Převodovka-výměna oleje

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Převodovka-výměna oleje

Příspěvek od duduh »

Je někdo schopen popsat výměnu oleje 6 kvalt u VW BORA 2001...

Uživatelský avatar
Stan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od Stan »

Mám pocit, že se tam olej nemění, jenom dolévá

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

Slyšel jsem,že to v servise VW dělaj nějak tlakově...
Na Filce jsem olej měnil po 5 tis. km. Pěkná lesklá hmota!!! A co udělá taková jemná brusná kašička po najetí nějakých 180tis. km?! Nehledě na neuznanou výrobní vadu převodovek.Starý olej v převodovce nemá nikdy doživotní vlastnosti jako nový olej!!!.Jak jsem říkal:otěr,voda,odpařování,oxidace...

Jestli jsem řekl něco špatně, tak mne někdo rychle opravte
Naposledy upravil(a) duduh dne 23.11.2009 14:33, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Jelikoz to je manual a ne tiptronic nebo jina AT, tak bych se tim moc nezabyval..

Jde ti nejak ztuha radit? Nebo se ozyvaji divne zvuky pri razeni?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Příspěvek od alean »

jestli ti všechno funguje ,tak to neřeš 8)

Uživatelský avatar
Thomson
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Thomson »

Olej a GIV to je trocha alchymie. Dost na nich odchazeji prevodovky. Kdyz chce clovek koupit GIV treba v Nemecku tak v inzeratech narazi na hodne a hodne inzeratu kde je napsano getriebe schaden(prevodovka K.O) Dle kamarada ktery dela koncernove vozy hodne zalezi na pravidelnosti vymen cca. kazdych 60tis. km u meho GIV 1.4 16V a na oleji ktery se da do prevodovky. Videl jsem krasneho GIV highline ale mel k.o prevodovku v 80tis ale treba kamarad ma Boru 1.9tdi 200tis najeto a prevodovka chodi suprove.(Ale dela pravidelnou udrzbu) Myslim si ze je to hodne o udrzbe a kvalite pouzitych materialu.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

Popisoval jsem,co se děje s olejem v převodovce.Pravidelnou údržbu dělá každý.Ale měnil tedy někdo olej v nedemontovaný převodovce na Boře?

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od zidane »

Mám Boru 2001 - 96kW - 6ti kvalt a poslední dobou bych řekl, že mi tam jde třeba zpátečka nebo 1 či 2 občas dost ztuha, někdo mi říkal, že je to určitě jenom do zahřátí, no ono je to fakt jak kdy....
Ale co je zvláštní, měnili mi minulý týden olej a jak bylo auto na rampě tak bylo na tom plastovém spodním krytu motory vidět trošku rozmazaného oleje tak se na to technik díval a říkal, že to vypadá, že to jde z "gufera", že by to asi chtělo nechat udělat servis (vyměnit gufero) - no já vím prd, co to je......
Je to velký problém? A případně kolik stojí taková oprava....
Dál by mě zajímalo jaký je interval na výměnu oleje převodovky u tohoto modelu, jaký olej se tam leje atd.
Předem díky

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip »

ty kamarád teď koupil octávu a ta dýl stála a taky trochu zatuhlo řazení,lae v servisemu to normál promázly a prej v poho... :wink:

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od zidane »

duduh píše:Nechci někoho strašit,ale právě to občas špatné řadění a pazvuky to je ten olejíček kašíček brusná pastička.Zatím mi to nedělá.Chci jej prostě vyměnit,ale jak?Je najeto 184 tis. km na původní olejíček! Půjdu ač nerad asi do VW...?
A ještě pro Zidana.Měřil ti hladinu oleje v převodovce když ti to teče?
Neměřili mi nic, neměl na to čas, přijel jsem tam za 5 minut padla v pátek večer :-)
Jak se to měří?
Já mám najeto cca 150 tis. km takže bych o tom asi měl taky uvažovat...dej pak vědět kolik ta sranda stála :-(

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

:D V knize "Jak na to" je napsáno,že je tam i vypouštěcí šroub.Je tam napsáno i SAE75W90 specif. G50 a kolik L oleje do jaké převodovky nalít.
Hladina oleje musí sahat ke spodní hraně otvoru pro plnící šroub.Je to pěkně nakreslený, ale ten vypouštěcí imbus tam nakreslený není.
:oops: Mám šestikvalt převodovku a dole je nějakej imbus. Ale je to ten vypouštěcí???

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvek od srotty »

duduh píše::D V knize "Jak na to" je napsáno,že je tam i vypouštěcí šroub.Je tam napsáno i SAE75W90 specif. G50 a kolik L oleje do jaké převodovky nalít.
Hladina oleje musí sahat ke spodní hraně otvoru pro plnící šroub.Je to pěkně nakreslený, ale ten vypouštěcí imbus tam nakreslený není.
:oops: Mám šestikvalt převodovku a dole je nějakej imbus. Ale je to ten vypouštěcí???
POKUD JE TO NA 17 IMBUS TAK TE TO ON,JE TO TAKOVEJ JAKOBY VELKEJ ŠPUNT,VÍC TAK VELKÝCH TAM NENÍ.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

Během příštího týdne převodovku nafotím i pro ostatní.Není prý převodovka jako převodovka.


:ura1: ...a pak jsem povolil imbus a vypadl motor...

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvek od srotty »

CHLAPI JAKOU ZNAČKU PŘ.OLEJE BYSTE DOPORUČILI (CASTROL,SHELL,VALVOLINE A POD)?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

V motoru mám Valvoline a motor zatím vrní :bubu: .
:( Cas.., Sch... jsou předražené.
:arrow: Samozřejmě použij SAE 75W90 - G50 pokud máš Boru,CCA 2,4L náplň.

:oops: Z reklamy nemám nic...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“