Jakym stylem jezdíte v zimě s TDI?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakym stylem jezdíte v zimě s TDI?

Příspěvek od Filip »

molczik píše:
Filip píše: samo...hned vyjet...jinak já tocím do 2,5 na studenej,samo ne plnej knedl a pak,jak je to na těch 90,tak už na tom stojím jak na štaflích :lol:
Pak nemáš mít furt špinavou pr**l od sazí. :lol: :lol: :wink:
jsi moje auto nikda neviděl live,tak napaščekuj :lol: :wink: :lol: jinak Saze = Síla...však víme... :wink:

Uživatelský avatar
bocanek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 06.01.2008 13:36
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakym stylem jezdíte v zimě s TDI?

Příspěvek od bocanek »

Filip píše:
re5pekt píše: jako vazne hned jet?? 8O
samo...hned vyjet...jinak já tocím do 2,5 na studenej,samo ne plnej knedl a pak,jak je to na těch 90,tak už na tom stojím jak na štaflích :lol:
Podle mě by se měl motor dobře namazat i když ho necháš za studena klapat na volnoběh a když použiváš kvalitní olej, tak bych neviděl problém a že se na volnoběh neohřeje, to je jasná věc. Já preferuju natočit a pak škrábat.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jakym stylem jezdíte v zimě s TDI?

Příspěvek od molczik »

bocanek píše:
Filip píše: samo...hned vyjet...jinak já tocím do 2,5 na studenej,samo ne plnej knedl a pak,jak je to na těch 90,tak už na tom stojím jak na štaflích :lol:
Podle mě by se měl motor dobře namazat i když ho necháš za studena klapat na volnoběh a když použiváš kvalitní olej, tak bych neviděl problém a že se na volnoběh neohřeje, to je jasná věc. Já preferuju natočit a pak škrábat.
Každý svého štěstí strůjcem. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakym stylem jezdíte v zimě s TDI?

Příspěvek od Alinek »

Já preferuju škrábat, pak nastartovat a jet.

Sice ten motor se určitě trochu promaže i na volnoběh, ale určitě to není tak, jako když se hned vyjdete. Ty cca 2-3 minuty než se ty okna oškrábou mě nezabijou a auto by se stejně nevyhřálo a motor by se nezahřál, tak na co ho zbytečně trápit kvůli pár minutám.
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Uživatelský avatar
bocanek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 06.01.2008 13:36
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakym stylem jezdíte v zimě s TDI?

Příspěvek od bocanek »

Podle mě ty motory musejí být navrhnutý a odzkoušený i na podobné situace a olejové čerpadlo
musí motor namazat i za těchto podmínek. Nehledě na to, že za studena je olej stuhlej a čerpadlo na volnoběh tlačí větším tlakem než za tepla na volnoběh.
Každý at si to dělá, jak mu to víc vyhovuje.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“