Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
koudy71
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 04.09.2008 16:16
Bydliště: Stavěšice

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od koudy71 »

Sory že otvírám starý , ale začala se mi sjíždět zadní pneu a tak jako divně :) na venkovní straně sou nasekaný proti plošky jak kdyby byl v prdeli tlumič . jen se chci ubezpečit geometrii mám jakštakš v limitu , ale de tam nějak poštelovat nebo se musí vyměnit ty 4 tyče (mám 4motioma) nebo tlumiče ?jak pokračovat?
Golf IV 1.9 TDi ATD 74kW fourmotion tuned by Motorpower (106kW/323Nm) Bohužel musel z rodinných důvodů do světa ,ale v srdci zůstane navždy!
Golf 7 1.6cr 85kW DDYA tuned by Motorpower (99kW/285Nm)

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od Munez »

pridam zkusenost.taky sem mel osekane gumy (zadni vnitrky) a po dovolene az na kord a to uz byl strach,ze nedojedu.udelala se sbihavost,tlumice a porad se nic nedelo a sekalo dal.proste brutalni pilka...nikdo si s tim nevedel rady,tak se vymenila tycka rizeni s cepem kde byla mensi vule a uz je to ok...zkuste hledat treba tam.nevim jestli predni naprava ma neco spolecneho se zadni,ale opravdu uz to nedela
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
koudy71
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 04.09.2008 16:16
Bydliště: Stavěšice

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od koudy71 »

No já sem právě přední nápravu udělal komplet (na sériovým podvozku) a mám pocit že to začalo dělat až potom :) .
Golf IV 1.9 TDi ATD 74kW fourmotion tuned by Motorpower (106kW/323Nm) Bohužel musel z rodinných důvodů do světa ,ale v srdci zůstane navždy!
Golf 7 1.6cr 85kW DDYA tuned by Motorpower (99kW/285Nm)

Uživatelský avatar
Stanles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 03.03.2009 07:28
Bydliště: VWod Zábřeha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od Stanles »

Taky se přidám s prosbou o radu.
Mám G IV Varianta. Pneu na zadní nápravě se mi sjíždí z venku. Mám nový tlumiče, uložení, uložení nápravy a geometrie je OK.
Tak mě snad už napadá jen možnost, že to u kombika je normální a nebo v háji náprava, ale na obou stranách to je sjetý stejně.

Poradí někdo něco?
VW Golf IV Variant 1.9 TDI 66 kW
ex VW Golf II 1.6

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od Sonny »

Ahoj, prosím o radu..
Teď jsem si všimnul, že mám dost sjeté zadní pravé kolo(střed) .Levé je ok. Tuší někdo čím by to mohlo být?
Dodám jen že to jsou zimaky na dojetí, s nápravou jsem nikdy nic nedělal, jen se měnily tlumiče (bielstein). Kola do "A" nejsou.
Díky za radu.

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od Sonny »

Nikdo netuší?

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od Plague »

Nejsem nijak odborník, ale očima nepoznáš, zda je něco špatně, to chce geometrii. Plus říkáš, že jsi nic nedělal, ale měnil jsi tlumiče, takže dělal.

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od Plankamarek »

Caute, taky se pridavam. Pred 2 lety jsem nechal menit silentbloky(klepaly) a od te doby jsem shodou nahod zacal dojizdet zimni pneu cca 20tisic km najeto a ted jsem zjistil, ze vnitrky zadnich pneu sjete(leva strana uplne a prava lehce). Zadnou velkou diru jsem netrefil, nikde nenaboural, tak to mechanikovi ukazu a jsem zvedavy co na to rekne. Dovolim si tvrdit, ze to je temi silenblokami-naboje nehuci.
Diky za rady.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od JirkaVys »

Spíš neudělal ani geometrii nápravy.

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od Plankamarek »

No a to je to, na co jsem se ho ptal a rekl, ze ne, ze na tom geometrie neni treba delat. Mi to prislo divne, ze by se udelat mela a on me jeste ujistuje, ze nemusi.

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od Plankamarek »

A ta zadni naprava se da nejak stelovat? Jsou tam treba excentry nebo neco jak to seridit?

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nerovnoměrné sjíždění zadních pneumatik

Příspěvek od JirkaVys »

Zhruba před rokem a půl jsem byl na výměně zadních ramen + jedné prasklé pružiny a samozřejmě silentbloky v tom nové. A geometrie se udělat musela, mechanik rovnou říkal je potřeba vyměnit tohle tohle a samozřejmě geometrie, aniž bych se o geometrii zmínil. Konkrétně se bavím o Passatu, ale to na tom nic nemění i v případě Golfu.
Zkus zajet do jiného servisu, kde ti geometrii udělají i s výpisem hodnot před a po seřízení, hned uvidíš jestli to byl ten problém nebo ne. Je to pár stovkova záležitost. A pokud se v hodnotách nevyznáš, tak ti to mechanik určitě vysvětlí a řekne jestli to bylo dost mimo. Nicméně geometrii je dobré dělat pravidelně, někdo to dělá jednou za rok, někdo po dvou letech atd a někdo raději vůbec a to pak vidíš na silnici jak mu jdou kola do A a sjíždí vlastně jen vnitřní stranu, nehledě že přilnavost pneu se silnicí jde samozřejmě dolů atd. I když ne vždy to musí být způsobené jen geometrií.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“