Turbo - olej

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Obora
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.07.2008 08:36

Turbo - olej

Příspěvek od Obora »

Ahoj kluci. Už nějakou dobu řeším problém s olejem ve vodě. Po opravě hlavy a výměně těsnění se to pořád objevuje. Ale dneska mi totálně kleklo turbo, hvízdalo to a chrastilo a úplně klesly otáčky, pak se za mnou vyvalil kouř. Rychle jsem zastavil a zjistil, že to vyplivlo skoro všechen olej.
Jen se chci zeptat, jestli když je turbo mazané olejem a chlazené vodou, jestli by to nemohlo mít souvislost s tím olejem ve vodě, místo té hlavy? Vzpoměl jsem si, že mi turbo rozebírali a čistili ve stejnou dobu, kdy se řešila ta hlava a od té doby se tam ten olej objevoval.
Díky.

Sory - je to Bora 1,9 TDI, 85 kw, r.v. 2000.
Naposledy upravil(a) Obora dne 16.09.2008 21:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo - olej

Příspěvek od indi666 »

A co tak napsat co je to za motor? :?
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Turbo - olej

Příspěvek od Goauld »

Ty máš turbo chlazeny vodou, to snad ne, to se snad ani nedělá.
turbo se chladí spíš tím olejem co ho maže a tím že ním proudí vzduch, kterej se pak po stlačení ochlazuje v intercooleru, ale že by do turba byla někde napojená voda sem ještě neviděl, rozhodně ne u VW.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Obora
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.07.2008 08:36

Re: Turbo - olej

Příspěvek od Obora »

No jo, máš pravdu. Moc se v tom ještě nevyznám. To už je tak trochu ze zoufalství.
Ten olej a ještě k tomu teď turbo. Nejspíš mě čeká hledání jiného motoru.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Turbo - olej

Příspěvek od Goauld »

V tom motoru toho zas tak moc na pokažení není, myslím že to nebude tak hrozny, abys musel shánět jinej motor :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Turbo - olej

Příspěvek od TDIfun »

Goauld píše:Ty máš turbo chlazeny vodou, to snad ne, to se snad ani nedělá.
turbo se chladí spíš tím olejem co ho maže a tím že ním proudí vzduch, kterej se pak po stlačení ochlazuje v intercooleru, ale že by do turba byla někde napojená voda sem ještě neviděl, rozhodně ne u VW.
Ale dela,,, uz nektere stare TD motory meli obtokove turbo chlazene vodou a olejem.Ale v 1.9 tdi je jen olejem..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Turbo - olej

Příspěvek od Goauld »

No a jak je to u nových aut, mají některy chlazení vodou ? Já sem to ještě nikdy neviděl, ani u benzínu ani u nafty. Ostary diesely sem se nikdy nezajimal, mám nafťáčka krátce :o
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Obora
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.07.2008 08:36

Re: Turbo - olej

Příspěvek od Obora »

Každopádně turbo je mrtvý. To je první co musim vyřešit. Nevíte náhodou někdo o nějakém nebo kam bych se měl mrknout?

Uživatelský avatar
POWER
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Turbo - olej

Příspěvek od POWER »

Obora píše:Každopádně turbo je mrtvý. To je první co musim vyřešit. Nevíte náhodou někdo o nějakém nebo kam bych se měl mrknout?
S vodou to nic společného nemá. A turbo si nech vyměnit někde, kde to umí. Je třeba zjistit, jestli se nerozlítla vrtulka. Jinak je nutno vyčistit, nebo ještě lépe vyměnit IC, zkontrolovat hadice....i pokud je vrtulka OK, je třeba vylít olej z IC + různé další věci.....záleží odkud jsi...

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo - olej

Příspěvek od Lukynno »

Goauld píše:No a jak je to u nových aut, mají některy chlazení vodou ? Já sem to ještě nikdy neviděl, ani u benzínu ani u nafty. Ostary diesely sem se nikdy nezajimal, mám nafťáčka krátce :o
starej naftak 1.6td G2 Mel chlazeni turbo vodou ne všechni!A benzini to maj třeba audt A4 1.8T qvatro a je to rok 1996

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Turbo - olej

Příspěvek od Goauld »

Lukas Bora1.9tdipd píše:
Goauld píše:No a jak je to u nových aut, mají některy chlazení vodou ? Já sem to ještě nikdy neviděl, ani u benzínu ani u nafty. Ostary diesely sem se nikdy nezajimal, mám nafťáčka krátce :o
starej naftak 1.6td G2 Mel chlazeni turbo vodou ne všechni!A benzini to maj třeba audt A4 1.8T qvatro a je to rok 1996
No já sem myslel jestli se to někde vidí u uplně nových aut, tak od roku 2007
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“