nekdo dela

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - spatna volnobezka altiku?

Příspěvek od Tomm »

Taaaak, dneska vyreseno (aspon zatim). Zaclo to tim, ze jsem rano prisel k autu, nastartoval a delalo to trochu jiny zvuk (slabsi). Opravar na to mrknul a rika ze je to jasny. Vzal silikon, nasplichal na klinak a ticho 8O Rika mi - mate origo vw remen, ze? Rikam ze jo mam, cca 40tis km. A on - no to je jasny, je to spatna serie, rikal mi i vyrobce, ale to jsem zapomnel, a ze tohle piskani delaji. Menil ted 2 u passatu a jeden na dalsim VW.

Zatim to necham tak a kdyz se to objevi znovu, tak remen necham vymenit.

Diky vsem za prispevky 8)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Seveleni od rozvodu/klinaku - volnobezka altiku? vyreseno

Příspěvek od molczik »

Tak to je hustý. No hlavně že je to cajk. 8)
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“