Zadní náprava, ložiska

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zadní náprava, ložiska

Příspěvek od duduh »

:blush: Od jisté doby se rezem zarostlým šroubem nezabývám.Na ponku mám na toto povolovák s nanotechnologii který opravdu funguje!!! a je odzkoušený.Zkoušel jsem to dokonce i na zarezlé táhla stěračů a je to paráda.
Každopádně každý urvaný šroub je při opravě zdržovačka, ale co se dá dělat.Kdo se tedy bojí nějakého toho urvaného šroubu ať si autí dává do :tongue: servisu a tam mu to udělají zajisté na počkání a za patřičný peníz s výměnou :laugh: celého dílu.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Zadní náprava, ložiska

Příspěvek od marfy8 »

Nedal bys tip na ten povolovák? Určitě by se mi šikl :blush:

Baky29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.07.2014 20:04

Re: Zadní náprava, ložiska

Příspěvek od Baky29 »

Zdravím, mám dotaz. Hodil jsem svého Golfa IV na rampu, kvůli výměně výfuku a všiml jsem si, že v zadní nápravě je nějaká tyč (vlastně je to dutá trubka) a je prasklá. Na co ta tyč slouží? A je třeba vyměnit celou zadní nápravu?

blonn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 03.09.2008 21:35
Bydliště: Praha

Re: Zadní náprava, ložiska

Příspěvek od blonn »

Jestli je to tyc schovana v naprave, tak je to stabilizator, ktery mas i vepredu. Koupit treba na vrakecu a vymenit.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní náprava, ložiska

Příspěvek od vtuni »

rada nad zlato.. :laugh: od někoho kdo ví jak to tam vypadá a funguje :roll: nic vez lým...
to co je v originále nazýváno "stabilizátor" zadní nápravy je nedílnou součástí jednoprvkové zadní náprav a je to součást celé te "H" konstrukce.. nejde to demontovat, nejde to vyměnit a podle dílenské příručky to "nejde opravit"
(berte s rezervou - nejde opravit = " na nápravě je zakázáno provádět jakékoliv svařovací práce" )
= je to tam vevařený a nedá se to vyměit.. jestli je to prasklý musí vyměnit celou nápravu :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Baky29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.07.2014 20:04

Re: Zadní náprava, ložiska

Příspěvek od Baky29 »

Jj je to přesně ta tyč. Tak to mě čeká výměna celé nápravy :( Nj co se dá dělat :-) Díky chlapy za reakce :-)

blonn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 03.09.2008 21:35
Bydliště: Praha

Re: Zadní náprava, ložiska

Příspěvek od blonn »

vtuni píše:rada nad zlato.. :laugh: od někoho kdo ví jak to tam vypadá a funguje :roll: nic vez lým...
to co je v originále nazýváno "stabilizátor" zadní nápravy je nedílnou součástí jednoprvkové zadní náprav a je to součást celé te "H" konstrukce.. nejde to demontovat, nejde to vyměnit a podle dílenské příručky to "nejde opravit"
(berte s rezervou - nejde opravit = " na nápravě je zakázáno provádět jakékoliv svařovací práce" )
= je to tam vevařený a nedá se to vyměit.. jestli je to prasklý musí vyměnit celou nápravu :wink:
Dedku jeden blaznivej, ze bych nevedel jak to tam vypada?? No nic, tohle prejdu. Kazdopadne bylo mysleno koupit na vrakecu celek. Nevim jak by mu to na vrakecu prodali zvlast. Mozna, pane pockejte, zajdu pro flexu a za kilo vam to vyriznu. Pak to musite svarit 8O 8O :drinks:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zadní náprava, ložiska

Příspěvek od vtuni »

" na nápravě je zakázáno provádět jakékoliv svařovací práce" :mrgreen:

jinak soory.....ale ono to vypadalo jak když by jsi mu radil koupit ten stabilizátor zvlášt... :drinks: tak, jak to jde třeba na předku :wink:

co se týče bazarovejch náprav byl bych hodně opatrnej.... už se mi to párkrát vymstilo (2 z 8 :baseball: ) když jsem dělal renovace...skrze sbíhavost..
takže prostě zadní nápravy jsem přestal dělat... jen předky.(.nebo bez záruky...popř at si zákazník dodá svoji nápravu)
a to byly nápravy, který jsem bral z nehavarovaných aut, který přijely po svých, než se rozebraly na díly...
nikdo ti na tohle nedá záruku, nepoznáš to, až pak na autě na geometrii, takže ať pak není smutnej...

nová náprava se dá sehnat v druhovýrobě od 3000,- no tak ať si to každej rozmyslí...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“