Výměna předních tlumičů - BORA. Stručný návod, na co bacha

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Výměna předních tlumičů - BORA. Stručný návod, na co bacha

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Hola, tak jsem včera zjistil, že má mladá komplet vyteklý tlumiče na Boře (což jsem předpokládal) a chystám se na výměnu.. Mám tady KYB Excel G a teď už jenom jestli si na něco dát pozor a co je potřeba udělat. Nemohl by někdo vystřihnout nějakej krátkej návod? Budu pak muset dělat geometrii?? Moc bych to ocenil.. Hledal jsem, ale nenašel, tak kdyby to tu někde bylo, omlouvám se.. V sekci podvozek teda nee..

Jo a ještě neco.. Na tlumiči jsem našel nějaký jakoby dorazy, který tam vůbec nemaj podle mýho bejt.
Přímo na pístnici byla zelená plastová podkůvka (Ne gumová, ale jinak stejně uchycená, jako tuning gumový dorazy), na který byly vyražený symboly VW, AUDI atd. Byla už značně pomačkaná, jak dělala doraz tlumiči.. To tam někdo něco zapomněl? Nebo k čemu to tam bylo.. Vyhodil jsem to a už se o to tlumič nemlátí.
Vypadalo to jako na fotce, ale zelený a plastový, absolutně nepružný.
Přílohy
dorazy.jpg
dorazy.jpg (6.07 KiB) Zobrazeno 6010 x

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Výměna předních tlumičů - BORA. Stručný návod, na co bacha

Příspěvek od matiass »

mno výměna tlumičů je relativně jednoduchá záležitost pokud se ti neprotočí imbus nahoře v misce když budeš povolovat matici a nrbo když tam ten tlumič nebude moc zarostlej... na pravý straně doporučuju odšroubovat stabilizátor těhlice de pak víc dolu a líp se z toho tlumič vyvlíkne... jiank mě nic nenapadá zádrhel by tam neměl bejt žádnej... co se geometrie týče tak pokud nesnižuješ tak by se dělat nemusela to uvidíš až dáš kola... :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních tlumičů - BORA. Stručný návod, na co bacha

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

matiass píše:mno výměna tlumičů je relativně jednoduchá záležitost pokud se ti neprotočí imbus nahoře v misce když budeš povolovat matici a nrbo když tam ten tlumič nebude moc zarostlej... na pravý straně doporučuju odšroubovat stabilizátor těhlice de pak víc dolu a líp se z toho tlumič vyvlíkne... jiank mě nic nenapadá zádrhel by tam neměl bejt žádnej... co se geometrie týče tak pokud nesnižuješ tak by se dělat nemusela to uvidíš až dáš kola... :wink:
Děkuju, jdu na to!!! Držte palce

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Výměna předních tlumičů - BORA. Stručný návod, na co bacha

Příspěvek od DworiBak »

Geometrie by se měla dělat po každým zásahu na podvozku :wink: jinak na pravý straně je to rychlejší pokud máš tlustou poloosu sundat i s těhlicí,bude potřebovat 21klíč a 7mm imbus na povolení misky na tlumiči :wink:

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních tlumičů - BORA. Stručný návod, na co bacha

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

DworiBak píše:Geometrie by se měla dělat po každým zásahu na podvozku :wink: jinak na pravý straně je to rychlejší pokud máš tlustou poloosu sundat i s těhlicí,bude potřebovat 21klíč a 7mm imbus na povolení misky na tlumiči :wink:
Tak to mam za sebou... Já myslel, že mi jebne...
Tlumič jsem vyndal tak, že jsem si povolil nápravnici a šlo to hned.. Horší bylo to, že ta debilní matka na tlumiči je 21ka a tu ve fajfce fakt nemam.. 3 lidi, co dělaj auta kolem taky ne!! Šroub, co drží tlumič je 18ka.. BOŽE MUJ.. KAM na tydle debilní rozměry VW chodí!!!!
Inbus jsem nakonec vypátral a matku povolil.. ALE ouha!!! Kayaby nemaj inbus, ale jen tu zploštělou mrtku na kleště, takže to byl zase porod, protože sem neměl ten klíč, jenom trubkovej, tak to bylo něco na nervy.. Nedělat to v noci, tak jedu koupit klíče..

Jinak to teď funguje dobře, ale budu se muset trocha líp vybavit.. Což o to... Já mam nářadí dobrý, ale mam tam zimu jak v tanku.. Tak jsem to dělal u mladý, která má v garáži 25 stupňů, ale zase nářadí na 2 věci.. No byla to síla..

Geometrie se zá OK.. Auto jede jak má a kam má.. Volant rovně.. Tak snad.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Výměna předních tlumičů - BORA. Stručný návod, na co bacha

Příspěvek od DworiBak »

že je to 21jsem ti psal aby jsis to mohl nachystat, používám trubkovej klíč abych do vnitř mohl vložit imbus

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních tlumičů - BORA. Stručný návod, na co bacha

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

DworiBak píše:že je to 21jsem ti psal aby jsis to mohl nachystat, používám trubkovej klíč abych do vnitř mohl vložit imbus
To já sem věděl, ale co uděláš, když se Ti u KYB přemění na ten sploštělej hajzl, co se dá chytit maximálně sikovkama? Ty do tý trubky asi neprostrčíš, což? Eště to jde chytit 8 klíčem, ale tu sílů celkem nepobíral a trošku se ohnul..

Fajfku bohužel nemam :-(

Každopádně to sedí jak přibitý.. Super.. Dneska jsem ovšem na STK zjistil, že je v háji silentblok vzadu v ramenu :-(
Ach joooo..

kyslik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.11.2007 20:36

Re: Výměna předních tlumičů - BORA. Stručný návod, na co bacha

Příspěvek od kyslik »

Ahoj, nepodařilo se mi povolit matici matici na misce, protože otvor na pístnici na imbus 7 je stržený...budu muset nejspíš matici osekat/ odříznou. Ví někdo jaký má pístnice závit a stoupání díkes moc....

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výměna předních tlumičů - BORA. Stručný návod, na co bacha

Příspěvek od majrek001 »

nesmysl povol to vzduchem bez držení a je to hned - pokud nemáš tak si k někomu zajeď ať ti to povolí
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“