TDI 81kW + chip - obcas kouri, obcas ne

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

TDI 81kW + chip - obcas kouri, obcas ne

Příspěvek od Davwe »

Motor jde pekne tise, nezere olej, zadny nestandartni chovani. Nechal jsem si udelat chip na GIV, mimochodem profi od firmy ktera se tim zabyva nekolik let (jeste k tomu znamej) a mam nasledujici problem. Hned jak jsem nasedl po chipu tak rozdil opravdu velikej, ale chvili to nekouri a chvili zase jo. Jakmile to kouri, prijde mi ze to jede hur a kolikrat to jede lip a nekouri. :cry: Rozdil mezi tim kdyz to kouri a nekouri je zhruba stejnej jako kdyz jedu s AC nebo bez. Tzn. ze to o poznani hur jede. Jednoduse nekdy nalozim a jede pekne bez koure a jindy nalozim , jedu hur a kouri. Neni to zadnej extrem ze by nebylo videt, ale tak i tak se necejtim dobre kdyz nekde predjizdim a z Golfa se vali saze. Proste to vypada jak kdyz ma clovek odjetej pelech :lol:

Cim by mohl byt problem zpusoben? Nejaky cidlo, vaha, trysky, turbo nestaci spalovat tolik nafty?

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 81kW + chip - obcas kouri, obcas ne

Příspěvek od Lukynno »

Davwe píše:Motor jde pekne tise, nezere olej, zadny nestandartni chovani. Nechal jsem si udelat chip na GIV, mimochodem profi od firmy ktera se tim zabyva nekolik let (jeste k tomu znamej) a mam nasledujici problem. Hned jak jsem nasedl po chipu tak rozdil opravdu velikej, ale chvili to nekouri a chvili zase jo. Jakmile to kouri, prijde mi ze to jede hur a kolikrat to jede lip a nekouri. :cry: Rozdil mezi tim kdyz to kouri a nekouri je zhruba stejnej jako kdyz jedu s AC nebo bez. Tzn. ze to o poznani hur jede. Jednoduse nekdy nalozim a jede pekne bez koure a jindy nalozim , jedu hur a kouri. Neni to zadnej extrem ze by nebylo videt, ale tak i tak se necejtim dobre kdyz nekde predjizdim a z Golfa se vali saze. Proste to vypada jak kdyz ma clovek odjetej pelech :lol:

Cim by mohl byt problem zpusoben? Nejaky cidlo, vaha, trysky, turbo nestaci spalovat tolik nafty?
A jak vipada olej ted?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: TDI 81kW + chip - obcas kouri, obcas ne

Příspěvek od Tomm »

Davwe píše:Motor jde pekne tise, nezere olej, zadny nestandartni chovani. Nechal jsem si udelat chip na GIV, mimochodem profi od firmy ktera se tim zabyva nekolik let (jeste k tomu znamej) a mam nasledujici problem. Hned jak jsem nasedl po chipu tak rozdil opravdu velikej, ale chvili to nekouri a chvili zase jo. Jakmile to kouri, prijde mi ze to jede hur a kolikrat to jede lip a nekouri. :cry: Rozdil mezi tim kdyz to kouri a nekouri je zhruba stejnej jako kdyz jedu s AC nebo bez. Tzn. ze to o poznani hur jede. Jednoduse nekdy nalozim a jede pekne bez koure a jindy nalozim , jedu hur a kouri. Neni to zadnej extrem ze by nebylo videt, ale tak i tak se necejtim dobre kdyz nekde predjizdim a z Golfa se vali saze. Proste to vypada jak kdyz ma clovek odjetej pelech :lol:

Cim by mohl byt problem zpusoben? Nejaky cidlo, vaha, trysky, turbo nestaci spalovat tolik nafty?
Nafta se spaluje ve valcich, turbo jen dodava vzduch :lol:

Mozna blbne regulace turba, muze se zaseknout a tlaci pak min vzduchu = vic koure... (tj. zkontroluj N75, hadicky, tahlo na turbu atd.)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: TDI 81kW + chip - obcas kouri, obcas ne

Příspěvek od TDIfun »

Nebo mozna dira, obcas utece tlak obcas ne..Na diag a sledovat jak se chova regulace, kolik dava ventil atd..popripade prijit tlakovy system nebo ho natlakovat..

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 81kW + chip - obcas kouri, obcas ne

Příspěvek od Davwe »

Samozrejme s tim turbem jsem to pomotal, samozrejme vim jak to funguje :lol: kazdopadne zkusim to okouknout, zatim diky, kdyby byly napady, piste dal, kazda rada dobra

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“