Klepání v motorovém prostoru při deceleraci

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Klepání v motorovém prostoru při deceleraci

Příspěvek od Manhaus »

Ahojte. Stal se mi takový problém - jel jsem po silnici na které byl lehký hrb, po kterém jsem nadskočil a při dopadu mi v motorovém prostoru "něco křuplo" a od té doby se při jízdě při uvolnění plynu objevuje z motorového prostoru rytmické klepání s rychlostí se zvětšující. Kov na kov to asi nebude, spíše plastově to zní. Myslel jsem že urvaný podběh nebo nárazník jelikož byl volnější. To se bohužel nepotvrdilo. Vše uchycené a dělá to stále. cca od 40km/h při uvolnění plynového pedálu to začne a zmizí okamžitě po jeho i jemném sešlápnutí. Na volnoběh nebo stání to nedělá. Můj mechoš teda tvrdí že je ulomený zub na stálém převodu. vylili jsme olej z převodovky, ale olej se tomu už moc říkat nedalo, byl tak řidounký jak voda a obsahoval hodně lesklých částeček kovových.. no převodovka má už určitě půl milionu... Nalil mi tam motorový olej, aby se to aspoň trochu promazalo, no a od té doby mi přestal jít ukazatel rychlosti, auto škube v nízkých otáčkách a ručička palivoměru při půlce nádrže v zatáčce je schopná spadnout i na "načerpejte palivo". Napadá někoho co se s tím krámem děje? :/ už začínám být zoufalý. Chtěl bych vyloučit banality, před tím než se dá druhá převodovka :/ Jedná se o motor 1.9tdi 81kw AHF. Když najedu do zatáčky tak se občas stane že od motoru uslyším křupnutí, ale to není vždy a přijde mi že auto trochu "plave"... to je snad maximální možný výčet věcí které mi to dělá. Za každou radu budu vděčný.

Co se týče cukání a budíků, tak jsem zkusil odpojit rádio (co jsem se dočetl tuším i zde na foru) což nepomohlo. Mám podezření jestli by se nemohlo tím olejem nějak posrat snímač otáček na převodovce? Ten palivák je taky divný, že se to začlo dít až po nalití toho oleje do převodovky... :/
NO SMOKE NO FUN :)

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Klepání v motorovém prostoru při deceleraci

Příspěvek od varok »

Olej dát do převodovky motorový? No nevím kde jste na tom nápadu s mechanikem byli, ale asi bych ho zabil. Tady na foru píšou, že se tam má dávat nějaký originální převodový. Ještě bych pochopil, kdyby vám tam dal převodový olej, ale nějaký neznačkový, ale motorový? 8O
Ten palivoměr může být jen náhoda, podle mě nemá nic společného s převodovkou. Klepání zkuste přední ložiska nebo homokinetické klouby, to by mohlo být ono. Třeba bylo už něco načaté a při tom skoku se to mohlo rozpadnout úplně. Jestli budou tyhle věci dobré, tak hledejte kolem rotujících částí.
Ani jste nenapsal kolik to má nalítáno.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Klepání v motorovém prostoru při deceleraci

Příspěvek od Manhaus »

Jelikož nejsem mechanik, tak dotyčnému do toho nechci kecat, ale taky jsem se nad tím podivoval. Převodovka má určitě přes 500 tisíc... Všechny klouby a ložiska "prý" zkontroloval. Dneska mi dojde druhá převodovka, tak to vyměníme a uvidíme co bude dál.
NO SMOKE NO FUN :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“