Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
davidvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.11.2007 06:55
Kontaktovat uživatele:

Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od davidvw »

Chtěl bych si načipovat Golfíka, ale než to udělám tak by mě zajímalo na jaké díly vozu to bude mít vliv co se týče dřívějšího opotřebení...Taky by mě zajímalo jestli je Turbo z ALH 66kw úplně stejné jak v 81kw....Díky za informace :wink:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od Tomm »

davidvw píše:Chtěl bych si načipovat Golfíka, ale než to udělám tak by mě zajímalo na jaké díly vozu to bude mít vliv co se týče dřívějšího opotřebení...Taky by mě zajímalo jestli je Turbo z ALH 66kw úplně stejné jak v 81kw....Díky za informace :wink:
Ano, turbo je stejne. Bud muzes tu 66kw nechat nacipovat, tj. pri stejnych tryskach se prodlouzi doba vstriku nafty, aby ji tam bylo vic. Nebo druha (asi lepsi) moznost je do te 66kw dat trysky z 81kw, ma to pak o neco malo vic nez 81kw. Pokud bys chtel mit vse naprosto jako origo, tak jeste muzes pouzit i ridici jednotku z 81kw 8)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

davidvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.11.2007 06:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od davidvw »

Díky...jinak je ten motor naprosto stejný co se týče vnitřku, spojka stejná? Jeden známý mi říkal, že se čipováním dá pokazit motor, ale nějak se mi to nezdá, když si to spousta lidí přečipovává.

Uživatelský avatar
kosei17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia

Re: Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od kosei17 »

no co sa tyka motora tak vstreky su ine riadiaca jenotka cize rozdiel vykonu a myslim ze je trochu ine turbo ale to si niesom isty,ale v podstate rotacne cerpadlo v oboch takze si myslim ze u oboch spokojnost ja osobne mam 66kw nacipovany.Pokazit motor cipovani sa samozrejme da velmi jednoducho ale ked to das zrobit niekomu kto tomu rozumie (nebudem robit reklamu) tak je to vsetko ok 8)

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od TDIfun »

Je potreba programem zmenit vic veci nez jen dobu vstriku.Co treba tlak turba,pocatek vstriku, ruzne omezeni atd...ALH je dobrej model. kdyz das vstriky 764 a poladi se softwer k danemu harweru da se dostat vpohode prez 100-105kw, bez koure...

davidvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.11.2007 06:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od davidvw »

Když to řeknu napřímo tak mi říkal, že se můžou po načipování upálit hlavy válců po 10tis., ale mě se to zdá jako úplný nesmysl.

Uživatelský avatar
POWER
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od POWER »

davidvw píše:Když to řeknu napřímo tak mi říkal, že se můžou po načipování upálit hlavy válců po 10tis., ale mě se to zdá jako úplný nesmysl.
Ty vole, to jsou ODBORNÍCI. :roll: Trysky a chip a lítáš. Napiš TDIfunovi SZ, ví o čem mluví, připravil mi Golfa na 3.místo v Mimoni... :999:

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od Havlos »

A co třeba ojnice ty jsou v 66Kw slabší než u 81 nebo je to stejný?
spojka taky nic moc

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od TDIfun »

Stejne vse.. Rozdil jen Turbo u AGR, (ALH stejne s 81kw), nejake hadicky a ventil pro ovladani podtlaku turba, Vstriky a softwer..Jinak vse stejne...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od Tomm »

TDIfun píše:Je potreba programem zmenit vic veci nez jen dobu vstriku.Co treba tlak turba,pocatek vstriku, ruzne omezeni atd...ALH je dobrej model. kdyz das vstriky 764 a poladi se softwer k danemu harweru da se dostat vpohode prez 100-105kw, bez koure...
No tak jiste, to byl jen priklad :roll:

Tech 105kw bez koure je se seriovym (ALH) turbem? To mi prijde uz celkem dost...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Jaký je rozdíl mezi TDI ALH66KW A 81KW?

Příspěvek od TDIfun »

Tohle jsem naladil a odbrzdil na seriove oktavii81kw..
Přílohy
brzda_Okt1_81kw.JPG

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“