Modrý kouř po nastartování

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březolupy,okres UH
Kontaktovat uživatele:

Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od Milla »

Zdravím pánové,mám velký problém.Koupil sem si Boru rv 2000,85kw typ motoru AJM.má ji tak měsíc.Po nastartování studeného motoru se motor začne třást a začne hodně kouřit,kouř má barvu do modra.Zjistil sem ,že pokud hned po naskočení motoru párkrát prošlápnu plynový pedál,po chvíly přestane kouřit,motor se zklidní a pak již běží pravidelně.Jinak jede bez problémů,chytá na drc jak za studena,tak za tepla.Olej se neztrácí.Nevíte,čím by to mohlo být?Vyměnil sem žhaviče,dva byly špatné,ale pořád stejný problém.Díky za odpověd.

BORASK1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 31.08.2008 09:46
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od BORASK1 »

Milla píše:Zdravím pánové,mám velký problém.Koupil sem si Boru rv 2000,85kw typ motoru AJM.má ji tak měsíc.Po nastartování studeného motoru se motor začne třást a začne hodně kouřit,kouř má barvu do modra.Zjistil sem ,že pokud hned po naskočení motoru párkrát prošlápnu plynový pedál,po chvíly přestane kouřit,motor se zklidní a pak již běží pravidelně.Jinak jede bez problémů,chytá na drc jak za studena,tak za tepla.Olej se neztrácí.Nevíte,čím by to mohlo být?Vyměnil sem žhaviče,dva byly špatné,ale pořád stejný problém.Díky za odpověd.
Search = Modry dym - olej tam kde nema byt 8)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od Goauld »

Ale zdání může klamat, třeba je spíš bílej a je to jenom kondenzát z výfuku co se odpařuje.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od indi666 »

Asi těsnění dřiku ventilu.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od T4 »

indi666 píše:Asi těsnění dřiku ventilu.
ztrácel by se olej...
Obrázek

Uživatelský avatar
Milla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březolupy,okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od Milla »

S tou barvou je to těžko říct,spíše bílí s nádechem do modra.Olej se mi nestrácí.Známý mi říkal,že by to mohl dělat nějaký ventil od recirkulace spalin,že by se po nastartování nezavřela ta klapka v sání a tím to nasávalo spaliny.Tak na to zkusím kuknout a uvidím,jen doufám,že to nebude nějaká závada na vstřikovači,to bych si asi hodil.Prej je to pálka na PD motory.Motor má naběháno nějakých 220000km.Tak snad nebudou po smrti.Zatím díky za odpovědi,kdyby vás něco napadlo dejte vědět.Díky kluci. :wink:

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od matasimek »

Spiš myslíp PD vstřikovač
Známému toto dělala alhambra tdi 85kw, tak koupil něco do nádrže do nafty na čištění a po vyjetí 1-2 nádržímu to zmizelo, zatím to už půl roku drží bez dalších přísad.
Je to první a nejlevnější řešení, v po zjistím co tam lil...

trpytrpy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.10.2008 16:21

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od trpytrpy »

jo to mě taky trochu pokouří, ale to nebude vstřikovač, ale budto ten ventil u turba nebo žhav svíčka. Musíš vyměnovat vždy všechny žhavící svíčky..mám tak nalítáno 200000 tis a chip na 103kw..jede furt jak sviňa. Natankuj chell v diesel power a uvidíš jak ti nebude nic kouřit a bude žrát ož o litr míň --podle stylu jízdy.. dehtu zdar

Uživatelský avatar
Milla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březolupy,okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od Milla »

Ty žhaviče sem vyměnil všechny čtyři,nésu lama.Zkus mi prosím zjistit,co tam nalil do té nafty,zkusil bych to,to by nebylo tak drahé a stálo by to za zkoušku.Je zvláštní,že pokud to hned párkrát prošlápnu po plynovém pedálu přestane to kouřit.Ted to udělám po naskočení motoru,párkrát prošlápnu tak do 1500 ot za minutu,jen to lehce zakouří jak chytne motor,pak už to běží normálně,takže myslím,že to bude v nějaké prkotině,aspon doufám...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od Goauld »

Natankuj plnou nádrž Shell V-Power Diesel, pročistí to trochu motor a vstřiky a uvidíš, třeba to zmizí ;-)
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
huhu
Pilot
Pilot
Příspěvky: 752
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ivančice 733 311 764
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od huhu »

Goauld píše:Natankuj plnou nádrž Shell V-Power Diesel, pročistí to trochu motor a vstřiky a uvidíš, třeba to zmizí ;-)
stím Schell V-Power nevím nevím http://www.chipforum.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=1610

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od Bastard »

huhu píše:
Goauld píše:Natankuj plnou nádrž Shell V-Power Diesel, pročistí to trochu motor a vstřiky a uvidíš, třeba to zmizí ;-)
stím Schell V-Power nevím nevím http://www.chipforum.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=1610
O tom to není... Shell V-Power obsahuje speciální látky, který pročistí palivovou soustavu... Když natankuješ 2 až 3 nádrže a vrátíš se k původnímu palivu, tak to motoru jenom prospěje :wink:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od Goauld »

Přesně tak, mám to vyzkoušeno a funguje to ! 5ekl bych mnohem lepší a šetrnější než přísady do nafty.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od matasimek »

Souhlasím s lepším palivem,
ten známí tam ted tankuje u benziny TOP Q a říká že je to dobré, jinak do té nafty nalil nějaké STP, měl ale litrové balení za cca 750kč, potřebovalo to 3-4x do nádrže, než to přestalo, taky říká že se občas vrátí ten stav když natankuje jinde, ale když tankuje lepší naftu, tak je to ok.

Zkusil bych osobně vyzpovídat nějakého starého opravaře diesselmana a dál pozbírat info z diesselservisů, co kde a jak lijou, jaké zkušenosti apod.

Uživatelský avatar
Milla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březolupy,okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrý kouř po nastartování

Příspěvek od Milla »

Tak asi zkusím tu benzinu,ta verva se mi zdá dobrá tak uvidíme.Na té kvalitě paliva bude u toho PD-čka asi hodně záležet,zlatá klasická 66kw rotačka... :? to byl skvělý motor,měl sem ho ve Ventu a super,snad se to vychytá,ale jinak jsem s touto károu spokojen,spotřeba je taky gut,ikdyž byly tací,co povídali,že se na 6 litrů v průměru nikdy nedostanu.Já mám dlouhodobý průměr město a mezi město 6,1 takže spokojenost.Zatím díky kluci,zkusím to lepší palivo a uvidíme.. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“