Snížení...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

Snížení...

Příspěvek od Cormi »

čau kluci, potřeboval bych jednu věc. Konkrétně, kdo máte nějakym způsobem snížený auto, nakombinovaný s jakýma kolama. Zajímá mě, jak se s tim jezdí a jak je to "tvrdý". Uvažuju prozatim snížit se 16" pomocí pružin, příští rok koupit 17" nebo 18" a později samostatnej kompletní podvozek.
Díky

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Mám sníženou G4 a můžu říct že v létě je to pohodička (v létě jezdím na 18") auto suprově sedí. Mě osobně zatím ta "tvrdost" toho auta moc nevadí, je samozřejmě jasný že to bude tužší než série.

Problémy mám ale v zimě kdy si musim velmi pečlivě vybírat cestu kudy jet, protože snadno zapadnu a auto si na sníh lehne motorem a zůstane takhle ležet jak stará ku*va. Často taky dřu spodkem ve vyjetých kolejích o sníh atd........... V zimě mě to fakt štve.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

ghostrider píše:Mám sníženou G4 a můžu říct že v létě je to pohodička (v létě jezdím na 18") auto suprově sedí. Mě osobně zatím ta "tvrdost" toho auta moc nevadí, je samozřejmě jasný že to bude tužší než série.

Problémy mám ale v zimě kdy si musim velmi pečlivě vybírat cestu kudy jet, protože snadno zapadnu a auto si na sníh lehne motorem a zůstane takhle ležet jak stará ku*va. Často taky dřu spodkem ve vyjetých kolejích o sníh atd........... V zimě mě to fakt štve.
o kolik máš sníženo? jen pružinama nebo komplet podvozek? co máš za motor?

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Příspěvek od crossic »

Já to mám snížený jen pomocí pružin (zatím) -350mm a k tomu kola 17" a je to super - nedře to - ani tvrdý ani měkký
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
dakty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 851
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dakty »

crossic píše:Já to mám snížený jen pomocí pružin (zatím) -350mm a k tomu kola 17" a je to super - nedře to - ani tvrdý ani měkký
to ted taky budu delat...- 35mm...a kola mam 16ctky...takze to bude taky good...uz se na to tesim,az se v tom projedu do Praglu...jak to bude sedet...

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Příspěvek od crossic »

jako je to dost znát, ale pořád to není takový jako se sportovníma tlumičema - kámoš je má a je to ještě o dost jiný v zatáčkách, ale zase pak cejtíš každou díru - myslím, že tohle mi zatím stačí - jsem spokojenej
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

crossic píše:Já to mám snížený jen pomocí pružin (zatím) -350mm a k tomu kola 17" a je to super - nedře to - ani tvrdý ani měkký
:D Jak jsem včera poznal tak to mám stejně vysoko jako ty a mám serii a nemám to unavený :wink: :D

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Snížený to nemám, mám sériii a stejně všude dřu. Kdybych měl ještě snižovat, tak bych to nepřežil.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

Přesně a tuhost mi vyhovuje JEzdím na 65 aníž bych nešel na našich silnicích :D

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Toxyz píše:
ghostrider píše:Mám sníženou G4 a můžu říct že v létě je to pohodička (v létě jezdím na 18") auto suprově sedí. Mě osobně zatím ta "tvrdost" toho auta moc nevadí, je samozřejmě jasný že to bude tužší než série.

Problémy mám ale v zimě kdy si musim velmi pečlivě vybírat cestu kudy jet, protože snadno zapadnu a auto si na sníh lehne motorem a zůstane takhle ležet jak stará ku*va. Často taky dřu spodkem ve vyjetých kolejích o sníh atd........... V zimě mě to fakt štve.
o kolik máš sníženo? jen pružinama nebo komplet podvozek? co máš za motor?
O kolik mám sníženo ti moc nepovím, protože jsem to kupoval už snížený (všude na papírech bylo napsáno sportovní podvozek, je to dovoz z D po prvním majiteli, který se o to velmi pěkně staral (pravidelný servis origo pouze VW atd.....). Motor mám 1.6i a jsem výsostně spokojen :D

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

ghostrider píše:
Toxyz píše: o kolik máš sníženo? jen pružinama nebo komplet podvozek? co máš za motor?
O kolik mám sníženo ti moc nepovím, protože jsem to kupoval už snížený (všude na papírech bylo napsáno sportovní podvozek, je to dovoz z D po prvním majiteli, který se o to velmi pěkně staral (pravidelný servis origo pouze VW atd.....). Motor mám 1.6i a jsem výsostně spokojen :D
ok, a co 18" kola a 1.6 motor?? mám taky koupený 18" a jsem na to zvědavej jestli se rozjedu....kdyžtak budu muset koupit 17" :?

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Toxyz píše:
ghostrider píše: O kolik mám sníženo ti moc nepovím, protože jsem to kupoval už snížený (všude na papírech bylo napsáno sportovní podvozek, je to dovoz z D po prvním majiteli, který se o to velmi pěkně staral (pravidelný servis origo pouze VW atd.....). Motor mám 1.6i a jsem výsostně spokojen :D
ok, a co 18" kola a 1.6 motor?? mám taky koupený 18" a jsem na to zvědavej jestli se rozjedu....kdyžtak budu muset koupit 17" :?
No zatím bez problému, čekej ale větší hluk za jízdy (ale mě se právě ten zvuk líbí :D ) horší o něco málo rozjezdy.................................

Uživatelský avatar
Radek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Ted budu řešit stejnou věc. Už sem ji koupil pružiny se snížením 35 mm. A ted pořád váhám nad kolama. Nejradši bych tam dal 18" ale u mě je to spíše omezené cenou. Zatim shánim. Jinak když bych dával 17", tak přemýšlim o Shaper Champ,jelikož jsou moc pěkný a za výbornou cenu, ale ty jsou jen v šířce 9,5",což by znamenalo gumu min 235 a to se bojim aly se to na takových balvanech taky trochu rozjelo. Ikdyž zadek by byl v poho ale co předek. Nemá s tym někdo zkušenosti 9,5x17 na předek??

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

ghostrider píše:
Toxyz píše: ok, a co 18" kola a 1.6 motor?? mám taky koupený 18" a jsem na to zvědavej jestli se rozjedu....kdyžtak budu muset koupit 17" :?
No zatím bez problému, čekej ale větší hluk za jízdy (ale mě se právě ten zvuk líbí :D ) horší o něco málo rozjezdy.................................
jj, rozjezdy budou jasný, no zimu mám 205/55 16, tak to snad nebude takovej skok, jako kdybych měl 14" v 185ce :lol:

Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Cormi »

Radku, ty 9,5x17 na předek nedáš... mají hrozně nízký ET - jenom 25mm a už vzadu ti pěkně vylezou. Vepředu ještě o dost víc (konkrétně o dalších 15mm ven) a nebudeš s tim moct jezdit - teda jo, ale jenom rovně :)

Pro předek má Shaper 8,5x17 ET30. Sice taky vylezou, ale bude to OK.

Co se týče gum, tak můžeš volit mezi dvouma alternativama: 215/45 předek a 235/40 zadek nebo 225/45 předek a 245/40 zadek. Výrobce mi kdysi poslal fotku, tak ti jí sem vkládam...

Tady máš veškerý info o tý kombinaci... http://www.shaperwheels.de/note/857_957 ... e30_25.pdf" target="_blank

Taky jsem po nich koukal, ale nakonec sáhnu po něčem úplně jinym.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“