Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od R@ZOR »

Zdravim, uz jsem trosku zoufalej. Auto zaclo v pravotocivych zatackach (hodne prudkejch, ze se auto nakloni a zatizi levy kolo) se mi ozyva od kola drncivej zvuk. Levotocivy i na hrane smyku jsou OK. Pri normalni jizde se to temer nepozna, ale pri ostry jizde po okreskach je to katastrofa. Projevuje se to jak rozsypany lozisko v kole. Tak jsem dal novy a dela to porad stejne. Tak jsem zkusil dat z kamosovo audi a3 celou tehlici s tlumicem a je to furt stejny. Ramena mam novy, gumy na stabilizatoru taky, kosti stabilizatoru jsou ok. Podvozek je tam origo GTI. Nikde nic nedre, neklepe. Uz fakt nevim co s tim.
Mam podezreni na poloosu (vypada zanovne, je bez vuli a pri rozjizdeni do zatacky necvaka), prevodovku (asi jedine, ze by se povolil unasec co drzi poloosu), rameno (ten zadni silentblok se malinko posunul v rameni), nejakej spatnej silentblok na motoru/prevodovce (vsechny vypadaj ok), pripadne geometrie, ale nechce se mi zbytecne utracet petikilo, kdyz to budu pak treba jeste rozebirat, pokud to nepomuze.. Nesetkal se s tim nekdo???
Naposledy upravil(a) R@ZOR dne 24.11.2009 14:31, celkem upraveno 2 x.
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Prosim pomoc!

Příspěvek od matiass »

jednak změň si název tématu :wink: a teď k věci jak sou na tom homokineťáky :?: ;)
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim pomoc!

Příspěvek od R@ZOR »

matiass píše:jednak změň si název tématu :wink: a teď k věci jak sou na tom homokineťáky :?: ;)
Rekl bych, ze dobre jeden (levej) je zanovni a druhej vypada taky ok. Vuli nemaj. Nazev zmenim..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od matiass »

ono nemusí mít vůli ;) nebo ne takovou aby si to poznal... podivej se pod manžetu jak je na tom vazelína popř jestli nejni někde prdlá (manžeta)... to že ti to cvaká v zatáčce vypadá na vnější homokineťák...
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od R@ZOR »

matiass píše:ono nemusí mít vůli ;) nebo ne takovou aby si to poznal... podivej se pod manžetu jak je na tom vazelína popř jestli nejni někde prdlá (manžeta)... to že ti to cvaká v zatáčce vypadá na vnější homokineťák...
Tak ono to necvaka treba pri rozjizdeni do zatacky, ale drnci to pri maximalnim zatizeni. Pri normalnim provozu to nic nedela, ale treba v moste na okruhu to drncelo v kazdy pravotocivy zatacce a nedalo se s tim vubec jet. Bal jsem se ze neco upadne. Ale za cestu tam a z5 to neudelalo ani jednou a to jsem najel 600km..
Poloosa je opravdu nova, neni vubec orezla a ma na sobe jeste samolepku s carkovym kodem z obchodu..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od DworiBak »

taky bych se přikláněk ke kloubu :wink:

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od R@ZOR »

DworiBak píše:taky bych se přikláněk ke kloubu :wink:
Asi budu muset nejakej sehnat na zkousku. Jeste musim zkontrolovat unasec v prevodovce, jestli se nepovolil.
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od matasimek »

Jednou jsem toto zažil, stejný projev jako máš ty
dělal sem skládačku havárky na Fábii, mně jednou ve skladu dali poloosu-ležák, nakonec po útrapách podobných jako maš ty jsem zjistil že je o 5mm delší, dala se tam správná a a byl klid.

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od R@ZOR »

matasimek píše:Jednou jsem toto zažil, stejný projev jako máš ty
dělal sem skládačku havárky na Fábii, mně jednou ve skladu dali poloosu-ležák, nakonec po útrapách podobných jako maš ty jsem zjistil že je o 5mm delší, dala se tam správná a a byl klid.
S tou poloosou jsem to uz koupil, davali tam jinou, taky po kolizi. Kdyz jsem to koupil, tak to bylo tusim v podode, nezkousel jsem co to dovede v zatackach, pac podvozek byl ve strasnym stavu. Pak mi odesla spojka, tak jsem to cely rozebral a kdyz jsem to mel vse venku, tak jsem dal novy ramena a jinou tehlici (byla tam misto, na 288mm brzdy, na 280mm) a od ty doby to dela.. Poloosa asi dlouha nebude, pac kdyz vysroubuju matku co ji drzi, tak ji v podode o kus zamacknu, smerem k prevodovce..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od matasimek »

HMM. TAK TO JE PĚKNÝ ŠPEK
tak jen mrknout na držák brzdového třmenu zda není moc blízko kotouče, nebo ještě jestli motor s převodovkou na silentblokách se navalí kousek vlevo, když mne něco napadne ještě napíšu

ještě mne napadá silentblok na převodovce, povolené nebo stržené ty dva šrouby zvrchu, nebo na jednom zadřený závit a nedotažený

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od R@ZOR »

matasimek píše:HMM. TAK TO JE PĚKNÝ ŠPEK
tak jen mrknout na držák brzdového třmenu zda není moc blízko kotouče, nebo ještě jestli motor s převodovkou na silentblokách se navalí kousek vlevo, když mne něco napadne ještě napíšu

ještě mne napadá silentblok na převodovce, povolené nebo stržené ty dva šrouby zvrchu, nebo na jednom zadřený závit a nedotažený
Zavity jsem projel zavitnikem a srouby okartacoval, nasledne namazal lepidlem na zavity a poctive utah. Na tom drzaku prevodovky bylo vydet jak se vymackly srouby, tak jsem to dal do stejny polohy jak to bylo predtim. Brzdovej trmen je taky ok, nikde nic nedre, nic nema vuli a pritom to zlobi :evil: dik za napady, kdyz te neco napadne, tak klidne pis. Jsem rad za kazdej napad. :wink:
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

esplit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 04.06.2009 11:55
Bydliště: Liberec

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od esplit »

zdar
Me tohle neco podobnyho dela kdyz projedu rychle kruhacem nebo se mi auto hodne nakloni do zatacky,dela mi to horni ulozeni tlumice

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od R@ZOR »

esplit píše:zdar
Me tohle neco podobnyho dela kdyz projedu rychle kruhacem nebo se mi auto hodne nakloni do zatacky,dela mi to horni ulozeni tlumice
Jenze ja tam mel celej tlumic jinej vcetne horniho ulozeni a furt stejny.. :(
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od matiass »

čoveče tak já už nevim :lol: všechno co sme ti tu radili si už vyzkoušel tak asi nezbude než nechat závadu projevit :wink: :lol:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Whitecat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnci leve kolo v pravotocive zatacce..

Příspěvek od Whitecat »

Kdyby náhodou někdo řešil podobnou záležitost přikládám čerstvou zkušenost. Jedná se o Passat 3C5 r.v.09, 2.0tdi-DSG. Klient si stěžoval na vibrace při mírném zrychlování hlavně do kopce. Levý vnitřní kloub byl vyteklý, ačkoliv nebyla porušená manžeta. Vyměnili jsme poloosu za repasovanou od SKF -VKJC4592 (originál 1k0407271bf). Po výměně se v ostré pravotočivé zatáčce začalo ozývat ošklivé bouchání v rytmu otáčení poloosy, typické při vůli v ložisku, ale horší... Po dlouhých špekulacích jsme vytáhli poloosu ven a vyměnili vnitřní kloub z nové poloosy na starou, čímž se drnčení vyřešilo. Příčina selhání nové poloosy je otazník, pravděpodobně nepovedený repas, nebo jiná délka :negative:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“