Koupe Bora 1.9 TDi - automat

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
MaxxT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 09.10.2008 23:28
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Koupe Bora 1.9 TDi - automat

Příspěvek od MaxxT »

Ahoj lidi, jsem tady uplne novej, letmo jsme tady probehl forum, ale stejne asi nedostanu odpoved na co chci. Koukam ted na jednu Boru, 1.9 TDi 81kW, klasicky automat - neni to tiptronic.

1) na naraznikach jsou pozicky, z cehoz soudim, ze to bude asi USA, ale na budikach jsou kilometry z fotek jsem ale vypozoroval snad jen do 220 km/h, coz se snad nedavalo nikde, ne?

2) automaticka prevodovka - na co dat pozor, je to drzak nebo past?

3) byl jsem majitel sportovnich toyot, takze VW je pro me dost spanelska vesnice, ale potrebuju kombika a tohle se mi zamlouva nejvic, na co dat pozor pri koupi? studene starty, zatah turba od - do?

Diky.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Koupe Bora 1.9 TDi - automat

Příspěvek od matasimek »

Na koupi si vem nějakého mechanika ikdyby to mělo stát nějaký groš...
Já osobně se automatu u ojetin bojim, koupil bych jen s opravdu poctivou servisní knížkou.
Od US verzí (muj nazor) ruce pryč, to je záludné a následný prodej je taky problematický.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Koupe Bora 1.9 TDi - automat

Příspěvek od Tomm »

1) ma uzkej nebo sirokej vyrez na znacku vzadu? budiky lze snadno vymenit...
2) jak kdy, kdo se o ni stara, tak klidne vydrzi (znamej ji ma v Passatu a najeto cca 700tis km), opravy jsou ale dost drahy a MALOKDO tomu opravdu rozumi
3) Hledej na foru, projdi si FAQ a dalsi temata, tam odpovedi urcite najdes
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

MaxxT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 09.10.2008 23:28
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Bora 1.9 TDi - automat

Příspěvek od MaxxT »

vzadu ma normalne sirokej prolis jako evropa... byl jsem se na ni podivat a na prvni pohled se mi zamlouva docela dost, 2 tydny stala a nejela a nastartovala fakt pekne, nehuli a prevodovka radi pekne, bez cukani plynule, jak za tepla, tak i za studena.. co se tyce technicke stranky, nejak jsem nenasel nejakou extra zavadu, ma teda rozsypanej displej s cislama na spotrebu atd.. takovej ten oranzovej uprostred, citelny to je, ale vymenit bych si to asi nechal, zadni okynko nestahuje, je tam prej prasknutej nejakej plastovej cosi, to bych taky nevidel az tak jako nejakou zavadu. Motor byl pomerne peknej, cistej, oleje tam bylo dost co jsem se koukal, akorat to melo budiky do 220 km/h, coz jsem nevedel, ze se delaji.. jel jsem s tim tak kolem tech 140 a pohoda, netahne to na zadnou stranu, do volantu nic nemlati, rekl bych ze bourany to asi trosku bylo, ale licuje to pekne... nekupuju auto poprve, takze davam dost na prvni dojem a chovani majitele a ten byl slusny.

myslim ze do toho pujdu.. z opravdu silnych vozu skocim do kombika co pojede 180 na tempomat (doufam :-D ).

jinak co jsem tady procital forum, tak 81kW motor je doporucovanej, ze vydrzi i hodne a pomerne se "nesere" :-)

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: Koupe Bora 1.9 TDi - automat

Příspěvek od zdenda.88 »

1.9Tdi 81kW je dělník motor, vydrží hrozně moc a spotřeba příznivá než u TDi PD.. já bych osobně US verzi nekoupil.. budíky se dělali s max 220 i 260 v dieselu.. ta us verze určitě nemá klimatronik

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“