auto plave

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: auto plave

Příspěvek od Woko_O »

Můžou to dělat tlumiče..respektive jejich neschopnost tlumit pružinu. Přejedeš nerovnost, pružina náraz pohltí ale bohužel nemá co utlumit její pohyblivost tak aby to bylo v normě..to znamená že se houpeš a houpeš a houpeš.. Špatnej tlumič poznáš bud pohledem na něj samotnej kdy bude pravděpodobně vyteklej ven, a nebo budou plošky na pneumtikách a nebo zmáčkni předek auta a auto se musí jen pomaleji vrátit do původní polohy. Nesmí se hýbat nahoru a dolu jako když pruží..

Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

Re: auto plave

Příspěvek od Lifted »

Jo mě právě houpe jako svině, když to zkusim na místě. To vim už dýl. Jen jsem nevěděl jestli to může mít souvislost i s tím plaváním. Takže to nejspíš budou ty tlumiče. (podle mě jsou ještě původní) :D
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto plave

Příspěvek od xerxes »

pokud ti to to auto až tak citelně plave tak vyměn tlumiče a mělo by to byt good co se tyče pružin tak poud jsi auto nějak zbytečně nezatěžoval nakladem tak bych pružiny nechal

Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

Re: auto plave

Příspěvek od Lifted »

luki píše:pokud ti to to auto až tak citelně plave tak vyměn tlumiče a mělo by to byt good co se tyče pružin tak poud jsi auto nějak zbytečně nezatěžoval nakladem tak bych pružiny nechal
Děkuju za odpověď. Jo to mi řikal i kámoš mechoš, jestli mám udělat i zadní pružiny tak řikal, že ne že stejně jezdim většinou v autě sám. Ani nemám kouli nic. Jednou za rok dovolená, takže kufr 99% roku uplně prázdnej. Plave to fakt hodně.

Nějaký doporučení na značku? Mám ASV.
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto plave

Příspěvek od xerxes »

zaeži jestli chceš mit komfort nebo bit havou o stropnici :mrgreen: ja bych dal bud sachs nebo bilstein

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: auto plave

Příspěvek od Doctor Driver »

Chlapi, mě se zase stalo, že mě vždycky na 18" letních rozhodily vyjetý koleje na silnici. Po přezutí na zimní 16" je vše OK. Letní gumy budu příští rok kupovat určitě nový, tak snad to bylo jen těma gumama - byly nerovnoměrně sjetý a celkově se už blížily ke značkám minima, takže už bych je na auto fakt nedal. (kola byly z 2. ruky, disky fakt pěkný neházeli na vyvažovačce nic, nenakopaný, ale ty gumy prostě nic moc už)
Stalo se to někomu z vás, že ste měli problém jen při jízdě ve vyjetých kolejích někde ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: auto plave

Příspěvek od Woko_O »

Tak to je jasný že to s tebou bude v kolejích házet..18ky kola a na tom určitě minimálně 225ky gumy co? To je prostě normální že se to blbě kočíruje..

Uživatelský avatar
Pietro1820
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 03.08.2013 05:58

Re: auto plave

Příspěvek od Pietro1820 »

Nejdříve si zkontrolujte zda li máte vůli v řízení.. Pokud ano, vyměnit axiální táhla, udělat znovu geometrii a auto vám sedí.
Golf IV 2.8 V6 4motion

denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

Re: auto plave

Příspěvek od denton »

cau kluci chci se jen zeptat pro info chci delat repas predni napravy mam vymenene silentbloky na ramenu, kulaky, komplet prevodku rizeni plus axialni tahla, tlumice pruziny.
a ted mam objednano:
silentblok motoru levy MAXGEAR
silentblok prevodovky FEBI
ulozeni stabilizatoru FEBI
horni ulozeni tlumicu SACHS
palivovy filtr FEBI
jen me zajima jestli ty znacky jsou OK
mam problem s tim ze mi auto v zatacce plave pri odboceni do leva tak jsem koukal a na prave strane na stabilizatoru mam vuli na silentbloku. to bych vyresil vymenou ale problem spociva ve vuli radici paky pri zrychleni a vyssich otackach a zajima me jestli to muze byt silentblokem prevodovky nebo necim jinym
dik za informace

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: auto plave

Příspěvek od majrek001 »

febi ti bude vrzat na stabíku tam to chce orginal (myslím, že jsou i levnější než druhovýroba)

sachs je cajk a febi je takový slabší podprůměr větišnou silentbloky nejsou žádná hitparádá - na to je lepší lemforder nebo originál VW/škoda

MAXGEAR to jsem snad ještě neslyšel

nevím co přesně myslíš tím, že je vůle na řazení při zrychlení jestli, že se trochu pohne tak je to normální s tím nic nenaděláš - měnil jsem na 1.6 16v silentbloky motoru, převodovky vzpěru, konzole řazení na převodovce (která je často vydřená v silonech) vše jsem dal originál VW a stejně se lehce páka pohne při přidání a ubrání plynu, na ramenách a zadní nápravě mám, powerflex, na stabíku origo gumy
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto plave

Příspěvek od xerxes »

MAXGEAR to je zas nějaké levný který nic nevydrží

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto plave

Příspěvek od vtuni »

Když silentbloky tak jedině PUR.... Teda kromě motoru a dogbone... Tam je to jen pro skalni :D :D
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“