Ruční brzda

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Ruční brzda

Příspěvek od bayern »

Zdravím,

mám problém s ruční brzdou. Levé kolo brzdí skvěle, ale pravé vůbec. Když jsem se podíval pod kastlík k ručce, tak pravé lanko je vizuélně delší. Vyndal jsem pravé lano z brzdiče a z ručky, zkoušel jsem s ním hýbat, šlo úplně krásně lehce. Zkoušel jsem na pravé straně rukou zatáhnout za tu páčku (jak za ni tahá lanko) a rukou jsem to jakoby zabrzdil. Nemá ta pravá strana žádný odpor, takže to prostě nebrzdí. Jsem už nešťastný z toho, že se to auto někde v kopci rozjede. Jen podotknu, že mám všechny nové kotouče + destičky + kapalinu asi 14dní.

Kotouće, destićky všechno bylo KO už za životností dávno. Pístky byly úplně vyšroubované. Pomocí sady v červeném kufříku origo na brzdy jsme to zatoćili zpět.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ruční brzda

Příspěvek od M@ty »

V jaké poloze máš ty páky na lanovod zezadu na třmenech? Nemůžeš mít jeden lanovod jiný? Koukal jsi se na čísla?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Ruční brzda

Příspěvek od bayern »

Jsou v poloze odbržděno a když zatáhnu tak v poloze zabržděno. Nemám jiný lanovod mám tam stejně dlluhé lanovody jako origo nové.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ruční brzda

Příspěvek od M@ty »

Aby jsme si rozuměli - ty páky z vnitřní strany třmenu jsou těsně před dorazem a když zatáhneš ručku tak se oba pohnou a zůstanou před druhým dorazem?

Čísla na lanovodech jsou tedy stejná a jsou ještě původní originál?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Ruční brzda

Příspěvek od bayern »

Lanovody nemusíme vůbec řešit. Jsou v pořádku, na ty se vykašli Maty :) .

Prostě když zatáhnu ručku tak levé kolo má páku v půlce a destičky sevřou kotouč,na pravé straně je páka na doraz a destičky nesevřou kotouč. Prostě asi nevyjede ten pístek.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ruční brzda

Příspěvek od M@ty »

A neprotáčí se ti ta páka na hřídely? Je tam rádlování tak jestli tady není problém. Jinak pokud by byl špatný přímo šnek uvnitř třmenu tak to je na jeho výměnu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Ruční brzda

Příspěvek od duduh »

Asi tě nemine rozborka.Bude asi zarezlý autostavěč ručky=šnek.Dosti častá závada.Nedávno jsem měl i uhnilou misku s tím těsnícím guferem.Rez tam byla všude.Měnilo se to celé.Jestli nemáš tu venkovní vratnou pružinu tak si ji tam dej také.Je zobrazena na fotce zde na vlákně.Po složení nezapomeň nechat mezeru na dorazu ručky (třmen) cca do 2mm.

Sparkye
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.11.2014 22:29

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Sparkye »

Ahoj,
Zatáhl jsem tuhle za ruční brzdu a "zůstala mi v ruce" Ručka teď vůbec nebrzdí, při zatažení není cítit vůbec žádný odpor, předpokládám že praskl lanovod.
Chtěl jsem pořídit nové lanovody, ale i pro mojeho G IV 1.6 SR (AKL) '99, je v e-shopech několik různých délek (liší se o +/-20 mm - 1688 mm, 1690 mm, 1693 mm, 1700 mm, jedny vylistované pro moje auto podle VIN mají délku dokonce 1730 mm).

Jak zjistit správný rozměr, když originál bude přervaný a těžko změřím původní délku? Nebo těch +/- pár cm nehraje roli?

Předem díky!

Uživatelský avatar
Mirek 835
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.12.2019 18:05
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Mirek 835 »

No nevím jestli budou přervané a když tak jen jedno. Obě určitě ne. Pokud ti nedokáže nikdo podle VIN zjistit správná lanka,tak vymontuj lanka a změř.
VW Golf V 1.6-75kw,BSE rv.2008

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Ruční brzda

Příspěvek od 11mAjA11 »

Přervané nebudou , budou zasekle třmeny...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Sparkye
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.11.2014 22:29

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Sparkye »

11mAjA11 píše:
25.08.2021 08:51
Předčasné nebudou , budou zasekle třmeny...
Zaseklé třmeny i když auto nepřibržďuje a při zatažení za ruční brzdu necítím vůbec žádný odpor?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Ruční brzda

Příspěvek od srotty »

Přestaň spekulovat. Vlez pod auto, někdo ať ti tahá za ručku a ty se dívej, jestli se hýbou páčky na třmenu od ruční. Tak poznáš jestli je přervané lanko nebo zaseklé třmeny.

Sparkye
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.11.2014 22:29

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Sparkye »

srotty píše:
26.08.2021 18:50
Přestaň spekulovat. Vlez pod auto, někdo ať ti tahá za ručku a ty se dívej, jestli se hýbou páčky na třmenu od ruční. Tak poznáš jestli je přervané lanko nebo zaseklé třmeny.
A vyhrává srotty se svou radou "vlez pod auto a nespekuluj" - chtěl jsem se tomu vyhnout a jak to zvednu, mít už připravený rovnou nový díly.

Nakonec jsem pod to ani nemusel lézt... Nakonec byla jen vypadlá matka na seřizování ručky (ta ve středovém tunelu). Evidentně nebyla našroubované celá až po nylstop konec, protože když to udělám, fest už přibržďují zadní brzdy. Mám to auto 7 let a doteď držela :D :D
Předpokládám, že tam někdo přede mnou dal právě ty o 2cm kratší lanovody, o kterých jsem psal :D :D

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Ruční brzda

Příspěvek od srotty »

Sláva, záhada vyřešena. :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“